"Blokowanie" mapki

Post Reply
User avatar
evalyen
Posts: 178
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

"Blokowanie" mapki

Post by evalyen » 14 Oct 2012, 15:41

Czy dałoby się wprowadzić opcję blokowania mapki tak, aby przy zmianie miasta można było ją powstrzymać przed uciekaniem do nowej lokalizacji?

W 99% przypadków zdjęć zapiętych pod powiat lub błędne miasto/gminę, mapka ustawiona jest poprawnie, a gdy wybieram z listy siedzibę gminy to często zdarza się, że wywala np. miejscowość o takiej samej nazwie na drugim końcu województwa. Upierdliwe to, zwłaszcza przy rejonach których się nie zna, w rezultacie żeby mieć absolutną pewność trzeba pracować na zrzutach ekranu, bo we współrzędne też nie możemy ingerować.
Tryb otwarty nie boli! :evil:
User avatar
krzychu
Posts: 1158
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: "Blokowanie" mapki

Post by krzychu » 14 Oct 2012, 19:03

Takie blokowanie przydałoby się też w przypadkach, kiedy wrzucam kolejne zdjęcie przewoźnika z miasta X zrobione w mieście Y. Początkowo mapka ustawiona jest tam, gdzie poprzednie zdjęcie autora, ale jako miasto pokazuje się miasto macierzyste danego wozu - X. Po zmianie miasta na Y mapka również się zmienia, pokazując domyślną lokalizację z miasta Y i znowu trzeba ją przestawiać.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: "Blokowanie" mapki

Post by Luke_Police » 15 Oct 2012, 16:39

evalyen wrote:Czy dałoby się wprowadzić opcję blokowania mapki tak, aby przy zmianie miasta można było ją powstrzymać przed uciekaniem do nowej lokalizacji?
Jak wyedytujesz odpowiednio szybko, to da się zrobić tak, by mapka nie uciekła. Robi się to w ten sposób, że na liście wynajdujesz miasto poprzez wpisanie nazwy na klawiaturze (czasami wystarczy fragment nazwy napisać, nie we wszystkich przegladarkach tak sie da niestety), a kiedy właściwa nazwa się podświetli, klikamy gdziekolwiek z boku poza polem wyboru miasta i szybko przewijamy na dół strony edycji i klikamy "wyślij". Szybko można nabrać wprawy. Jeśli się nie uda, to "cofnij" i jeszcze raz "edytuj opis zdjęcia". Ja już 3 powiaty tak przeedytowałem (policki, gryfiński, goleniowski) przenosząc około 30% zdjęć pod mniejsze gminy w obrębie tych powiatów. W wolnych chwilach będę poprawiał kolejne.
User avatar
evalyen
Posts: 178
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: "Blokowanie" mapki

Post by evalyen » 15 Oct 2012, 21:59

O! W mojej przeglądarce nie chciało działać, ale spróbowałam w innej i jest. Dobre i to, dzięki :)

EDIT: Mam wrażenie, że to częściej nie działa niż działa. Jak wpisuję w ten sposób nazwę i potem sobie klikam gdzieś z boku to nawet jeśli nie kliknę Wyślij, to się i tak nie zmienia. Frustrujące, bo narobiłam sobie nadziei :|

EDIT2: Dopiero w trzeciej przetestowanej przeglądarce działa bez zarzutu. Uff. ;)
Tryb otwarty nie boli! :evil:
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: "Blokowanie" mapki

Post by decomposed05 » 15 Oct 2012, 23:02

evalyen wrote:O! W mojej przeglądarce nie chciało działać, ale spróbowałam w innej i jest. Dobre i to, dzięki :)

EDIT: Mam wrażenie, że to częściej nie działa niż działa. Jak wpisuję w ten sposób nazwę i potem sobie klikam gdzieś z boku to nawet jeśli nie kliknę Wyślij, to się i tak nie zmienia. Frustrujące, bo narobiłam sobie nadziei :|

EDIT2: Dopiero w trzeciej przetestowanej przeglądarce działa bez zarzutu. Uff. ;)
Może ja po prostu wyłącze to strojenie mapy i tyle.
User avatar
klewandowski
Posts: 347
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: "Blokowanie" mapki

Post by klewandowski » 19 Oct 2012, 08:56

Luke_Police wrote:
evalyen wrote:Czy dałoby się wprowadzić opcję blokowania mapki tak, aby przy zmianie miasta można było ją powstrzymać przed uciekaniem do nowej lokalizacji?
Jak wyedytujesz odpowiednio szybko, to da się zrobić tak, by mapka nie uciekła. Robi się to w ten sposób, że na liście wynajdujesz miasto poprzez wpisanie nazwy na klawiaturze (czasami wystarczy fragment nazwy napisać, nie we wszystkich przegladarkach tak sie da niestety), a kiedy właściwa nazwa się podświetli, klikamy gdziekolwiek z boku poza polem wyboru miasta i szybko przewijamy na dół strony edycji i klikamy "wyślij". Szybko można nabrać wprawy. Jeśli się nie uda, to "cofnij" i jeszcze raz "edytuj opis zdjęcia". Ja już 3 powiaty tak przeedytowałem (policki, gryfiński, goleniowski) przenosząc około 30% zdjęć pod mniejsze gminy w obrębie tych powiatów. W wolnych chwilach będę poprawiał kolejne.
Metoda ta z pewnością działa w Firefoxie 12. Po kilku próbach udało się i wykorzystałem ją do przeklikania swoich zdjęć.
Cała zabawa polega tylko na tym, żeby właściwej miejscowości z listy doszukać się kursorami z klawiatury (góra/dół) (wtedy nie grozi kliknięcie myszką na nazwę i w efekcie reset mapki). Kiedy podświetli się właściwa klikamy z boku. Miejscowość jest już nowa, a mapka zostaje jak była.
User avatar
krzychu
Posts: 1158
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: "Blokowanie" mapki

Post by krzychu » 21 Apr 2013, 22:39

A propos mapek: czy jest gdzieś określona wielkość, na jaką należy ustawiać mapki?
Niektóry ustawiają na 17 albo więcej, a wtedy widać kawałek ulicy i nic poza tym.
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: "Blokowanie" mapki

Post by JacekM1 » 22 Apr 2013, 00:55

Nie ma. Ja zwykle ustawiam na 15, czasem przy zdjęciach poza miastem jakoś dalej.
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
Post Reply