Dyskusja o zablokowanych zdjęciach

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Dyskusja o zablokowanych zdjęciach

Post by empi » 09 Jun 2009, 01:41

Trajtek wrote:To trochę ode mnie. Zgadzam się z większością komentarzy, ale:
1. Cenzorzy, moderatorzy itp. często sami pokazują zdjęcia, które u innych użytkowników zostały by zablokowane. Wydaje mi się, że powinni właśnie dawać przykład, a nie działać w przeciwną stronę.
Jak widać (nawet już po tym wątku) to jest bardzo delikatna sprawa. Istnieje niepisana umowa nieblokowania zdjęć userom "z literką". Wiadomo, że to niesprawiedliwe, ale jednak osoby z literkami zwykle mają już duży staż na TWB i wiele wniosły do tej bazy danych / fotogalerii. Pozostaje liczyć, że będą się zachowywały rozsądnie. Ja lubiłem czasem wrzucić knota, ale teraz niestety muszę pożegnać się z tą przyjemnością ;)
Z racji tego, że moje umiejętności fotograficzne nie są imponujące, zachęcam cenzorów do niestosowania wobec mnie taryfy ulgowej :P
Trajtek wrote: 2. Na samym TWB zrobił się, jakby to powiedzieć, mały bałagan. Coraz mniej knotów jest blokowanych, praktycznie codziennie wrzucane są zdjęcia zachodów lub wschodów słońca, w cieniu, na których autobusów/tramwajów praktycznie nie widać.
To chyba brak czasu po prostu. Kiedyś oglądałem TWB na bieżąco, teraz - niestety - okazjonalnie. I myślę, że wiele osób dawniej aktywnych ma tę samą sytuację.
Trajtek wrote: 3. Dziwi mnie też czasem pobłażliwość moderatorów jeśli chodzi o xxx zdjęcie z tego samego miejsca. Podawany był już doskonały przykład pętli Dmowskiego w Słupsku czy chociażby Kaczych Buków w Gdyni. To samo tyczy się zdjęć pojazdów, które tego samego dnia, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu, na tej samej linii itd. zostały uwiecznione przez dwóch różnych autorów, no i oczywiście dodane na fotogalerię.
Postanowiłem być cenzorem biorącym pod uwagę właśnie te aspekty zdjęć, o których napisałeś. Maksimum tolerancji dla debiutów i zdjęć w które włożono dużo wysiłku, minimum tolerancji dla zdjęć robionych po najmniejszej linii oporu.
Trajtek wrote: 4. Kolejna uwaga dotyczy miejsc, które są przez użytkowników odwiedzane. Jak nietrudno się domyśleć, mam na myśli Warszawę, Trójmiasto, Śląsk oraz inne większe aglomeracje. Osoby, które starają się o konto, już dawno rozgryzły "nasz" system. Przykład? Mieszkamy w Trójmieście, ale do rejestracji dodajemy zdjęcie z Malborka (mało "obfocone" miasto). Otrzymujemy konto z wiadomych względów i od 2-3 zdjęcia dostajemy serię ujęć z gdyńskich pętli czy głównych arterii. Myślę, że takich delikwentów powinno się tępić.
Tu troszkę ciężka sprawa - co człowiek winny jest, ze przyszło mu w Gdyni albo w Warszawie mieszkać? ;) Niezależnie od tego trzeba się starać, myślę że to będzie docenione.
Trajtek wrote: 5. Możliwość podmiany zablokowanego zdjęcia - myślę, że ten system można zlikwidować. Jeśli autor poda sensowny powód dodania tego właśnie ujęcia, no to oczywiście inna sprawa.
No chyba można odblokować ewentualnie zdjęcie? Podmiany to była parodia, dobrze że już tego nie ma.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Dyskusja o zablokowanych zdjęciach

Post by Adam G.1 » 09 Jun 2009, 09:56

empi wrote:Istnieje niepisana umowa nieblokowania zdjęć userom "z literką". Wiadomo, że to niesprawiedliwe, ale jednak osoby z literkami zwykle mają już duży staż na TWB i wiele wniosły do tej bazy danych / fotogalerii. Pozostaje liczyć, że będą się zachowywały rozsądnie.
osobom z literką B to nie ma co blokować, bo to się mija z celem. poza tym, same dobrze powinny wiedzieć, jakie błędy dyskwalifikują zdjęcie :)
jeśli zaś chodzi o osoby z innymi literkami - szanuję to, co zrobiły dla TWB, ale do zasad stosować się muszą.
empi wrote:Postanowiłem być cenzorem biorącym pod uwagę właśnie te aspekty zdjęć, o których napisałeś. Maksimum tolerancji dla debiutów i zdjęć w które włożono dużo wysiłku, minimum tolerancji dla zdjęć robionych po najmniejszej linii oporu.
no i tak powinno być :) ja też przymykam oko, jak coś jest pierwszym zdjęciem danego wozu.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Dyskusja o zablokowanych zdjęciach

