Page 1 of 1

Organizator

Posted: 02 Nov 2015, 19:02
by vecto_529
Witam bardzo serdecznie. Pytanie za 10 punktów głównie do Ojca Dyrektora... Jak to jest z tym polem Organizator? Wpisujemy tam instytucję organizującą regularny transport zbiorowy tak? Wszystkie urzędy miast, gmin, ztm-y, mzdiki, itp.? Nie wpisujemy żadnych przewoźników-organizatorów, żadnych klubów ani innych osób prywatnych organizujących imprezy. Dalej, kiedy fura nie wykonuje przewozu na linii, czyli stoi sobie w zajezdni, dojeżdża na linię lub fotka to tzw. zabawa wyświetlaczami to wtedy także nie wpisujemy organizatora?

Pytam, bo chyba pora to jeszcze raz jasno określić i wrzucić to gdzieś w widoczne miejsce, bo w tym temacie panuje straszna samowola, a samowola jak wiadomo jest zła. Zwłaszcza, że to było ustalone ale gdzieś przepadło i wszyscy mają to w dupie ot co.

Re: Organizator

Posted: 08 Nov 2015, 15:27
by decomposed05
Dokładnie tak:
ak to jest z tym polem Organizator? Wpisujemy tam instytucję organizującą regularny transport zbiorowy tak? Wszystkie urzędy miast, gmin, ztm-y, mzdiki, itp.? Nie wpisujemy żadnych przewoźników-organizatorów, żadnych klubów ani innych osób prywatnych organizujących imprezy. Dalej, kiedy fura nie wykonuje przewozu na linii, czyli stoi sobie w zajezdni, dojeżdża na linię lub fotka to tzw. zabawa wyświetlaczami to wtedy także nie wpisujemy organizatora?

Przejazd bez pasażerów nie podpada pod organizatora.

Re: Organizator

Posted: 09 Nov 2015, 00:41
by vecto_529
decomposed05 wrote:Przejazd bez pasażerów nie podpada pod organizatora.
No dla mnie to jest właśnie logiczne... Niestety nie dla wszystkich i po to ten temat, bo trzeba chyba znowu trochę edukacji uruchomić.

Re: Organizator

Posted: 15 Nov 2015, 14:18
by DrahEk
To ja w takim razie mam pytanie. W Wejherowie organizatorem komunikacji jest MZK, które jest też wiodącym przewoźnikiem w tym mieście. Organizują przetargi na obsługę niektórych linii, co wiąże się z tym, że pojawiają się tam jeszcze dwaj inni przewoźnicy. Co robimy w takim przypadku?

Re: Organizator

Posted: 15 Nov 2015, 21:25
by oolek15
Ja z kolei chciałbym dostać w końcu jakieś konkretne wytyczne w przypadku linii jastrzębskiego MZK w Żorach zwanych "BKM" - 01 - 07. Poruszałem kiedyś ten temat - to MZK ustala zasady na tych liniach, busiki mają kasowniki e-kart MZK i nawet logo MZK. W związku z tym nadal podtrzymuję swoją opinię, że organizator to MZK Jastrzębie-Zdrój a nie jakieś UM Żory. Podobnie może być w Pawłowicach, ale to jeszcze trzeba potwierdzić.

Re: Organizator

Posted: 17 Nov 2015, 23:04
by DrahEk
oolek15 wrote:Ja z kolei chciałbym dostać w końcu jakieś konkretne wytyczne w przypadku linii jastrzębskiego MZK w Żorach zwanych "BKM" - 01 - 07. Poruszałem kiedyś ten temat - to MZK ustala zasady na tych liniach, busiki mają kasowniki e-kart MZK i nawet logo MZK. W związku z tym nadal podtrzymuję swoją opinię, że organizator to MZK Jastrzębie-Zdrój a nie jakieś UM Żory. Podobnie może być w Pawłowicach, ale to jeszcze trzeba potwierdzić.
Dokładnie taka sama sytuacja jak z MZK Wejherowo.

Re: Organizator

Posted: 21 Nov 2015, 22:21
by Adrian Henszel
I rodzi się temat Kielców - tam maja jakiś tam miejski zarząd dziur i jeszcze MPK organizującego linie komercyjne. Chociaż to co mają tam teraz czyli osobny organizator dla miejkich i komercyjnych liń jest dość logiczne - to sprzeczne z tym co poruszono w poście pierwszym.

Re: Organizator

Posted: 22 Nov 2015, 01:41
by vecto_529
Adrian Henszel wrote:I rodzi się temat Kielców - tam maja jakiś tam miejski zarząd dziur i jeszcze MPK organizującego linie komercyjne. Chociaż to co mają tam teraz czyli osobny organizator dla miejkich i komercyjnych liń jest dość logiczne - to sprzeczne z tym co poruszono w poście pierwszym.
Po to właśnie powstał pierwszy post, by jeszcze raz wspólnie ustalić zasady od nowa rozważając wszystkie przypadki. Szkoda, że cieszy się tak małą popularnością zwłaszcza pośród osób na które liczyłem, że zabiorą głos. :> Bo w sumie dublowanie w polu organizatora przewoźnika jest bez sensu. Wklepuje się w szukajkę "linia", wozy własności konkretnego przewoźnika i voila. I chyba taka idea temu przyświecała. MZK Wejherowo jest w tej kwestii wyjątkiem.