Miscellanous Vehicles i Technical Equipment

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Miscellanous Vehicles i Technical Equipment

Post by empi » 23 Sep 2012, 18:57

Serie Miscellanous Vehicles i Technical Equipment stały się rozdętym worem bez dna, w którym można znaleźć wszystko. Według mnie w tym momencie korzystanie z nich jest właściwie bezużyteczne. Co z tym dalej zrobić?

Według mnie powinna nastąpić dalej idąca specyfikacja, umożliwiająca pogrupowanie zawartych w nich pojazdów bez odwoływania się do marek i typów.
Czym jest seria Miscellanous Vehicles? W tłumaczeniu na polski grupuje ona "Różne pojazdy". Pojazdy, których nie możemy dopasować do istniejących serii. W większości są to wozy, które w końcu dostają swoją serię - dla nich jest to poczekalnia. Niektóre zostają jednak w niej na zawsze. Są to głównie bezimienne autobusy, trolejbusy i tramwaje bardzo starych typów, z czasów, gdy nie przywiązywano wagi do marki. Są też pojazdy dziwaczne - funikulary, kolejki linowe, przyczepy osobowe, omnibusy konne, statki, promy. Cokolwiek, co nadało się do transportu osób, a nie sposób dopasować do jakiejś kategorii.
Z kolei "Technical Equipment" również jest grupą o niezwykle szerokim wyborze możliwości. Są tam i specjalistyczne wagony tramwajowe, i samochody osobowe nadzoru ruchu i lekkiego pogotowia technicznego, i ciężarówki (o których wiecie co sądzę), i taczki, i traktory, i koparki. Również warto byłoby to pogrupować według funkcjonalności.

Proponowałbym wstępnie następujący podział, ale to mocno wyjściowe i myślę, że warte przedyskutowania:
Miscellanous Vehicles:
- Miscellanous Buses
- Miscellanous road vehicles (wszystko co dziwne, na kołach i nie jest autobusem - przyczepy osobowe, jakieś gówniane ciuchcie itp.)
- Miscellanous Trolleybuses
- Miscellanous Trams
- Miscellanous Subway Cars (nie wiem czy to tak się tłumaczy)
- Miscellanous-Miscellanous - wszystko co tak dziwne, że lepiej nie reklamować odrębną serią, by nie przybywało zdjęć: funikulary, kolejki wszelkiego dziwacznego typu, łódki, promy.
No chyba, że jednak ustalić, że to ostatnie jest istotną częścią tego TWB i warto dalej to systematyzować.

Technical Equipment:
- Technical Rail Vehicles (techniczne pojazdy szynowe, np: http://phototrans.pl/14,504800,0,_A321.html)
- Technical Trucks
- Technical Vans (lżejsze pojazdy dostawcze, osobowe)
- Specialized Equipment (siakieś taczki, wózki widłowe, koparki, traktory, sam nie wiem co)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
mrozard
Posts: 949
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Miscellanous Vehicles i Technical Equipment

Post by mrozard » 23 Sep 2012, 19:03

empi wrote:- Miscellanous-Miscellanous - wszystko co tak dziwne, że lepiej nie reklamować odrębną serią, by nie przybywało zdjęć: funikulary, kolejki wszelkiego dziwacznego typu, łódki, promy.
Miscellanous others może?

Ogólnie jestem za.
User avatar
evalyen
Posts: 178
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Miscellanous Vehicles i Technical Equipment

Post by evalyen » 23 Sep 2012, 20:51

Przy okazji, miscellaneous.
Tryb otwarty nie boli! :evil:
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Miscellanous Vehicles i Technical Equipment

Post by Amalio » 23 Sep 2012, 21:08

Podzielenie MV na części popieram całkowicie. Irytujące to jest jak człowiek ma wolną chwilę, che pomóc i wpierw musi się przebić przez kilka stron jakichś starych tramwajów i tym podobnych rzeczy. Poruszanie się po Misc Buses byłoby znacznie wygodniejsze.
User avatar
mirek
Posts: 76
Joined: 12 Feb 2005, 00:00

Re: Miscellanous Vehicles i Technical Equipment

Post by mirek » 23 Sep 2012, 21:37

Co do podziału MV zgadzam się w 100%, natomiast co do TE chciałbym zauważyć drugą stronę medalu, czyli rozdęcie kart przewoźników - miejscy przewoźnicy mają często w dyspozycji i trucki i vany i inne. Naszym głównym zainteresowaniem są jednak pojazdy transportu publicznego przewożące pasażerów, więc gdy przy liście modeli eksploatowanych przez przewoźnika pojawią się jeszcze Tech Trucks, Tech Vans, Tech others itd. - wydaje mi się, że będzie tego za dużo. Udział takich wozów w wyświetlaniu się w bazie powinien być mimo wszystko marginalny.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Miscellanous Vehicles i Technical Equipment

