Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Przenosić pogoty itp do części ciężarówkowej? Move trucks from bus part to trucks part?

Tak / Yes
36
64%
Nie / No
20
36%
 
Total votes: 56
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by decomposed05 » 09 Feb 2012, 13:51

Pytanko. Czy przenosić pogoty i ciężarówki techniczne znajdujące się na autobusowej części do części ciężarówkowej.
User avatar
oolek15
Posts: 164
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Jastrzębie-Zdrój
Contact:

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by oolek15 » 09 Feb 2012, 14:07

To może ja napiszę czemu "nie". Niby są to ciężarówki, ale znając zapędy niektórych tutaj zrobiłby się straszny syf - duble, wielkie awantury, fochy, itp. Chyba żeby nad tym wszystkim jakoś zapanować. Sam pomysł zły nie jest, chociaż z drugiej strony pojazdy te związane są z KM. Jednak tu widzę pewien "problemik" - przedsiębiorstwa KM na 2 częściach TWB. Chyba żeby jakieś odnośniki porobić. Ogólnie jakby to jakoś ogarnąć to by mogło mieć sens.
Pozdrawiam, Olek
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by Marcin Ciszewski » 09 Feb 2012, 14:16

Moim zdaniem jest to jak najbardziej zasadne, tyle że jak zwykle pojawi się problem z pewnymi zatwardziałymi użytkownikami (nie będę wymieniał ich po nickach, myślę, że każdy zorientowany wie o kogo chodzi), co jak powiedział przedmówca będą stroić fochy "bo oni wiedzą lepiej gdzie to dodawać ponieważ mają konto na TWB od 9 lat i zawsze to tu wrzucali). I nawet jeśli stosowne zapisy pojawią się w regulaminie to ja nie widzę możliwości "urobienia ich do konsystencji przewidzianej przez regulamin" ;) Więc może faktycznie lepiej dla świętego spokoju tego nie ruszać i wprowadzić stosowne odnośniki. Wielkich różnic w użyteczności nie widzę.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
rafcio44108
Posts: 217
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Olsztyn

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by rafcio44108 » 09 Feb 2012, 16:57

oolek15 wrote:To może ja napiszę czemu "nie". Niby są to ciężarówki, ale znając zapędy niektórych tutaj zrobiłby się straszny syf - duble, wielkie awantury, fochy, itp. Chyba żeby nad tym wszystkim jakoś zapanować. Sam pomysł zły nie jest, chociaż z drugiej strony pojazdy te związane są z KM. Jednak tu widzę pewien "problemik" - przedsiębiorstwa KM na 2 częściach TWB. Chyba żeby jakieś odnośniki porobić. Ogólnie jakby to jakoś ogarnąć to by mogło mieć sens.
Ktoś utworzył MPK Olsztyn w części ciężarówej, dodał tam ciężarówki należące do MPK i dodał odnośnik "Autobusy MPK Olsztyn" do TWB 2. W części autobusowej z kolei znajduje się odnośnik "Ciężarówki MPK Olsztyn". Jasno i klarownie.
Image
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by vecto_529 » 09 Feb 2012, 21:13

Ja to myślałem, że na stronie autobusowej powinien się pojawiać odnośnik (taki jak jest dziś dla serii), z napisem Ciężarówki używane w [nazwa firmy (np. skrótem)]. I to automatycznie przerzuca nas do TWB3. Natomiast na TWB3 można w ramach "serii" dać Pozostałe pojazdy używane w [nazwa firmy], który przenosi do TWB2. Czy jakoś tak... To byłby swojego rodzaju kompromis.
ImageImageImage
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by empi » 09 Feb 2012, 22:06

oolek15 wrote:Jednak tu widzę pewien "problemik" - przedsiębiorstwa KM na 2 częściach TWB. Chyba żeby jakieś odnośniki porobić. Ogólnie jakby to jakoś ogarnąć to by mogło mieć sens.
Przykładowe najprostsze rozwiązanie, które już połowicznie funkcjonuje (na przeniesienie swoich zdjęć ciężarówek z TWB2 na TWB3 zdecydowała się część użytkowników):
http://www.trucks.phototrans.eu/autobus ... ticket=144 <-> http://www.phototrans.eu/24,160,0.html


Dodatkowo na TWB3 wszystkie zdjęcia pogotów autobusowych i tramwajowych można otagować (np. "TWB2"), a na stronie głównej TWB2 wydzielić poletko w którym będą się wyświetlały w kolejności np. ostatnich 10 dodanych takich zdjęć na TWB3. Wtedy z TWB2 będzie można szybko i łatwo sprawdzić co nowego - z takich autobusowych ciężarówek - zostało ostatnio dodane na ciężarówkowe TWB.
Marcin Ciszewski wrote:Wielkich różnic w użyteczności nie widzę.
A ja widzę - odnajdź mi spośród "Technical Equipment" wszystkie Stary 200 :-) Albo cokolwiek innego. To jest wór pękający w szwach, w którym nic się nie da znaleźć. A na TWB3 takie wozy są posegregowane według typów i dodatkowo tagowane od samego początku według rodzajów nadwozi. Dużo większa specjalizacja.

