Oznaczenie kraju

Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Oznaczenie kraju

Post by Adam G.1 » 18 Jun 2009, 15:50

Taki mały pomysł mi się zrodził - może warto by było gdzieś w okolicach rozmiaru zdjęcia / daty dodania itd. dodawać automatycznie flagę lub symbol literowy kraju, w którym zostało wykonane zdjęcie? Niby taki duperel, ale może być przydatny - nie każdy musi wykazywać się super znajomością geografii, a pojawia się (na szczęście :)) coraz więcej zdjęć z przeróżnych krajów.
Trajtek
Posts: 74
Joined: 30 Dec 2007, 00:00
Location: Gdynia

Re: Oznaczenie kraju

Post by Trajtek » 18 Jun 2009, 16:17

Adam G.1 wrote:Taki mały pomysł mi się zrodził - może warto by było gdzieś w okolicach rozmiaru zdjęcia / daty dodania itd. dodawać automatycznie flagę lub symbol literowy kraju, w którym zostało wykonane zdjęcie? Niby taki duperel, ale może być przydatny - nie każdy musi wykazywać się super znajomością geografii, a pojawia się (na szczęście :)) coraz więcej zdjęć z przeróżnych krajów.
Ja proponuję bardziej dodanie w to miejsce "wyciągu" z EXIF-a (tak jak jest to na kolejowym TWB).
User avatar
pawel_slo
Posts: 85
Joined: 20 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Oznaczenie kraju

Post by pawel_slo » 18 Jun 2009, 16:20

Trajtek wrote:
Adam G.1 wrote:Taki mały pomysł mi się zrodził - może warto by było gdzieś w okolicach rozmiaru zdjęcia / daty dodania itd. dodawać automatycznie flagę lub symbol literowy kraju, w którym zostało wykonane zdjęcie? Niby taki duperel, ale może być przydatny - nie każdy musi wykazywać się super znajomością geografii, a pojawia się (na szczęście :)) coraz więcej zdjęć z przeróżnych krajów.
Ja proponuję bardziej dodanie w to miejsce "wyciągu" z EXIF-a (tak jak jest to na kolejowym TWB).
Tylko, że wyciągu z EXIFa nie zobaczysz pod wszystkimi zdjęciami.
Nielubiany, chamski, cyniczny Křemílek :D
User avatar
Paul167
Posts: 106
Joined: 08 Feb 2005, 00:00
Location: Katowice - Giszowiec
Contact:

Re: Oznaczenie kraju

Post by Paul167 » 19 Jun 2009, 13:32

Adam G.1 wrote:Taki mały pomysł mi się zrodził - może warto by było gdzieś w okolicach rozmiaru zdjęcia / daty dodania itd. dodawać automatycznie flagę lub symbol literowy kraju, w którym zostało wykonane zdjęcie?
Dobry pomysł, tylko bardziej pasowałoby to gdzieś w okolicach nazwy miasta. Była już kiedyś propozycja dopisania kodów literowych krajów, może taka informacja pod zdjęciem byłaby ok?

Co do EXIF, jestem jak najbardziej za.
Image
© Paul167
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Oznaczenie kraju

Post by af_robert » 20 Jun 2009, 17:56

..jak najbardziej popieram pomysl :)

Moim zdaniem najlepiej gdyby byla to flaga + literowy kod kraju (byloby to najbardziej czytelne).
Dobrze by też bylo gdyby po kliknięciu w taki odnosnik wyswietlały się zdjęcia z danego kraju.

Wiele osob dopisuje oznaczenie kraju samodzielnie w opisie pod zdjeciem - takie rozwiazanie ma jednak parę drobnych wad:
-nie wyroznia się spośrod reszty opisu
-każdy może dopisac takie oznaczenie na swoj sposób - weźmy taką Hiszpanię: ESP; SP; SPA; E - i co tam jeszcze..
mamy więc brak przejrzystości.

Wprowadzenie oznaczeń wg pomysłu Adama dodałoby opisom czytelności.

Co do EXIFa - IMHO zbędny bajer, ale jakoś szczegolnie mi to nie przeszkadza. ;) (mojego EXIFa i tak nie widac) :mrgreen:
User avatar
Burdzio
Posts: 279
Joined: 08 May 2008, 00:00
Contact:

Re: Oznaczenie kraju

Post by Burdzio » 20 Jun 2009, 22:56

Ja jestem za EXIFem, bo nieraz chciałbym wiedzieć o której foto zrobione, a ściągać foty mi się nie chce ;)
Victory shall be mine!
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Oznaczenie kraju

Post by JacekM1 » 20 Jun 2009, 23:06

Burdzio wrote:Ja jestem za EXIFem, bo nieraz chciałbym wiedzieć o której foto zrobione, a ściągać foty mi się nie chce ;)
Są pluginy dla opery i firefoxa - starczy wtedy wejść we właściwości pliku :)
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
Trajtek
Posts: 74
Joined: 30 Dec 2007, 00:00
Location: Gdynia

Re: Oznaczenie kraju

Post by Trajtek » 20 Jun 2009, 23:11

JacekM1 wrote:
Burdzio wrote:Ja jestem za EXIFem, bo nieraz chciałbym wiedzieć o której foto zrobione, a ściągać foty mi się nie chce ;)
Są pluginy dla opery i firefoxa - starczy wtedy wejść we właściwości pliku :)
Nie znam się szczególnie na tym całym systemie, ale skoro kod jest przygotowany, to nie można go "przystosować" do autobusowego TWB? Jeśli ktoś nie wie, jak wygląda owy "wyciąg", pierwsze lepsze zdjęcie: http://rail.phototrans.eu/14,36632,0.html Myślałem, że to będzie dla wszystkich ułatwienie, a tu od razu, że zbędny bajer...
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Oznaczenie kraju

Post by Adam G.1 » 20 Jun 2009, 23:24

Trajtek wrote:a tu od razu, że zbędny bajer...
no bo możesz sobie zainstalować do przeglądarki taką wtyczkę, która po kliknięciu prawym przyciskiem i wybraniu "właściwości" pokaże EXIF :) o ile oczywiście jest, bo chyba u połowy użytkowników go nie widać ;)
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Oznaczenie kraju

Post by af_robert » 21 Jun 2009, 01:20

Trajtek wrote: Nie znam się szczególnie na tym całym systemie, ale skoro kod jest przygotowany, to nie można go "przystosować" do autobusowego TWB? Jeśli ktoś nie wie, jak wygląda owy "wyciąg", pierwsze lepsze zdjęcie: http://rail.phototrans.eu/14,36632,0.html Myślałem, że to będzie dla wszystkich ułatwienie, a tu od razu, że zbędny bajer...
..miala byc dyskusja o oznaczeniu kraju zrobienia zdjecia - a zrobila sie o EXIFie ;)

Coz - jak juz napisano powyzej, sa bardzo proste sposoby na poznanie zawartych w EXIFie "sekretów". Jesli juz koniecznie chce wiedziec o ktorej godzinie i z jakim ISO, przysloną, etc.. ktos zrobil zdjecie to wystarczą mi 2 kliknięcia.
Wlasnie dlatego dla mnie jest to zbędny bajer, i chętniej widzialbym tu najpierw inne udogodnienia. ;)
Ale nic przeciwko samemu wyciągowi z EXIFa nie mam - zeby nie bylo wątpliwosci. :)
Post Reply