Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by Amalio » 07 Jul 2011, 14:14

kjacobson wrote:Generalnie to autorem tych "super" zdjęć należałoby się jakoś bardziej zająć, otrzymał już jedno ostrzeżenie od jednego z blokerów i jak widać przeglądając jego twórczość, niespecjalnie wziął sobie to do serca...
Generalnie zdaje się, że gość jest mało kumaty lub ma generalnie wszystko głęboko, a bajzel robi taki, że mi się odechciewa pisać - i tak do niego nie trafia.
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by Adam G.1 » 13 Jul 2011, 15:57

Amalio wrote:I zaś to samo.
http://www.phototrans.eu/15,281446,0.html
ech, załatwione.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by koziutek » 13 Jul 2011, 17:33

Dziwne, że nikt jakoś nie zgłasza podobnych zastrzeżeń gdy identyczne zdjęcia wrzucają autorzy z Polski. Np. tu http://www.phototrans.eu/15,254796,10497.html
User avatar
lilo.gaba
Posts: 118
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Rzeszów

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by lilo.gaba » 15 Jul 2011, 02:10

User avatar
Steffen
Posts: 134
Joined: 02 Jan 2006, 00:00

A mnie dalej drażni to:

Post by Steffen » 15 Jul 2011, 19:55

Zwróc uwagę Leszkowi przez formularz - wydaje mi się, że jedno ze zdjęć usunie ;)
tajniak007
Posts: 22
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by tajniak007 » 05 Sep 2011, 23:04

Nie chce się skarżyć tylko pokazać sprawiedliwość że często osoby dają krzywe zdjęcia, ktoś z wyższych userów zwróci uwagę i tak nic z tym nie zrobi, czyli inaczej mówiąc zapomina się o takiej osobie i jej zdjęciu.
User avatar
kilof
Posts: 40
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by kilof » 06 Nov 2011, 13:22

tajniak007 wrote:Nie chce się skarżyć tylko pokazać sprawiedliwość że często osoby dają krzywe zdjęcia, ktoś z wyższych userów zwróci uwagę i tak nic z tym nie zrobi, czyli inaczej mówiąc zapomina się o takiej osobie i jej zdjęciu.
Urzekła mnie Twoja historia...
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by vecto_529 » 06 Nov 2011, 15:57

tajniak007 wrote:Nie chce się skarżyć tylko pokazać sprawiedliwość że często osoby dają krzywe zdjęcia, ktoś z wyższych userów zwróci uwagę i tak nic z tym nie zrobi, czyli inaczej mówiąc zapomina się o takiej osobie i jej zdjęciu.
So what? -.-
ImageImageImage
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by vecto_529 » 21 Nov 2011, 21:11

Witam. Zapewne tym postem pogłębię wśród większości zdanie, że jestem idiotą, debilem i mendą. Jednak osobiście razi mnie ten spadek poziomu jaki odnotowujemy. Na galerię trafiają coraz gorsze zdjęcia. I nie chodzi tutaj tyle o kadry, bo wiadomo, że z czasem ich pula i oryginalność się wyczerpuje - w końcu jest nas ponad 1500 osób, a zdjęć licznik nabił ponad pół miliona. Wina leży bardziej w małym przywiązywaniu wagi co do jakości zdjęć... Rozumiem i szanuję to, że nie każdego stać i nie każdy ma jakiś profesjonalny, czy półprofesjonalny sprzęt fotograficzny. Jednak uważam i jestem o tym w stu procentach przekonany, że nawet z najgorszego sprzętu da się wiele osiągnąć poświęcając zdjęciu kilka chwil w programie do obróbki fotograficznej. Ostatnimi czasy jednak coraz więcej zdjęć chyba nie widziało przysłowiowego "photoshopa". Szkoda, bo tracimy na tym wszyscy (mimo wszystko). Nie jestem może zwolennikiem zmieniania rzeczywistości na zdjęciach, ale poprawienie wizualne jest wskazane. Na przykład wyciągnięcie kontrastów, wyostrzenie, unikanie "ziarna" na zdjęciach. Wiadomo, że są przypadki, kiedy nic nie pomoże. Ale regulamin TWB mówi jasno, "nie każde zdjęcie musi się znaleźć na TWB". Wniosek jest jeden - nie po to dostaliśmy (albo i nie) te astronomiczne limity, by zapychać je bezsensownie, czym się da, aby było. Bo nie o to chodzi. Skupiajmy się na szczegółach, dopracowujmy swój warsztat, tak by oglądanie TWB było przyjemnością, a nie tylko czynnością w stylu: "Dobra, obejrzę... Syf, syf, syf, no - to nawet niezłe, syf, syf, dobre!, syf,..." Tutaj muszę nieco zganić cenzorów, bo chyba od jakiegoś czasu sobie odpuścili. "Nie ruszam, bo później będzie niepotrzebna wrzawa i zgrzytanie zębami". Panowie, ale zablokowanie zdjęcia to nic złego. To powinno być sygnałem, by poprawić się. Jednakże, gdy blokujecie zdjęcie starajcie się dość konstruktywnie wypełnić formularz, by każdy zainteresowany wiedział, jakie błędy popełnił i czego powinien unikać na przyszłość. Bo bez tego niczego nie osiągniemy, a jesteśmy jedną z lepszych galerii i to o zasięgu międzynarodowym! Nie marnujmy tej pozycji, bo chyba każdy jej nam zazdrości.

Dlatego jako podsumowanie apeluję do Was, koledzy. Przywiązujcie większą wagę do tego, co dodajecie, a cenzorów proszę o większą aktywność i bycie bezstronnym. Zdjęcie traktować jak obraz (chyba, że jest to rzeczywiście jakaś ciekawostka, lub jest ważne dokumentacyjnie) - a nie zważać na to, kto jest jego autorem. Rozróżniać też defekty zdjęć na takie, poczynione przez niekompetencje autora oraz te wywołane defektami sprzętu.

To chyba wszystko, co chciałem powiedzieć i nie wiem czemu, ale przypomniała mi się sytuacja sprzed 4 lat, kiedy to również poziom zaczął spadać, lecz administracja znalazła wyjście. Wierzę, że teraz też uda się coś na to poradzić i będzie lepiej. Dziękuję za przeczytanie mojej wypowiedzi i zapraszam do dyskusji. (Od razu mówię, że jeżeli ktoś ma mnie krytykować za to, albo to olać, bo to moja propozycja - niech sobie daruje. Nie o to w tym chodzi)
ImageImageImage
Post Reply