Oznaczenie kraju

User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Oznaczenie kraju

Post by JacekM1 » 21 Jun 2009, 08:30

Trajtek wrote:
JacekM1 wrote:
Burdzio wrote:Ja jestem za EXIFem, bo nieraz chciałbym wiedzieć o której foto zrobione, a ściągać foty mi się nie chce ;)
Są pluginy dla opery i firefoxa - starczy wtedy wejść we właściwości pliku :)
Nie znam się szczególnie na tym całym systemie, ale skoro kod jest przygotowany, to nie można go "przystosować" do autobusowego TWB? Jeśli ktoś nie wie, jak wygląda owy "wyciąg", pierwsze lepsze zdjęcie: http://rail.phototrans.eu/14,36632,0.html Myślałem, że to będzie dla wszystkich ułatwienie, a tu od razu, że zbędny bajer...
Czy ja coś takiego powiedziałem? Wolałbym jakbyś mi nie sugerował, co mówiłem.
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
User avatar
m3ntor
Posts: 144
Joined: 07 Oct 2007, 00:00
Location: Wrocław - Zalesie

Re: Oznaczenie kraju

Post by m3ntor » 21 Jun 2009, 09:30

Oznaczenie kraju, najlepiej graficzne - jak najbardziej za. Przynajmniej takie zdjęcia będą się wyróżniać z tłumu zdjęć z PL. Co do EXIFa - kto chce zobaczyć, to doskonale wie jak go sprawdzić (w Operze nie trzeba nawet instalować żadnej wtyczki ;)). Poza tym znaczna część autorów usuwa (celowo bądź przypadkowo, nie wnikajmy :P) exifa ze swoich zdjęć. Pomijając już fakt, że brak exifa to parę kb lżejsze zdjęcie (przynajmniej tak wynikło z mojej obserwacji). :-)
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Oznaczenie kraju

Post by koziutek » 22 Jun 2009, 09:08

Pomysł Adama w pełni popieram, a skoro już jesteśmy przy krajach - mam też inną propozycję. Chodzi o główną stronę z państwami, która ostatnio całkiem się rozrosła za sprawą tych różnych Martynik, Dominik i Wysp Dziewiczych. Oczywiście jest to pozytywne zjawisko, ale sama strona http://www.phototrans.eu/01,0,0.html stała się przez to trochę mało czytelna. Osobiście proponował bym, by lista państw wyświetlała się w formacie analogicznym do list jednostek administracyjnych czy miast, nadal wraz z flagami, ale jednak nieco mniejszymi. Do tego, niezależnie od powyższego, poddaje pod dyskusję pomysł posortowania krajów na tej stronie wg kontynentów.
User avatar
Burdzio
Posts: 279
Joined: 08 May 2008, 00:00
Contact:

Re: Oznaczenie kraju

Post by Burdzio » 22 Jun 2009, 09:10

m3ntor wrote:(w Operze nie trzeba nawet instalować żadnej wtyczki ;)).
O kurczę, tyle lat używam Opery, a nie zauważyłem :oops:
Victory shall be mine!
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Oznaczenie kraju

Post by JacekM1 » 28 Jun 2009, 10:25

A ja z inną sprawą, też dotyczącą państw. Ktoś dodał Palestynę jako państwo, a czy Polska w ogóle uznała niepodległość takiej struktury? Idąc tym tropem powinniśmy wyodrębnić Naddniestrze z Mołdawii, Krym z Ukrainy i wiele republik w Rosji.
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Oznaczenie kraju

Post by koziutek » 29 Jun 2009, 10:33

No, z Krymem to trochę kiepskie porównanie, może nie lubią tam banderowców, ale w żaden sposób republika ta nie przejawia odrębności.

A Kosowo nasze wspaniałe władze niby uznały, ale całe szczęście nikt nie śmiał go tu wyodrębniać :twisted:
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Oznaczenie kraju

Post by Marek Landowski » 29 Jun 2009, 22:55

Ja dodałem. Jest wyraźny podział administracyjny i uważam, że powinno u nas istnieć jako państwo żeby nie robić burdelu. Mają oddzielne rejestracje, rząd, język...
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Oznaczenie kraju

Post by JacekM1 » 29 Jun 2009, 23:27

Marek Landowski wrote:Ja dodałem. Jest wyraźny podział administracyjny i uważam, że powinno u nas istnieć jako państwo żeby nie robić burdelu. Mają oddzielne rejestracje, rząd, język...
To czemu nie wydzieliłeś Naddniestrza? :P Zresztą z tym językiem, to Rosję trzeba byłoby mocno podzielić na Wschodzie...
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Oznaczenie kraju

Post by koziutek » 30 Jun 2009, 00:31

Gdzie, co, jaką Rosję? Gdzie Ty tam masz republiki a'la Naddniestrze czy Kosowo?
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Oznaczenie kraju

Post by JacekM1 » 30 Jun 2009, 18:12

koziutek wrote:Gdzie, co, jaką Rosję? Gdzie Ty tam masz republiki a'la Naddniestrze czy Kosowo?
Nie mam. Nie zrozumiałeś do końca mojego posta, albo nie chciałeś go zrozumieć ;) Przeczytaj jeszcze raz :P
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
Post Reply