Lista producentów -> serii ze zdjęciami niczym lista tagów

Post Reply
User avatar
Steffen
Posts: 134
Joined: 02 Jan 2006, 00:00

Lista producentów -> serii ze zdjęciami niczym lista tagów

Post by Steffen » 16 Jan 2011, 16:35

Może przydałby się na głównej odnośnik do czegoś takiego wg schematu:
klikam na głównej w np. "Serie"
-> przenosi mnie na listę wszystkich producentów
-> klikam w wybranego producenta i mam wybór modeli
-> klikam na wybrany model i mam jego wszystkie zdjęcia.

Jeśli ktoś rozgryza nieznany sfocony wóz przez przeglądanie zdjęć serii za pomocą wyszukiwarki, to takie rozwiązanie znacznie zaoszczędzi czas, a także będzie znacznie wygodniejsze przy zwykłym przeglądaniu zdjęć pojazdów z danej serii.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Lista producentów -> serii ze zdjęciami niczym lista tagów

Post by Amalio » 16 Jan 2011, 18:08

Przecież jest na głównej rozwijana lista producentów. Sam pomysł o tyle zły, że po co tyle tego ładować. Można by co najwyżej zrobić tak, że zostaną wybrane do każdego modelu jakieś wzorcowe portrety ze wszystkich stron by móc porównać ze swoim.
Ale to i tak wszystko nie jest warte roboty, bo większość ma w dupie rozwijanie swojej wiedzy i zadanie sobie minimum trudu skoro niektórzy wrzucają pod Miscellanous Vehocles nawet Bovy Futury. No więc o czym tu dyskutować skoro gro ludzi wychodzi z założenia, że inni poszukają za nich? Jest foto dodane do TWB i tyle ich obchodzi. A kto chce znaleźć ten znajdzie.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Lista producentów -> serii ze zdjęciami niczym lista tagów

Post by koziutek » 16 Jan 2011, 18:42

Przecież jest na głównej rozwijana lista producentów.
Jest i co z tego? Mając nieznany pojazd i brak jakichkolwiek tropów, czy wręcz czasem mylące ślady w postaci nalepionego przez kierowcę-szpanera znaczka "Mercedes" można siedzieć nad tą listą dwa dni i nic nie znaleźć. Do tego dochodzą kwestie nadwozi/podwozi czy modeli licencyjnych do których się różnie podchodzi w poszczególnych przypadkach.
Ale to i tak wszystko nie jest warte roboty, bo większość ma w dupie rozwijanie swojej wiedzy i zadanie sobie minimum trudu
Łatwo tak pisać jak się samemu jest ekspertem w danej dziedzinie - z drugiej strony Twoja wszechstronna wiedza ogranicza sie wyłacznie do pojazdów z napędem spalinowym - a jesteś w stanie np, rozróżnić dokładny podtyp Ziutka po układzie poręczy albo kształcie kierunkowskazów? ;) Masz rację, że niektórzy podchodzą do wrzucania zdjęć zupełnie olewacko, sam ostatnio parę razy próbowałem walczyć takim gówniarstwem. Nie należy jednak generalizować - są i tacy co spędzą sporo czasu nad znalezieniem modelu by opublikować jedno zdjęcie, a i tak się nie udaje. Dlatego pomysł ze wzorcowym portetem, a najlepiej losowymi 5-10 zdjeciami danego modelu jest całkiem sensowny.
User avatar
Steffen
Posts: 134
Joined: 02 Jan 2006, 00:00

Re: Lista producentów -> serii ze zdjęciami niczym lista tagów

Post by Steffen » 16 Jan 2011, 19:00

Amalio wrote:Przecież jest na głównej rozwijana lista producentów.