Post by koziutek » 24 Sep 2012, 01:24

Oczywiście milion % poparcia dla pomysłu, ale żeby tak przy okazji dało się jakoś hurtowo edytować pojazdy :)

dobrze by to było wcielić w życie, ale jeśli trzeba będzie to wszystko przeklikać to pewnie wiele metryczek pozostanie w starej kategorii, bo nikt nie będzie miał czasu by się babrać w edycję.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Miscellanous Vehicles i Technical Equipment

Post by Amalio » 31 Dec 2012, 00:48

Podbijam temat. Deco, zrób proszę świąteczny prezent i rozdziel ten pierdolnik. Ja w ramach świąt usiadłem do Miscellanous. Udało mi się z tej kategorii przez kilka ostatnich dni uwolnić już ponad 150 autobusów i praca trwa nadal. Nieźle mi idzie, ale problem w tym, że przebieranie w tym bajzlu doprowadza momentami do łez. W Misc leży/leżało blisko półtora tysiąca pojazdów. Trzeba więc poświęcić dużo czasu na przewertowanie tych stron, a w dodatku opis. No samo Miscellanous Vehicles mówi tyle co nic. Co bardziej inteligentni piszą Lorka, Misc Tram albo coś w ten deseń. A jak coś jest opisane jako Miscellanous Vehicles nie wiadomo czy tam jest autobus, tramwaj czy jakaś kolejka podwieszana. Gdyby była kategoria Misc Bus, to ułatwiłoby to bardzo pracę.
Oczywiście wszystko trzeba by było przeklikać do odpowiednich Misców, ale to by się zrobiło i na pewno znalazłaby się pomoc. Byle by było to porozdzielane i nie było kategorii Misc Veh żeby nie zdażyło się, że ktoś potem nie zauważy zmian i będzie dalej wrzucał go "ogólnego".
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Miscellanous Vehicles i Technical Equipment

Post by decomposed05 » 31 Dec 2012, 21:35

Myślisz, że ci mniej ogarnięci by się stosowali do tego? Zamiast jednej kategorii byś miał 5 ;)
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Miscellanous Vehicles i Technical Equipment

Post by Amalio » 31 Dec 2012, 21:41

decomposed05 wrote:Myślisz, że ci mniej ogarnięci by się stosowali do tego? Zamiast jednej kategorii byś miał 5 ;)
No ja sądzę, że jak coś będzie się nazywało Miscellanous Tram, to wiadomo, że tam się daje tramwaje, a nie autobusy. I naprawdę wierzę, że to pomoże.
Gdybym nie wierzył, to równie dobrze można by bylo stwierdzić, że po co serie w ogóle jak niektórzy wrzucają pod co popadnie na zasadzie, że wrzuca się pod to co ma najbardziej podobną nazwę. To jest norma. Trzeba raz na jakiś czas przejrzeć pojazdy w danej serii, bo różne kwiatki można znaleźć. Dzisiaj też przerzucałem turystycznego King Longa z miejskiej serii, bo różniła się jedną cyfrą i literą, to se osobnik wrzucił pod to co było.
Albo ile to razy Miscellanous wyciągało się z serii ABB, bo jest pierwsza na liście.
Ale to są wyjątki.
Jak będzie na liście Misc Bus/Tram/Trolley/Metro (najlepiej jedno po drugim), to jestem pewien, że 99% będzie trafiało tam gdzie trzeba.
Z resztą fajnie by było gdyby to właśnie Miscellanous było pierwsze na liście przed wszystkim. Nie treba być nierozgarniętym żeby mieć problem by wpaść na to, że coś co nazywa się Miscellanous jest pod literą "i".

EDIT
Daleko z resztą szukać. Oto co leży w wagonikach ABB:
http://phototrans.pl/15,304797,3861.html
Last edited by Amalio on 31 Dec 2012, 21:48, edited 1 time in total.
PanTograf
Posts: 275
Joined: 15 Apr 2008, 00:00

Re: Miscellanous Vehicles i Technical Equipment

Post by PanTograf » 01 Jan 2013, 17:16

Ryśku, jeśli tych kategorii byłoby raptem 5 to warto takie usprawnienie wprowadzić, ale jeśli to miałoby się zbytnio rozrosnąć, to masz rację- w szukanie odpowiedniej pozycji bawiliby się tylko bardziej gorliwi ;)

zdravim
Post Reply