Nie mam pomysłu!

User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Nie mam pomysłu!

Post by decomposed05 » 18 Feb 2012, 23:42

Jak wiemy mamy 3 strony kolejową, ciężarówkową i autobusową i jeszcze forum do tego.
Cel jest taki by użytkownik miał jeden login i hasło do wszystkich ale różne uprawnienia. Jak to zrobić?
a) wprowadzić profil gościa (czyli człowieka zalogowanego ale nie mogącego dodawać zdjęć) dla tych co nie mają konta na tej części. Można by go wykorzystać do zakładania kont dla różnych ludzi. Ale co póżniej? Dwie procedury dla gości z kontem gościa i ludzi bez konta? Duużo pracy
b) wszystkim dać uprawnienia użytkownika i po prostu to posynchronizować (może tym razem się uda)?

Nie wiem.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Nie mam pomysłu!

Post by vecto_529 » 19 Feb 2012, 00:04

Ach, jak to dobrze, że mam konta na trzech częściach... :D

Jednak do rzeczy: PhpBB ma taką fajną opcję, gdzie można nadawać uprawnienia dla odrębnych działów. Gdyby tak każda z części galerii była jednym z działów? Wystarczyłoby w profilu danego użytkownika "włączyć" uprawnienia np. na TWB1. Na TWB2 i TWB3 nadal niemógłby nic, prócz komentowania. Więc jedyne co, to bawienie się "włączaniem" działów... Forum domyślnie byłoby dla każdego zarejestrowanego. Pytanie, czy da się to tak oskryptować?

Przy okazji, czy da się w słupkach pokazujących ilość dodanych na TWB zdjęć rozpocząć naliczanie od chwili założenia konta? Bo trochę zbędne mi ponad 4 lata puste... ;) Jeśli niedasie, to trudno - da się żyć.
ImageImageImage
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Nie mam pomysłu!

Post by Amalio » 19 Feb 2012, 00:12

A ja mam takie pytanie - jak by to miało wyglądać w praktyce? Tzn czy dalej w zasadzie poszczególne części działałyby osobno czy też zostałyby one całkowicie zintegrowane ze sobą? I czy użytkownik by miał wtedy wpływ na to co ogląda? Na zasadzie np interesują mnie ciężarówki i tramwaje, więc sobie zaznaczam i tylko takie fotografie będzie mi pokazywać. Interesują mnie pociągi i metro i tylko to będę widział.
Tak by to miało być? Choć szczerze wątpię, bo kolejowe TWB działa na całkowicie innych zasadach ;)
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Nie mam pomysłu!

Post by empi » 19 Feb 2012, 00:32

decomposed05 wrote:Jak wiemy mamy 3 strony kolejową, ciężarówkową i autobusową i jeszcze forum do tego.
Cel jest taki by użytkownik miał jeden login i hasło do wszystkich ale różne uprawnienia. Jak to zrobić?
a) wprowadzić profil gościa (czyli człowieka zalogowanego ale nie mogącego dodawać zdjęć) dla tych co nie mają konta na tej części. Można by go wykorzystać do zakładania kont dla różnych ludzi. Ale co póżniej? Dwie procedury dla gości z kontem gościa i ludzi bez konta? Duużo pracy
b) wszystkim dać uprawnienia użytkownika i po prostu to posynchronizować (może tym razem się uda)?

Nie wiem.
Uprawnienia użytkownika może każdy mieć - jakieś pojedyncze zdjęcia do poszczególnych sekcji każdy z nas kiedyś zrobił.
Kwestia limitów też nie wymagałaby rozdzielania - skoro ktoś na jednej części zasłużył sobie na wysoki limit, to umie robić zdjęcia i nie będzie siał spustoszenia na innej (a jeśli, to i tak się go opanuje blokami).
Dobrze by było utrzymać rozdzielność uprawnień, ale ostatecznie też ujednolicenie wielkiej tragedii by nie spowodowało.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Nie mam pomysłu!

Post by decomposed05 » 19 Feb 2012, 00:33

Generalnie byłoby tak jak teraz tylko jedno hasło do tego całego burdelu. Problem jest z tym co np. nie wszędzie mają konta.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Nie mam pomysłu!

Post by vecto_529 » 19 Feb 2012, 00:39

decomposed05 wrote:Generalnie byłoby tak jak teraz tylko jedno hasło do tego całego burdelu. Problem jest z tym co np. nie wszędzie mają konta.
To zrobić tak, jak ja mówiłem - wyłączasz mu dostęp na tą część i po krzyku... Czyli ma konto, bo może komentować, ale nie może edytować bazy i dodawać zdjęć.
ImageImageImage
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Nie mam pomysłu!

Post by koziutek » 19 Feb 2012, 01:00

Jedno hasło - ok, dostęp - to już kwestie techniczne.
Z uprawnieniami bym uważał. Na kolejowej jest znacznie bardziej liberalne podejście do tworzenia bałaganu i olewactwa w kwestii serii i przewoźników spoza Polski. Nie raz można natrafić na tego typu kwiatki: http://rail.phototrans.eu/15,5768,142.html
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Nie mam pomysłu!

Post by decomposed05 » 19 Feb 2012, 01:21

No nie takie techniczne do końca.
To zrobić tak, jak ja mówiłem - wyłączasz mu dostęp na tą część i po krzyku...
To wymaga zmiany całego konceptu zarządzania użytkownikami.

Bo teraz mamy tak:
Gość -> Użytkownik, który może dodawać zdjęcia, edytować itp.
A byłoby tak:
Gość -> Użytkownik, który może komentować zalogowany -> Użytkownik, który może dodawać i edytować.

Wywrócenie fotogalerii się szykuje.
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Nie mam pomysłu!

Post by JacekM1 » 19 Feb 2012, 01:28

Hm. A gdyby zrobić tak: użytkownik ma konto na dwóch częściach galerii - na trzeciej dostaje konto z rangą restricted i limitem 0 - tu chyba nic nie trzeba wywracać, te rozwiązania już funkcjonują... A rangę można byłoby przechrzcić na jakąś bardziej reprezentacyjną - choć literki G jak gość i V jak visitor są już zajęte ;)
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Nie mam pomysłu!

Post by empi » 19 Feb 2012, 02:08

To może tak: jakie rozwiązanie będzie najprostsze i jakie są jego wady.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply