Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Przenosić pogoty itp do części ciężarówkowej? Move trucks from bus part to trucks part?

Tak / Yes
36
64%
Nie / No
20
36%
 
Total votes: 56
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by empi » 11 Feb 2012, 23:48

koziutek wrote:reprezentatywność tego wyniku jest kiepska, którakolwiek z opcji by nie przeważała.
To prawda i ta ankieta nie ma zbyt wielkiego sensu. Wolałbym merytoryczną dyskusję.
koziutek wrote:
empi wrote:Przecież nie chodzi o całkowite usunięcie zdjęć ciężarówek z TWB
Dla mnie galerie stanowią oddzielne twory i tyle. Tak samo jak i część kolejowa. Inna tematyka, inne zasady, zupełnie inny - nazwijmy to - zespół moderatorsko-edytorski.
Ta tematyka jak widać się zazębia. Dlaczego nie można współpracować, a koniecznie trzeba prowadzić "każdy sobie", utrudniając wzajemne poszerzanie wiedzy?
Dlaczego ktoś zainteresowany ciężarówkami nie może mieć szansy dotarcia do odpowiednich zdjęć?
Pokazałem konkretne rozwiązania minimalnym nakładem środków urealniające wzajemne powiązania galerii i rozwiązujące wszystkie problemy, na jakie utyskują przeciwnicy. Co jeszcze jest problemem? Relacje z zespołem moderatorsko-edytorskim? Zupełnie serio uważam, że to jest podstawowy problem u wielu osób.
koziutek wrote:
empi wrote:do miejsca, w którym wozy są precyzyjnie dzielone na marki i typy!
<żart>
To może założyć twb-4 "pługi tramwajowe i fiaty 126 p nadzoru ruchu" żeby móc je oddzielać na marki i typy- czym te pojazdy gorsze od starów 200?
</żart>
Aż tak daleko bym nie szedł, ale przeniesienie ciężarówek na TWB3 uznałbym za pierwszy krok w celu dalszego uporządkowania Technical Equipment i Miscealanous Vehicles z podziałem na konkretne podkategorie.

Ale coraz mniej mam na to ochotę. Zrobienie czegokolwiek powoduje ogromny raban. Najlepiej niech to wszystko rośnie jak chwasty na polu.

Grupa osób zainteresowała się ciężarówkami. Rozwija się w tym kierunku, gromadzi wiedzę. Zamiast pomóc to uporządkować i sprawić, żeby obie strony miały łatwy dostęp do tych danych, to jest wielkie narzekanie z powodu ZMIANY.
Bo będzie inaczej niż było.
Bo nie lubimy tych, którzy sobie wymyślili TWB3.
Bo nie będę raz na miesiąc widział Stara z paką wrzuconego między zdjęcia Solarisów i Pes.
Bo będę musiał dwa razy się zalogować.

Jakie w ogóle są argumenty za wstrzymaniem tego porządkowania? Całość pracy edytorskiej spadnie na edytorów z TWB3, nikt z was nie będzie musiał się tym martwić. Obiecuję, że problemy z typami pojazdów będą rozwiązywane sprawnie i bez pretensji. Kłopoty z blokadą zdjęć w ogóle nie istnieją. Zdjęcia będą łatwe do odnalezienia na TWB2. Pojazdy, przewoźnicy, wszystko jest natychmiast do odnalezienia.
Jakie mogą być argumenty za bronieniem tego bajzlu?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
oolek15
Posts: 164
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Jastrzębie-Zdrój
Contact:

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by oolek15 » 12 Feb 2012, 07:39

vecto_529 wrote:Ja to myślałem, że na stronie autobusowej powinien się pojawiać odnośnik (taki jak jest dziś dla serii), z napisem Ciężarówki używane w [nazwa firmy (np. skrótem)]. I to automatycznie przerzuca nas do TWB3. Natomiast na TWB3 można w ramach "serii" dać Pozostałe pojazdy używane w [nazwa firmy], który przenosi do TWB2. Czy jakoś tak...
Dokładnie, wtedy link nikomu nie "ucieknie".
empi wrote:a na stronie głównej TWB2 wydzielić poletko w którym będą się wyświetlały w kolejności np. ostatnich 10 dodanych takich zdjęć na TWB3. Wtedy z TWB2 będzie można szybko i łatwo sprawdzić co nowego - z takich autobusowych ciężarówek - zostało ostatnio dodane na ciężarówkowe TWB.
Nie chcę wchodzić między wódkę a zakąskę, ale gdyby tak to funkcjonowało ja byłbym jak najbardziej za. Wtedy zostaje tylko to, że:
oolek15 wrote:znając zapędy niektórych tutaj zrobiłby się straszny syf - duble, wielkie awantury, fochy, itp.
ale jeżeli ekipa (TWB2, TWB3 oraz forum) by to jakoś okiełznała (w co nie wątpię) to jestem jak najbardziej "za". Wtedy uzyskujemy łatwy dostęp do pojazdów danej firmy na różnych częściach TWB - i ja osobiście przeciwwskazań nie widzę.
Pozdrawiam, Olek
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by empi » 12 Feb 2012, 12:55

oolek15 wrote:
oolek15 wrote:znając zapędy niektórych tutaj zrobiłby się straszny syf - duble, wielkie awantury, fochy, itp.
ale jeżeli ekipa (TWB2, TWB3 oraz forum) by to jakoś okiełznała (w co nie wątpię) to jestem jak najbardziej "za". Wtedy uzyskujemy łatwy dostęp do pojazdów danej firmy na różnych częściach TWB - i ja osobiście przeciwwskazań nie widzę.
Podstawą musiałaby być zatem współpraca. Żeby nie było np. takiej sytuacji, że ktoś z części autobusowej nie znając się na ciężarówkach dodaje pod jakiś zły typ, a jakiś ciężarowy edytor robi awanturę o ignorancję. Założenie ma być takie, że ta część osób nie zna się na ciężarówkach i nie ma zamiaru się na nich znać, a grupa edytorów odpowiednio uporządkuje dane pojazdu.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by mirekmiras73 » 13 Feb 2012, 11:25

empi wrote:Podstawą musiałaby być zatem współpraca. Żeby nie było np. takiej sytuacji, że ktoś z części autobusowej nie znając się na ciężarówkach dodaje pod jakiś zły typ, a jakiś ciężarowy edytor robi awanturę o ignorancję.
Tu akurat nie powinno być żadnego problemu. Czasem się zdarza, że ktoś nieobeznany z cieżarówkami wrzuci pod niewłaściwy model, źle wpisze kabinę itp., wtedy takie błędy korygowane są na bieżąco czy przez edytorów, czy poprzez udzielanie podpowiedzi osobie zamieszczającej zdjęcie. Wystarczy tylko minimum dobrej woli i wszystko gra.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by decomposed05 » 13 Feb 2012, 15:08

Temat jest ciekawy i nie możemy podjąć tej decyzji zbyt pochopnie. Dlatego chciałbym aby jak najwięcej osób by się wypowiedziało na ten temat.

Jeśli chodzi o część kolejową to też byłoby fajnie to zintegrować a samą fotogalerię "miejską" rozbić na autobusy+trolejbusy, tramwaje i metro. Każde z osobnym zespołem zarządzającym. Ale cel jest taki aby to było totalnie "przezroczyste" dla użytkownika (tak jak dla tego dodającego jak i oglądającego). Na razie tak nie jest więc mamy czas na dyskusję.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by empi » 13 Feb 2012, 18:52

decomposed05 wrote: Jeśli chodzi o część kolejową to też byłoby fajnie to zintegrować a samą fotogalerię "miejską" rozbić na autobusy+trolejbusy, tramwaje i metro. Każde z osobnym zespołem zarządzającym. Ale cel jest taki aby to było totalnie "przezroczyste" dla użytkownika (tak jak dla tego dodającego jak i oglądającego). Na razie tak nie jest więc mamy czas na dyskusję.
To byłby fajny pomysł. Jak się tak zastanowić, to każdy z nas w czymś się specjalizuje. Ja np. od wielkiego dzwona zajmuję się tramwajami czy koleją, jestem przeklętym autobusiarzem. Z kolei wielu użytkowników nakierowuje się głównie na elektrotransport.
Stworzenie mniejszych poletek umożliwiłoby sprawniejsze funkcjonowanie. TWB ciężarowe jest takie fajne, bo jest tam dużo mniej użytkowników, łatwiej nad wszystkim zapanować i wszystko ogarnąć.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
malta.pabianice
Posts: 62
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Pabianice

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by malta.pabianice » 26 Feb 2012, 23:27

Ja już swój głos oddałem na TAK. Napominałem już pod jednym z moich zdjęć na Trucks o tym. I powiem wam, że jak widzę, jak powstają łączenia np. w Tramwajach Warszawskich, że ciężarówki są ładnie odzielone i jest klarowne przejście z TWB2 na TWB3 i na odwrót, to jakoś lepiej wygląda. A moim skromnym zdaniem lepiej by nasza galeria funkcjonowała, jak by był porządek, bo narazie jest bajzel. A tłumaczenie co nie których " niech już tu wisi, bo tu ma 30 zdjęć a na trucks nie ma ani jednego zdjęcia i przewoźnika", to w niczym nie pomaga, tylko pogarsza. Owszem wielu komunikacyjnych przewoźników nie ma na trucks, ale wystarczy skopiować dane o przewoźniku z TWB2 i już jest. Zgoda nie którzy nie znają się na ciężarówkach i mogą błednie pododawać pojazdy, ale mają prawo do tego, są ludzie co znają się na ciężarówkach i oni najwyżej przeedytują na odpowiedni model, dodadzą odpowiednie tagi i już po sprawie.
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by af_robert » 27 Feb 2012, 21:15

Szczerze mówiąc to naprawdę trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Za przeniesieniem przemawia to, że baza danych będzie wtedy bardziej uporządkowana. Tzn nie będzie już szukania igły w stogu siana zwanym "technical eq". Trzeba przynzać, że u większych operatorów KM dział technikali rozrósł się naprawdę pokaźnie. Ja osobiście traktowałem go jako "dodatek" i nie przeszkadzało mi, że ciężarówki, busy, ciągniki, osobówki i inne wynalazki wrzucane są do jednego wora.
Skoro jednak grupa osób postanowiła się za to wziąć, tworząc TWB3 - należałoby docenić ich pracę.

Z drugiej strony natomiast są osoby, którym będzie przeszkadzać to, że różne pojazdy tego samego przedsiębiorstwa będzie trzeba szukać na dwóch oddzielnych galeriach - dla nich to właśnie będzie dodatkowym zamieszaniem (to, że będą tam dodane linki odsyłające nas do innej części TWB niewiele zmienia).

Myślę, że kluczem do rozwiązania tej sytuacji jest pójście w rozdrobnienie, połączone z integracją poszczególnych częsci w jedną spójną całość. Chyba nie ma tu nikogo, kto mógłby powiedzieć, że każdy aspekt transportu interesuje go w równym stopniu. Dla jednych priorytetem jest transport szynowy, inni specjalizują się w autobusach, jeszcze inni w elektrotransporcie, kogoś interesują autobusy turystyczne, kogoś jeszcze - busiarstwo... mogę wymieniać długo, a linii podziału jest i tak jeszcze więcej.

Chyba każdy z nas zauważył, że baza danych rozrosła się do monstrualnych rozmiarów i co raz trudniej ją ogarnąć. Przy dodawaniu nowego pojazdu, wybranie odpowiedniego przewoźnika z listy wymaga niemalże ekwilibrystycznych umiejętności. ;)
Dlatego myślę, że dobrym pomysłem byłby proponowany tu podział na drobniejsze, wyspecjalizowane części - połączone w jedną spójną i przenikającą się całość. Wtedy np. każdy pojazd dodawałoby się na jemu właściwą część - gdzie miałby swoją metryczkę - oddzielnie ciężarówki, oddzielnie poj. szynowe, oddzielnie autobusy. Jednocześnie przy wejściu w danego przewoźnika, mielibyśmy wszystkie jego pojazdy w jednym miejscu - niezależnie, z której części by pochodziły.
Pomysł jest dość rewolucyjny i na pewno wymagałby wiele pracy - ale wszystko zyskałoby na przejrzystości i czytelności, a i podzieloną na mniejsze fragmenty bazę danych byłoby dużo łatwiej upilnować.

Teraz niby mamy jakieś zasady i standardy, a mimo to np w Londynie wszystkie tramwaje dodane są pod wyimaginowanego przewoźnika "Croydon Tramlink" (pominę już fakt, że od paru lat oficjalna nazwa tej sieci brzmi "London Tramlink"), gdy tak na prawdę należą one do przewoźnika First - a "Tramlink" jest tylko nazwą sieci. Oficjalnie tramwaje są osobno, bo "tak jest przejrzyściej i łatwiej je odnaleźć". ;)
Cóż, podobnych kwiatków jest pewnie jeszcze sporo i w miarę rozrostu bazy dancyh, raczej nie unikniemy kolejnych.

Większa specjalizacja w ramach poszczególnych działów TWB ułatwiłaby pilnowanie porządku. Wszystko powinno być też zintegrowane, żeby galeria nam się nie rozlazła na wiele grup z gatuknu "każdy sobie rzepkę skrobie".
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by decomposed05 » 27 Feb 2012, 21:35

Zgadzam się ale jest to duże przedsięwzięcie wymagające przemyślenia "jak to zrobić" by to się nie rozlazło. Muszę się nad tym zastanowić.
User avatar
mrozard
Posts: 949
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by mrozard » 27 Feb 2012, 21:48

A może wszyscy się zastanowimy? Co dwie głowy, to nie jedna, ino temat odpowiedni założyć... ;)
Post Reply