Zdjęcia z +

User avatar
klewandowski
Posts: 347
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Zdjęcia z +

Post by klewandowski » 01 Dec 2011, 14:37

Jak powszechnie wiadomo niektóre zdjęcia są nagradzane przez cenzorów (poprzez głosowanie). Otrzymanie plusa to zaszczyt i swoista miara uznania dla publikowanej twórczości. Odnośnik do zdjęcia tak uhonorowanego trafia na jakiś czas na stronę główną.
W związku z tym mam następujące wnioski racjonalizatorskie:
1) W części kolejowej (strona główna) znajdują się odnośniki do najwyżej ocenionych zdjęć w poszczególnych latach. W części niekolejowej również przydałoby się coś podobnego (wyświetlałyby się zdjęcia, na które oddano głosy). Obecnie po "zejściu" tych zdjęć ze strony głównej zapomina o nich duch wszelki.
2) Liczbę miniaturek na stronie głównej trzeba zwiększyć z 9 do 18-20. Obecna ilość jest daleko niewystarczająca. Dzięki temu zabiegowi można by się cieszyć widokiem swojego zdjęcia na honorowym miejscu trochę dłużej niż niecałą dobę.
3) W profilu autorów obok "Pokaż zdjęcia tego autora" proponuję umieścić drugi link z nazwą "Pokaż zdjęcia tego autora, na które oddano głosy".

Dzięki temu w łatwy sposób uzyska się dostęp do zdjęć, które się czymś wyróżniły od pozostałych. Taką twórczość zawsze miło pooglądać. Jest to również dobra kopalnia inspiracji do robienia własnych zdjęć.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Zdjęcia z +

Post by vecto_529 » 01 Dec 2011, 16:18

klewandowski wrote:"Pokaż zdjęcia tego autora, na które oddano głosy"
Poprawniej gramatycznie powinno być: "Pokaż najlepsze zdjęcia autora". I tutaj nasuwa się myśl, po co - mamy portfolio, z którego mało osób korzysta. Wszystkie zdjęcia z plusami można sobie do portfolio przenieść... ;)
ImageImageImage
User avatar
klewandowski
Posts: 347
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Zdjęcia z +

Post by klewandowski » 01 Dec 2011, 17:46

vecto_529 wrote:
klewandowski wrote:"Pokaż zdjęcia tego autora, na które oddano głosy"
Poprawniej gramatycznie powinno być: "Pokaż najlepsze zdjęcia autora". I tutaj nasuwa się myśl, po co - mamy portfolio, z którego mało osób korzysta. Wszystkie zdjęcia z plusami można sobie do portfolio przenieść... ;)
I dlatego proponuję automatyzację.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Zdjęcia z +

Post by vecto_529 » 01 Dec 2011, 18:41

klewandowski wrote:I dlatego proponuję automatyzację.
Nieśmiało chciałem to zaproponować... ;) Aby zdjęcie po otrzymaniu plusa automatycznie się do portfolio przerzucało. Ponadto można by dopisać "Sortuj według najlepszych", tak żeby od razu znaleźć najlepsze fotki autora. Przy okazji mogłaby być tam wyświetlana ilość otrzymanych plusów - to nie powinna być tajemnica. ;)
ImageImageImage
User avatar
Bartek
Posts: 326
Joined: 14 Nov 2006, 00:00
Location: RMIelec

Re: Zdjęcia z +

Post by Bartek » 01 Dec 2011, 19:21

Podpisuje się pod propozycją KL_Radom obiema rękami i nogami.
Ząbek
Posts: 61
Joined: 22 Feb 2007, 00:00

Re: Zdjęcia z +

Post by Ząbek » 04 Dec 2011, 01:42

Dobra to kto teraz napisze skrypt :D ?
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Zdjęcia z +

Post by Luke_Police » 04 Dec 2011, 12:23

vecto_529 wrote:
klewandowski wrote:I dlatego proponuję automatyzację.
Nieśmiało chciałem to zaproponować... ;) Aby zdjęcie po otrzymaniu plusa automatycznie się do portfolio przerzucało.
Powiem szczerze, że do mnie nie do końca trafia taki pomysł. Portfolio moim zdaniem powinno pokazywać przekrój twórczości autora, a więc to, co według niego samego w jakiś sposób reprezentuje jego działalność fotograficzną. W moim przypadku zdjęcia z plusami i zdjęcia w portfolio w dużej części się rozmijają i podejrzewam, że nie jestem odosobnionym przypadkiem takiej sytuacji.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Zdjęcia z +

Post by empi » 04 Dec 2011, 13:15

Luke_Police wrote:
vecto_529 wrote:
klewandowski wrote:I dlatego proponuję automatyzację.
Nieśmiało chciałem to zaproponować... ;) Aby zdjęcie po otrzymaniu plusa automatycznie się do portfolio przerzucało.
Powiem szczerze, że do mnie nie do końca trafia taki pomysł. Portfolio moim zdaniem powinno pokazywać przekrój twórczości autora, a więc to, co według niego samego w jakiś sposób reprezentuje jego działalność fotograficzną. W moim przypadku zdjęcia z plusami i zdjęcia w portfolio w dużej części się rozmijają i podejrzewam, że nie jestem odosobnionym przypadkiem takiej sytuacji.
Oczywiście, że tak. Portfolio to portfolio.

Co do najlepszych zdjęć, to brakuje jakiegoś zestawienia. Nie ma jak dotrzeć do zdjęć, które otrzymały plusika. Sam w sumie chciałbym wiedzieć które moje zdjęcia zostały docenione.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Zdjęcia z +

Post by decomposed05 » 06 Jan 2012, 21:34

http://www.phototrans.eu/autobusy.php?s ... a=S&plus=1

Zdjęcia, które zdobyły przynajmniej plusa ztcp.
User avatar
Oskarpaj
Posts: 27
Joined: 09 Mar 2007, 00:00

Re: Zdjęcia z +

Post by Oskarpaj » 08 Jan 2012, 18:29

Również popieram ten pomysł, ponadto czasami zdjęcie ma za mało plusów by pojawić się na głównej stronie i takie też powinno wylądować w "Portfolio" czy "Najlepsze zdjęcia autora" :)
Post Reply