Zmiany

User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Zmiany

Post by Luke_Police » 17 Mar 2013, 16:14

Dlatego postulowałbym o umożliwienie ustawienia kilku organizatorów lub kilku numerów linii pod jednym zdjęciem (analogicznie jak w przypadku tagów, rozdzielanych średnikiem). Niekiedy pojawiają się zdjęcia na których widać więcej niż jeden pojazd i oba są na pierwszym planie, wówczas zarówno jeden, jak i drugi pojazd powinien być możliwy do odnalezienia dla osób zainteresowanych konkretnym systemem komunikacyjnym lub konkretną linią.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Zmiany

Post by decomposed05 » 17 Mar 2013, 16:39

Linia i organizator tyczą się tylko jednego pojazdu, do którego jest przypisany pojazd!
DrahEk
Posts: 41
Joined: 12 Dec 2008, 00:00
Contact:

Re: Zmiany

Post by DrahEk » 21 Mar 2013, 17:59

Przewertowałem kilka poprzednich stron i dalej nie wiem czy mam wpisywać organizatora pod tym zdjęciem:
http://phototrans.pl/14,614019,0,Merced ... _7040.html
Jak była taka sytuacja przy tagach, że i przewoźnik i organizator to jedna firma to wszyscy mówili, że to bez sensu, bo wyszukiwarka i tak znajdzie to zdjęcie. Pogubiłem się troszkę.
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Zmiany

Post by Marcin Ciszewski » 22 Mar 2013, 12:36

Ja osobiście proponowałbym ograniczenie wpisywania organizatora do linii będących częścią systemów komunikacji obsługiwanych przez różnych przewoźników, czyli wszelkiego rodzaju ZTM-ów i ich odpowiedników /miejskich, regionalnych, landowych itp./ w innych krajach. A wszelkiego rodzaju PKSy, darmobusy, linie pracownicze czy też zwykłe busiarstwo olał, i tak większość userów pisze w opisie zleceniodawcę przewozu, /jeżeli go zna/ więc znaleźć to jest i tak stosunkowo łatwo.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Zmiany

Post by empi » 22 Mar 2013, 20:08

Marcin Ciszewski wrote:Ja osobiście proponowałbym ograniczenie wpisywania organizatora do linii będących częścią systemów komunikacji obsługiwanych przez różnych przewoźników, czyli wszelkiego rodzaju ZTM-ów i ich odpowiedników /miejskich, regionalnych, landowych itp./ w innych krajach. A wszelkiego rodzaju PKSy, darmobusy, linie pracownicze czy też zwykłe busiarstwo olał, i tak większość userów pisze w opisie zleceniodawcę przewozu, /jeżeli go zna/ więc znaleźć to jest i tak stosunkowo łatwo.
Z darmobusami bym uważał. W większych aglomeracjach niektóre sieci hipermarketowe mają imponującą historię. Np. w aglomeracji Warszawskiej CH Janki, Marywilska czy Maximus pod Warszawą miały całe siatki połączeń składające się z wielu linii obsługiwanych przez różnych przewoźników (Mobilis, ITS Michalczewski, PKS Grodzisk Mazowiecki, Wnuk, Tandem), część z nich stała się płatna. Myślę, że te centra handlowe miały bardziej rozbudowaną siatkę połączeń niż niejedna małomiasteczkowa komunikacja miejska. Dlaczego by więc nie wpisywać ich jako organizatora?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Re: Zmiany

Post by justforfun » 22 Mar 2013, 21:49

Te darmobusy trzeba uporządkować. Ja na razie nie wpisuje nic do TA czy Route pod zdjęciem darmobusa za to wpisuje tagi po staremu ponieważ nie wiem w sumie sam jak to wypełniać. Propozycja empiego jest dobra by do TA nazwę sklepu czy galerii do jakiej ten autobus jedzie a w route sam nie wiem.
DrahEk
Posts: 41
Joined: 12 Dec 2008, 00:00
Contact:

Re: Zmiany

Post by DrahEk » 22 Mar 2013, 23:13

Dlatego stwierdziłem, że pole "organizator" zostawiam puste, a numer linii darmobusowej (jeśli jest) to wpisuję i tyle.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Zmiany

Post by vecto_529 » 22 Mar 2013, 23:32

DrahEk wrote:Dlatego stwierdziłem, że pole "organizator" zostawiam puste, a numer linii darmobusowej (jeśli jest) to wpisuję i tyle.
I dobrze!
ImageImageImage
gkonig
Posts: 75
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Zmiany

Post by gkonig » 05 May 2013, 02:02

Hej,

Nie ogarniam zupełnie zmian, które nastąpiły więc wybaczcie - wiele pytań, które będę zadawał być może już posiada odpowiedzi:
1) jaki atrybut nadać przewoźnikowi, który wykonuje regularne przewozy szkolne lub regularne przewozy pracownicze?
2) jaki atrybut nadać organizacji dobroczynnej (NGO) posiadającej w swoim taborze autobusy? Jaki organowi samorządu czy ministerstwo wykorzystującemu pojazdy na własne potrzeby?
3) czy jeśli gmina/powiat dopłaca do przewozów to jest organizatorem?
4) czy jeśli gmina/powiat dopłaca do przewozów i ma wpływ na rozkład jazdy to jest organizatorem?
5) co wpisywać w pole organizator, gdy mam piętrowo podmioty, które współfinansują przewozy i które wpływają na rozkład jazdy (minister właściwy ds. transportu, miasto Lizbona i dzielnice Lizbony)? Dodatkowy podmiot, który miał być organizatorem na razie przejął tylko rozliczanie wpływów z biletów.:)
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Zmiany

Post by decomposed05 » 05 May 2013, 20:28

gkonig wrote:Hej,

Nie ogarniam zupełnie zmian, które nastąpiły więc wybaczcie - wiele pytań, które będę zadawał być może już posiada odpowiedzi:
1) jaki atrybut nadać przewoźnikowi, który wykonuje regularne przewozy szkolne lub regularne przewozy pracownicze?
Jeśli to są tylko przewozy zamknięte to żaden.
gkonig wrote: 2) jaki atrybut nadać organizacji dobroczynnej (NGO) posiadającej w swoim taborze autobusy? Jaki organowi samorządu czy ministerstwo wykorzystującemu pojazdy na własne potrzeby?
Żaden.
gkonig wrote: 3) czy jeśli gmina/powiat dopłaca do przewozów to jest organizatorem?
Nie.
gkonig wrote: 4) czy jeśli gmina/powiat dopłaca do przewozów i ma wpływ na rozkład jazdy to jest organizatorem?
Jeśli jest jedyną organizacją i ma jedną sieć to tak.
gkonig wrote: 5) co wpisywać w pole organizator, gdy mam piętrowo podmioty, które współfinansują przewozy i które wpływają na rozkład jazdy (minister właściwy ds. transportu, miasto Lizbona i dzielnice Lizbony)? Dodatkowy podmiot, który miał być organizatorem na razie przejął tylko rozliczanie wpływów z biletów.:)
Kto decyduje o numeracji i rozkładach?
Post Reply