Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Przenosić pogoty itp do części ciężarówkowej? Move trucks from bus part to trucks part?

Tak / Yes
36
64%
Nie / No
20
36%
 
Total votes: 56
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by decomposed05 » 27 Feb 2012, 22:21

Bardziej mi chodzi o kwestie techniczne czyli jak poukładać tabele, jak zrobić autentykację użytkowników ale dyskusję należy kontynuować i można to robić tutaj.
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by af_robert » 27 Feb 2012, 23:02

decomposed05 wrote:Zgadzam się ale jest to duże przedsięwzięcie wymagające przemyślenia "jak to zrobić" by to się nie rozlazło. Muszę się nad tym zastanowić.
Po małej wojence jaka trwa odnośnie tylko samego przenoszenia ciężarówek na nową część, widać że już zaczęło się rozłazić. ;)
Pracy byłoby więcej niż dużo - ale myślę, że pomocników też wielu tu znajdziesz. Grunt to przemyśleć i przedyskutować wszystko, żeby się zbędnie nie narobić. :twisted:

A na zadane w ankiecie pytanie ja nie potrafię odpowiedzieć inaczej niż: Tak, ale... ;)
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by empi » 28 Feb 2012, 11:44

af_robert wrote: A na zadane w ankiecie pytanie ja nie potrafię odpowiedzieć inaczej niż: Tak, ale... ;)
No i dlatego jako sceptyczny głos możesz być najcenniejszym uczestnikiem w dyskusji - ja jestem na TAK bezwzględnie i zadowala mnie wariant minimum, połączenie części linkami w innych informacjach i umieszczenie na stronie głównej TWB ciągu ostatnich 10 zdjęć z TWB3 z tagiem TWB2. Twoje "ale" może wyewoluować do propozycji lepszych rozwiązań.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by af_robert » 28 Feb 2012, 12:29

Rozwiązanie z linkami i tagami jest niewątpliwie dużo prostsze - można to zrobić niemal "od ręki" i wszystko będzie cacy i też w miarę przejrzyście.
Tylko zwróćcie uwagę, że np TWB kolejowe od autobusowego dzielą praktycznie lata świetlne. Autorów, którzy są bardzo aktywni na obu częściach można policzyć na palcach. Obawiam się, że spory które już się ujawniły doprowadzą do podobnie dużego rozdźwięku pomiędzy TWB autobusowym, a ciężarowym. Wartoby pomyśleć jak tego uniknąć, bo nasza praca ma tym większą wartość im bardziej jest spójna i przejrzysta dla osób z zewnątrz.

Trochę odbiegając od tematu - to i same tagi są dla mnie trochę półśrodkiem. Dobrze sprawdzają się do oznaczania luźnych zbiorów zdjęć, ale np. przy organizatorach chętnie zastąpiłbym je listą rozwijaną. Obecny system wymaga ciągłego monitorowania, sprawdzania i pilnowania poprawności dodawania tagów. A mimo to sporo jest literówek, źle umieszczonych spacji, czy innych błędów (pomijając tych, którzy nie tagują w ogóle).
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by empi » 28 Feb 2012, 12:46

Na TWB2 nie sposób uporządkować tagi, ze względu na ilość użytkowników i dodawanych zdjęć, a także fakt wprowadzenia tagów dużo później niż ruszyła galeria.
Na TWB3 tagi były od początku i wykorzystaliśmy doświadczenia z TWB2.

Zbiór zdjęć interesujących użytkowników TWB2 na TWB3, od ostatnio dodanego:
http://www.trucks.phototrans.eu/autobus ... d_data=tag
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by af_robert » 28 Feb 2012, 13:54

empi wrote:Na TWB2 nie sposób uporządkować tagi(...),
Problem jaki ja widzę, to to, że te tagi czasem odpowiadają za dość ważne rzeczy. Skoro więc, jak sam piszesz, nie sposób ich uporządkować, może warto pomyśleć nad zastąpieniem ich czymś innym (oczywiście tylko w tych najważniejszych przypadkach). Ale to jest oddzielny temat, chciałem go tylko zasygnalizować.
empi wrote:(...) ze względu na ilość użytkowników i dodawanych zdjęć, (...)
No ale chyba TWB3 też chce się rozwijać? ;) Więc trudno stwierdzać, że mała ilość zdjęć to zaleta.
Oczywiście rozumiem, że TWB3 startuje ze zdecydowanie innej pozycji niż pozostałe 2 części, ale użytkowników raczej będziecie mieć co raz więcej i upilnowanie wszystkiego też będzie z czasem co raz trudniejsze.
empi wrote: Na TWB3 tagi były od początku i wykorzystaliśmy doświadczenia z TWB2.

Zbiór zdjęć interesujących użytkowników TWB2 na TWB3, od ostatnio dodanego:
http://www.trucks.phototrans.eu/autobus ... d_data=tag
Problem w tym, że taki system działa tylko w 1 stronę. Nawet nie wiem czy na TWB2 istnieje adekwatny tag "TWB3" do oznaczania pojazdów interesujących osoby z części ciężarowej?
Trudno więc mówić tu o integracji i "zazębianiu się" obu części galerii. Ten tag powstał raczej po to, żeby "ugłaskać" najbardziej zagorzałych przeciwników przenoszenia ciężarówek ("macie wszystko w 1 miejscu - nie marudźcie"). Ja opowiadałbym się za bardziej kompleksowym (i niestety dużo bardziej pracochłonnym) rozwiązaniem.
jasiekjanow
Posts: 5
Joined: 09 Mar 2007, 00:00

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by jasiekjanow » 29 Feb 2012, 23:13

Może nie napiszę niczego odkrywczego, ale czy rozsądnym wyjściem nie byłaby ramka zawierająca pojazdy z TWB3 "wcinająca się" w listę autobusów i tramwajów? No i analogicznie na TWB3 ramka z listą pojazdów z TWB2. Kwestia logowania tylko pozostaje, no ale można zaznaczyć zapamiętywanie, a do przeglądania przecież logować się nie trzeba. Przejrzystość zachowana, nawet pokuszę się o stwierdzenie, że lepsza niż w przypadku linków, a przejście między częściami 2 i 3 praktycznie niezauważalne. Tyle w kwestii przeglądania. Temat takiej integracji, żeby przewoźnik raz utworzony obejmował obie części to już kwestia do większego zastanowienia. Ogólnie rzecz biorąc, jestem za ciężarówkami na TWB3, ale musi mnie do końca przekonać odpowiednia przejrzystość i integracja jednego z drugim, dlatego z odpowiedzią w ankiecie tymczasowo wstrzymuję się.
User avatar
krzychu
Posts: 1159
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by krzychu » 29 Dec 2012, 14:11

Może mnie ktoś oświecić, jaki jest sens dublowania zdjęć pogotów z TWB2 na TWB3?
http://www.phototrans.pl/14,351666,0,Star_28_755.html vs http://trucks.phototrans.eu/14,12950,56001,1.html
User avatar
rafcio44108
Posts: 217
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Olsztyn

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by rafcio44108 » 31 Dec 2012, 13:28

Taki, że to ciężarówki i powinny być na TWB3 :roll: ?
Image
User avatar
krzychu
Posts: 1159
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Pogoty, ciężarówki techniczne na trucks.phototrans.eu

Post by krzychu » 31 Dec 2012, 15:58

Kpisz, czy o drogę pytasz?
Post Reply