Kolejnośc przewoźników w karcie miasta

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Kolejnośc przewoźników w karcie miasta

Post by empi » 29 Jan 2012, 11:10

koziutek wrote:
empi wrote:Jarosz, wydaje mi się, że przede wszystkim Ty masz coś do Amalio.
Ach tak - zamiast dyskutować o kwestiach merytorycznych doszukujemy się krwawej wendetty i drugiego dna, tak jak ostatnio w wątku nakręconym przez Michasia z BC :-)
Jarosz, jeżeli ktoś skłąda jakąś propozycję, a Ty ostro atakujesz wycieczkami osobistymi, to co ja mam pomyśleć? Strach zaproponować kolejną zmianę, bo ktoś powie, że chłoptaś z Radomia zawraca dupę nie umiejąc korzystać z F5. I to są według Ciebie kwestie merytoryczne.
koziutek wrote:
Tak się jednak składa, że pierwotną propozycję w duszy popierałem bez znaczenia kto tam widniał w polu "autor", choć jednocześnie nie uważałem tego za nadzwyczajnie konieczną zmianę (są dla mnie bardziej istotne problemy za których rozwiązanie nawet byłbym w stanie i zapłacić parę złotych, jak choćby możliwość hurtowego dodawania/edytowania pojazdów). Do wczoraj było dobrze, może nie idealnie, ale całkiem dobrze, a dziś jak dla mnie jest znacznie gorzej. Nie wypowiadałem się w tym wątku, dopóki nie nastąpiły zmiany.
Gdybym wiedział, że skutek zmian będzie odwrotny do zamierszonego to zdecydowanie bym optował za zostawieniem wszystkiego w spokoju jak jest.
No to dlaczego ta dyskusja nie wyglądała tak: ten pomysł jest zły, bo... Mam inny. Następna osoba: ten pomysł jest zły, bo... Mam inny. Który pomysł jest najlepszy? Ok, tak robimy.

koziutek wrote:
empi wrote:A dopiero w dalszym rzędzie szukasz merytorycznego usprawiedliwienia swoich sprzeciwów, włącznie z troską o Admina, który rzecznika raczej nie potrzebuje
Ja nie jestem niczyim rzecznikiem - uzasadniam jedynie swój tok rozumowania pewnymi faktami. Zostałem złapany za słówko, to uzasadniłem swoją wypowiedź. Zostałem po raz drugi złapany za to samo słówko przez Ciebie, to napisałem to jeszcze raz.
No jakoś troska o Admina jako argument w krytykowaniu proponowanych przez kogoś zmian jeszcze się chyba nie pojawiła na tym forum.
koziutek wrote:
empi wrote: Gdy użytkownik zna nazwę przewoźnika, oczywistym ułatwieniem jest uporządkowanie danych alfabetycznie. Jeżeli użytkownik nie zna nazwy przewoźnika, to jakiekolwiek sortowanie by nie było, nic mu nie pomoże. Ja i Ty możemy się dogadać, że na górze będzie najpopularniejszy przewoźnik, ale większość korzystających i tak będzie to uważała za kolejność przypadkową.
Być może Ty masz akurat nieco inne spojrzenie, bo sporo czasu poświęcasz na różnych Zdziśków-busiarzy, więc żaden porządek nie będzie idealny by ich jednym klikiem znaleźć, a ja z kolei raczej mam do czynienia z dużymi "MPK" które znaleźć łatwiej.
Być może Ty masz akurat nieco inne spojrzenie, bo sporo czasu poświęcasz na różnych egzotycznych przewoźników pisanych w innym alfabecie, ja z kolei raczej mam do czynienia z przewoźnikami polskimi, których znaleźć łatwiej.
I tak dalej - na phototrans jest kilkuset użytkowników i ustawianie go pod siebie nie jest dobrą metodą.

Póki co admin chyba coś zmienił, bo w Radomiu jest tak: http://www.phototrans.eu/06,144,0.html Na górze MPK, potem ITS, potem PKS. Z samej góry listy mogłoby wynikać, że jest to według ilości zdjęć, ale niżej już nie ma konsekwencji, nie jest też według kolejności dodawania przewoźników.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Kolejnośc przewoźników w karcie miasta

Post by Adam G.1 » 29 Jan 2012, 16:44

Skoro nikt nie umie dyskutować, to może warto przestać?
Ograniczyć się do prostego głosowania na kilka opcji w ankiecie, bez przerzucania się epitetami o tym, czyja racja jest mojsza i kto z kim ma problemy?
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Kolejnośc przewoźników w karcie miasta