Post by empi » 09 Jun 2009, 10:07

Adam G.1 wrote:
empi wrote:Istnieje niepisana umowa nieblokowania zdjęć userom "z literką". Wiadomo, że to niesprawiedliwe, ale jednak osoby z literkami zwykle mają już duży staż na TWB i wiele wniosły do tej bazy danych / fotogalerii. Pozostaje liczyć, że będą się zachowywały rozsądnie.
osobom z literką B to nie ma co blokować, bo to się mija z celem. poza tym, same dobrze powinny wiedzieć, jakie błędy dyskwalifikują zdjęcie :)
jeśli zaś chodzi o osoby z innymi literkami - szanuję to, co zrobiły dla TWB, ale do zasad stosować się muszą.
Jeżeli Ci starczy energii to powodzenia :P
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
fikander
Posts: 29
Joined: 08 Apr 2008, 00:00
Contact:

Re: Dyskusja o zablokowanych zdjęciach

Post by fikander » 09 Jun 2009, 11:41

empi wrote:Tu troszkę ciężka sprawa - co człowiek winny jest, ze przyszło mu w Gdyni albo w Warszawie mieszkać? ;)
W sumie nic, ale zamiast dodawać trzytysięczne zdjęcie z centralki i dwutysięczne z Krakowskiego Przedmieścia (tak wiem, sam mam takie:P) mógłby wsiąść w pociąg/na rower/do puszki i pofocić jakieś PKSy/wsiobusy na nieco bardziej odległych przedmieściach. Odrobina wysiłku, bo wyjść z domu na pół dnia, strzelić sto fotek, wybrać z nich dwadzieścia i wrzucić to i ja potrafię, ale wychodzę z założenia, że nie o to w tej całej zabawie chodzi.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Dyskusja o zablokowanych zdjęciach

Post by empi » 19 Jun 2009, 10:23

fikander wrote:
empi wrote:Tu troszkę ciężka sprawa - co człowiek winny jest, ze przyszło mu w Gdyni albo w Warszawie mieszkać? ;)
W sumie nic, ale zamiast dodawać trzytysięczne zdjęcie z centralki i dwutysięczne z Krakowskiego Przedmieścia (tak wiem, sam mam takie:P) mógłby wsiąść w pociąg/na rower/do puszki i pofocić jakieś PKSy/wsiobusy na nieco bardziej odległych przedmieściach. Odrobina wysiłku, bo wyjść z domu na pół dnia, strzelić sto fotek, wybrać z nich dwadzieścia i wrzucić to i ja potrafię, ale wychodzę z założenia, że nie o to w tej całej zabawie chodzi.
Wcale nie trzeba wybrać się daleko od Warszawy, żeby znaleźć miejsca i pojazdy dotąd nie sfocone. Co mnie cieszy, bo znowu znalazłem swoją niszę :-)

Wracając do głównego wątku - wprowadzenie pola na przyczynę zablokowania pozbawiło sensu pytanie na forum przez autora zdjęcia o powód blokady. W ten sposób o blokadzie zdjęcia wie tylko cenzor i autor, nie powinno tak być: 1. ze względu na możliwość nadużyć; 2. obniża poczucie zagrożenia zablokowaniem, no bo jak tylko jeden cenzor zobaczy to czego tu się wstydzić?
Może warto wprowadzić podstronę "blocked photos", na której wyświetlałyby się cenzorom wszystkie zablokowane zdjęcia? Wtedy można byłoby zweryfikować czy blokada była uzasadniona, a autorzy baliby się obciachu ;)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: Dyskusja o zablokowanych zdjęciach

Post by Lukasy » 19 Jun 2009, 10:37

Nie tylko blokerzy chętnie popatrzyliby na zablokowane zdjęcia ;)
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Dyskusja o zablokowanych zdjęciach

Post by Adam G.1 » 19 Jun 2009, 15:58

Lukasy wrote:Nie tylko blokerzy chętnie popatrzyliby na zablokowane zdjęcia ;)
no ale powiedz mi, jaki byłby sens blokowania zdjęć, jeśli byłyby one widoczne dla każdego? :)
User avatar
Michuss
Posts: 62
Joined: 12 May 2005, 00:00

Re: Dyskusja o zablokowanych zdjęciach

Post by Michuss » 19 Jun 2009, 16:04

No nie dla każdego, bo tylko dla zarejestrowanego użyszkodnika TWB. :)
User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: Dyskusja o zablokowanych zdjęciach

Post by Lukasy » 19 Jun 2009, 16:08

Ja nie mówię, że to ma sens - po prostu jestem ciekawy decyzji blokerów, np. jakie przewinienia wytknęli; jak wygląda zdjęcie, które zablokowali; czy też zablokowałbym "takie" zdjęcie itd. ;)
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Dyskusja o zablokowanych zdjęciach

Post by Marek Landowski » 19 Jun 2009, 20:42

Użytkownik Manus wrzuca knoty z jakiegoś ronda i nikt nie reaguje? http://phototrans.eu/autobusy.php?s=501 ... _data=Send
Post Reply