UWAGA! Sprawa dotyczy tylko samochodów ciężarowych - pogoty przebudowane z autobusów są traktowane jako autobusy.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by Amalio » 09 Feb 2012, 22:33

empi wrote:
Dodatkowo na TWB3 wszystkie zdjęcia pogotów autobusowych i tramwajowych można otagować (np. "TWB2"), a na stronie głównej TWB2 wydzielić poletko w którym będą się wyświetlały w kolejności np. ostatnich 10 dodanych takich zdjęć na TWB3. Wtedy z TWB2 będzie można szybko i łatwo sprawdzić co nowego - z takich autobusowych ciężarówek - zostało ostatnio dodane na ciężarówkowe TWB.
Mogłoby to działać na takiej samej zasadzie co opcja "z filmami" znajdująca się pod "nowe zdjęcia".

Oczywiście dla mnie sprawa przenosin jest klarowna. Już dawno się w tej sprawie określiłem.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by empi » 11 Feb 2012, 21:31

Pozdrowienia dla Jarosza za agitację.
Informacja: "głosuj na NIE jeżeli chcesz, żeby takie zdjęcia można było dodawać na naszą galerię" jest bardzo precyzyjna! Przecież nie chodzi o całkowite usunięcie zdjęć ciężarówek z TWB, tylko przesunięcie ich ze wspólnego wora, w którym znajduje się wszystko od Fiata Seicento przez taczki, agregatory i spawarki po tramwajowe lohry, do miejsca, w którym wozy są precyzyjnie dzielone na marki i typy!
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by koziutek » 11 Feb 2012, 21:50

empi wrote:Pozdrowienia dla Jarosza za agitację.
Dzięki, odpozdrawiam! Było 14:12, jest 16:13 czyli Jarosz przyczynił się do powiększenia przewagi opcji zwolenników przenosin :-) ale tak już na poważne to w dalszym ciągu frekwencja wyborcza jest mierna jak na ~1500 użytkowników (niech nawet 1000 z nich to "martwe dusze") , więc reprezentatywność tego wyniku jest kiepska, którakolwiek z opcji by nie przeważała.
empi wrote:Przecież nie chodzi o całkowite usunięcie zdjęć ciężarówek z TWB
Dla mnie galerie stanowią oddzielne twory i tyle. Tak samo jak i część kolejowa. Inna tematyka, inne zasady, zupełnie inny - nazwijmy to - zespół moderatorsko-edytorski.
empi wrote:do miejsca, w którym wozy są precyzyjnie dzielone na marki i typy!
<żart>
To może założyć twb-4 "pługi tramwajowe i fiaty 126 p nadzoru ruchu" żeby móc je oddzielać na marki i typy- czym te pojazdy gorsze od starów 200?
</żart>
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by Amalio » 11 Feb 2012, 21:58

koziutek wrote:więc reprezentatywność tego wyniku jest kiepska, którakolwiek z opcji by nie przeważała.
O matko. Mam nadzieję, że PISowcy tego nieprzeczytają, bo zacznie się podważanie wyników wyborów w Polsce.
A mówiąc bardziej poważnie, to nie jest to problem nowy, że na forum zagląda coraz mniej osób.
koziutek wrote:Dla mnie galerie stanowią oddzielne twory i tyle. Tak samo jak i część kolejowa. Inna tematyka, inne zasady, zupełnie inny - nazwijmy to - zespół moderatorsko-edytorski.
I w tym rzecz, że my nie chcemy tworzyć niczego odizolowanego, a iść w symbiozę z TWB2. Więc nie wiem gdzie w tym punkcie widzisz problem. Raczej sam go usilnie szukasz.
Obie galerie względem technicznym niczym nie różnią się od siebie. Chyba rzeczą oczywistą jest, że ekipy się różnią, bo muszą.

koziutek wrote:To może założyć twb-4 "pługi tramwajowe i fiaty 126 p nadzoru ruchu" żeby móc je oddzielać na marki i typy- czym te pojazdy gorsze od starów 200?
No właśnie. W czym są gorsze? Nikt Ci nie broni - przekonaj do swojej idei admina, to może stworzy czwartą część.
Post Reply