Page 1 of 1

Perspektywy

Posted: 07 Jan 2014, 01:13
by koziutek
Dawno tu nic nie marudziłem, więc nadrabiając zaległości podzielę się paroma refleksjami nt. perspektyw.

Rozumiem założenia jakie towarzyszyły perspektywom, choć od początku byłem nieco sceptyczny do tego systemu w sytuacji gdy autorzy z Węgier wrzucają zdjęcia szwedzkich autobusów z Hiszpanii (przykład), wozy wędrują w kółko między krajami i nikogo już nie dziwi białoruski autobus z Belgradu jeżdżacy w GOP czy niemiecki autobus który po karierze w Policach trafił do Lwowa. Niektóre perspektywy (HU i DE) chyba można uznać za sukces, przyciągają ludzi stamtąd i pozwalają się im rządzić własnym grajdołem, inne są raczej martwe. Ja dostałem wszystkie uprawnienia na perspektywie Pribałtyka, ale nie jestem w stanie zmienić limitu żadnemu autorowi z owego regionu, no ale to już tak na marginesie.

Za najbardziej pokręconą uważam sytuację z najpopularniejsza perspektywą PL, która w zasadzie zawiera 95% wszystkich zdjęć wrzuconych od czasu powstania nowego systemu, wszystkie zdjęcia z Polski niezależnie od daty publikacji i wybraną część zdjęć zagranicznych sprzed wprowadzenia perspektyw. Wchodząc w szczegóły, mamy takie kwiatki:

- zdjęcie tego samego pojazdu zrobione przez autora X z automatu trafia do perspektywy, a autora Y nie (niezależnie od jakości, wartości dokumentacyjnej itp.)

- zdjęcie tego samego pojazdu/przewoźnika itp. wrzucone przed tego samego autora przez wprowadzeniem zmian jest poza perspektywą, a wrzucone obecnie się wyświetla się z automatu. No chyba że autor podniósł larum i kazał upublicznić wszystkie swoje zdjęcia.

- zdjęcie busika zrobione na końcu świata przez autora z Polski wyświetla się z definicji, ale już zdjęcie autobusu który jeździł wiele lat w Polsce, a potem trafił do Lwowa - już niekoniecznie.

Nie warto by tego jakoś uporządkować i uprościć?

Re: Perspektywy

Posted: 08 Jan 2014, 00:02
by decomposed05
No coś trzeba będzie z tym pomyśleć ale nie wiem co na razie.

Re: Perspektywy

Posted: 12 Mar 2014, 21:11
by koziutek
Miało być tak, że przynajmniej pojazdy produkowane w danym kraju będą się z założenia wyświetlac na perspektywie tego kraju, niezależnie od autorstwa... a tu piękny polski trolejbus który jeździł w Słupsku i Lublinie - poza perspektywą!

http://phototrans.pl/14,647509,0.html

Re: Perspektywy

Posted: 12 Mar 2014, 21:11
by decomposed05
Blokerzy mogą zmienić perspektywę :P