Wiem, ale po kliknięciu w model wyświetlają się firmy takowy posiadające, a nie jego zdjęcia.
Amalio wrote:Można by co najwyżej zrobić tak, że zostaną wybrane do każdego modelu jakieś wzorcowe portrety ze wszystkich stron by móc porównać ze swoim.
Tylko po co ograniczać te zbiory do wzorców, niech też to będzie funkcjonalne jako zwykła przeglądarka zdjęć danego modelu, a jego cechy charakterystyczne i tak powinny się dać zauważyć na kilku pierwszych stronach znalezionych zdjęć.
Amalio wrote:Ale to i tak wszystko nie jest warte roboty, bo większość ma w dupie rozwijanie swojej wiedzy i zadanie sobie minimum trudu skoro niektórzy wrzucają pod Miscellanous Vehocles nawet Bovy Futury.
Wiem, ale czasem takie coś przyda się choćby wtedy, kiedy ma się jakieś przypuszczenia, żeby komuś podpowiedzić model i chce się jeszcze upewnić.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Lista producentów -> serii ze zdjęciami niczym lista tagów

Post by decomposed05 » 17 Jan 2011, 10:37

Jest pewien plan ale część z tego jest dostępna już dzisiaj poprzez wyszukiwarkę.
User avatar
Paul167
Posts: 106
Joined: 08 Feb 2005, 00:00
Location: Katowice - Giszowiec
Contact:

Re: Lista producentów -> serii ze zdjęciami niczym lista tagów

Post by Paul167 » 17 Jan 2011, 15:52

decomposed05 wrote:część z tego jest dostępna już dzisiaj poprzez wyszukiwarkę
Tak, tylko sprawdzanie zdjęć kilkunastu modeli danego producenta korzystając z listy rozwijanej nie jest najwygodniejsze.
Może warto byłoby zmienić sposób prezentacji tego: http://www.phototrans.eu/autobusy.php?s=0304&nr=3 dodając np. miniaturkę ze zdjęciem pojazdu i odośniki [Zdjęcia] [Przewoźnicy], z czego pierwszy linkowałby do szukajki z zadanym model_id?
Image
© Paul167
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Lista producentów -> serii ze zdjęciami niczym lista tagów

Post by Amalio » 17 Jan 2011, 18:21

koziutek wrote:] Twoja wszechstronna wiedza ogranicza sie wyłacznie do pojazdów z napędem spalinowym - a jesteś w stanie np, rozróżnić dokładny podtyp Ziutka po układzie poręczy albo kształcie kierunkowskazów? ;) ]
Model, a dokładny typ to dwie różne rzeczy. Nikt tu nie wymaga znajomości typów skoro autobusy są dzielone wedle modeli. A przynajmniej ja wiem jak wygląda Ziutek, Trolza Megalopilis czy inny VMZ Avangard.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Lista producentów -> serii ze zdjęciami niczym lista tagów

Post by koziutek » 17 Jan 2011, 22:58

I co, w przypadku takiego "modelu" jak podwozie Volvo B10M też znajomość typów jest mało istotna?
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Lista producentów -> serii ze zdjęciami niczym lista tagów

Post by Amalio » 18 Jan 2011, 22:54

koziutek wrote:I co, w przypadku takiego "modelu" jak podwozie Volvo B10M też znajomość typów jest mało istotna?
Co Ty rozumiesz przez typ? Nadwozie? Podwozie to podwozie, a nadwozie to nadwozie. Ja nigdy nie byłem zwolennikiem opisywania autobusów względem podwozi. Jak masz Castrosue Master 35 na podwoziu Scania 113 to dla mnie modelem jest "Master 35", a nie jakieś tam Scania 113. To przynajmniej jest jak dla mnie jakiś mniej istotny szczegół/typ. Mnie to osobiście śmieszy jak oglądam bazę i jest tyle DAFów choć DAF nie wyprodukował chyba nigdy żadnego kompletnego autobusu! To wszystko jest karosowane na zewnątrz, więc nie wiem jak można określać jakikolwiek autobus jako DAF. W Poznaniu też nie było nigdy żadnych DAFów tylko Den Oudsteny na podwoziu MB200.
Ja na to patrzę w ten sposób, że w obrębie modelu nadwozie może być jedno, a podwozi wiele, więc to ono spełnia rolę typu.
Post Reply