Post by koziutek » 29 Jan 2012, 17:10

empi wrote: I tak dalej - na phototrans jest kilkuset użytkowników i ustawianie go pod siebie nie jest dobrą metodą.
Ale zaraz, zaraz, bo w tym odbijaniu piłeczki chyba sie juz pogubiłeś. Wróćmy może do samego początku tej całej dyskusji. Propozycja zmian była uzasadniona tym: żeby znaleźć DP Praga, trzeba go szukać do usranej śmierci. Faktycznie, w Pradze DP było gdzies tam na 30 pozycji schowane między Zdenek-busami. Był to jednak raczej odosbniony przypadek, ja kojarze podobną sytuację z wileńskimi autobusami i chyba nigdzie więcej. No ale dobra, zróbmy tak by wszędzie było fajnie. Tymczasem efekt zmian jest dokładnie odwrotny. I teraz w dowolnym mieście trzeba do usranej, zaszczanej i zarzyganej śmierci szukać miejscowego MPK czy PKS. Więc ja tu nie chcę nic ustawiać pod siebie, ja jedynie chce przywrócić stan pierwotny, ew. ulepszyć go zgodnie z pomysłem rzuconym na samym początku.

empi wrote:Póki co admin chyba coś zmienił, bo w Radomiu jest tak: http://www.phototrans.eu/06,144,0.html Na górze MPK, potem ITS, potem PKS. Z samej góry listy mogłoby wynikać, że jest to według ilości zdjęć, ale niżej już nie ma konsekwencji, nie jest też według kolejności dodawania przewoźników.
No widzisz, tak się skupiasz na walce z tym wstrętnym Jaroszem, że nie czytasz nawet uważnie innych postów w tym wątku :-) Stefek już zauważył, że jeśli wybierzemy miasto (z listy w danym województwie) to jest to posortowane wg liczby zdjęć (chyba) i nawet w tej Pradze i Wilnie jest po bożemu - i tak to było od zawsze, nic tu raczej admin nie zmieniał.

Ale kliknij w "Przewoźnicy (51)" przy Radomiu -> http://www.phototrans.eu/0324,144,0.html i masz sortowanie alfabetyczne wg skrótów.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Kolejnośc przewoźników w karcie miasta

Post by empi » 29 Jan 2012, 22:40

koziutek wrote: Ale kliknij w "Przewoźnicy (51)" przy Radomiu -> http://www.phototrans.eu/0324,144,0.html i masz sortowanie alfabetyczne wg skrótów.
Pięknie! Nareszcie wszystko od razu znajdę =)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Kolejnośc przewoźników w karcie miasta

Post by empi » 29 Jan 2012, 22:43

Jakie są więc propozycje?
- alfabetycznie
- według kolejności dodawania przewoźnika
- według ilości zdjęć

Ja bym też wolał według ilości zdjęć.
A tak w ogóle to według jakiego klucza było poprzednio?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
jacekso
Posts: 123
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Kolejnośc przewoźników w karcie miasta

Post by jacekso » 30 Jan 2012, 06:50

empi wrote: A tak w ogóle to według jakiego klucza było poprzednio?
Wg kolejności dodawania, więc generalnie MPKi i PKSy były na samej górze.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Kolejnośc przewoźników w karcie miasta

Post by Amalio » 05 Feb 2012, 13:49

jacekso wrote: Wg kolejności dodawania, więc generalnie MPKi i PKSy były na samej górze.
Nie jest tak. Widać to choćby po Tychach czy też po Warszawie i po pozycji Souter Holdings.
jacekso
Posts: 123
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Kolejnośc przewoźników w karcie miasta

Post by jacekso » 05 Feb 2012, 14:33

Amalio wrote: Nie jest tak. Widać to choćby po Tychach czy też po Warszawie i po pozycji Souter Holdings.
Napisałem jak kiedyś było, a nie jak jest teraz. Dobrze pamiętam, że na przykład w Jaworznie na samej górze był Meteor bo go memphis dodał w pierwszej kolejności, a pod nim dopiero PKM.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Kolejnośc przewoźników w karcie miasta

Post by Amalio » 05 Feb 2012, 14:40

jacekso wrote: Napisałem jak kiedyś było, a nie jak jest teraz.
A ja właśnie piszę o tym co było. W Tychach nie wszystko było jak trzeba z czego pamiętam, a Souter Holdings nie byłw cale na końcu.

Z resztą tak czy inaczej to ten porządek był właśnie zły.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Kolejnośc przewoźników w karcie miasta

Post by decomposed05 » 08 Feb 2012, 11:10

Kłócicie się o pierdoły (jak dla mnie) i nie rozumiem waszej zaciętości przy tym. Ja się zastanawiam czy tej strony nie zlikwidować bo ona w sumie dubluje to co jest w karcie miasta.
Post Reply