Zmiany

Piotr_B
Posts: 108
Joined: 14 May 2005, 00:00
Location: Białystok

Re: Zmiany

Post by Piotr_B » 02 Jan 2020, 19:15

mrozard wrote:
27 Dec 2019, 22:03
Chyba raczej w związku z brakiem zmian. W Twoim podejściu do robienia i wstawiania zdjęć.
Bardzo chciałbym zobaczyć te Twoje zmiany. Bo, póki co, jedynie raczysz zabierać głos.
Piotr_B
Posts: 108
Joined: 14 May 2005, 00:00
Location: Białystok

Re: Zmiany

Post by Piotr_B » 02 Jan 2020, 19:17

empi wrote:
28 Dec 2019, 22:36
mrozard wrote:
27 Dec 2019, 22:03
Chyba raczej w związku z brakiem zmian. W Twoim podejściu do robienia i wstawiania zdjęć.
No nie, akurat udało się trochę ogarnąć Piotrowi. Tylko musi jeszcze zrozumieć, że jak jest bardzo ciemno, to lepiej zrezygnować z robienia zdjęć w ruchu zamiast dowalać ISO ile fabryka dała ;)
ISO nie było takie duże, bo 800. Akurat szumy powstają mi przy obróbce. Zresztą sprzęt też mam ch...
User avatar
rafix461
Posts: 42
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Zmiany

Post by rafix461 » 02 Jan 2020, 20:35

ISO 800, tak jak to piszesz, przy słabym sprzęcie, na pewno nie jest niskie i to pewnie ono zabija jakość zdjęć przy słabym aparacie. Skoro według Ciebie to obróbka powoduje szumy, to może... zmień program do obróbki i postaraj się obrabiać tak, żeby zmniejszyć szumy, a nie je podkreślić? Jak nie wiesz, jakiego programu używać lub jak obrabiać, to możesz podpytać się jednego z bardziej doświadczonych i chętnych do pomocy użytkowników, a nie starać się udowadniać, że wina słabej jakości zdjęć leży we wszystkim, tylko nie w fotografie. Skoro musisz używać takiego wysokiego iso, to lepiej odpuść sobie zdjęcia w ruchu lub łap autobus bardziej od przodu z niższym czasem naświetlenia. W ogóle nie wiem, po co to piszę. Moi poprzednicy dobrze napisali w czym jest problem, a jak chcesz mu zapobiec, to radzę Ci wyciągnąć wnioski z tego, co piszą Ci doświadczeni użytkownicy.
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Zmiany

Post by mrozard » 03 Jan 2020, 09:57

Piotr_B wrote:
02 Jan 2020, 19:15
mrozard wrote:
27 Dec 2019, 22:03
Chyba raczej w związku z brakiem zmian. W Twoim podejściu do robienia i wstawiania zdjęć.
Bardzo chciałbym zobaczyć te Twoje zmiany. Bo, póki co, jedynie raczysz zabierać głos.
Moje zmiany w robieniu zdjęć następują od kilku lat, z naciskiem na ostatnie 1,5 roku od zmiany sprzętu. A Ty zamiast wylewać wiecznie żale jaki to nie jesteś pokrzywdzony, powinieneś chyba wziąć się za siebie. I nie mówię tylko o fotografii, bo jesteś żałosny.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Zmiany

Post by empi » 05 Jan 2020, 13:38

Piotr_B wrote:
02 Jan 2020, 19:17
empi wrote:
28 Dec 2019, 22:36
mrozard wrote:
27 Dec 2019, 22:03
Chyba raczej w związku z brakiem zmian. W Twoim podejściu do robienia i wstawiania zdjęć.
No nie, akurat udało się trochę ogarnąć Piotrowi. Tylko musi jeszcze zrozumieć, że jak jest bardzo ciemno, to lepiej zrezygnować z robienia zdjęć w ruchu zamiast dowalać ISO ile fabryka dała ;)
ISO nie było takie duże, bo 800. Akurat szumy powstają mi przy obróbce. Zresztą sprzęt też mam ch...
Jak miałem słaby aparat, to starałem się nie przekraczać ISO 200. ISO 800 jedynie dla zdjęć nocnych z ręki. Mimo, że aparat mam dużo lepszy niż wtedy, do tej pory trzymam się tych zasad. I do tej pory gdy jesienią czy zimą popołudnie jest wyjątkowo ciemne, rezygnuję z robienia zdjęć w ruchu i łapię autobusy na przystankach, z większym czasem naświetlania i serią kilkunastu zdjęć, z których jedno musi wyjść dobre.
Obróbka tutaj wiele nie zmieni.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: Zmiany

Post by egon » 05 Jan 2020, 15:08

empi wrote:
05 Jan 2020, 13:38
Jak miałem słaby aparat, to starałem się nie przekraczać ISO 200. ISO 800 jedynie dla zdjęć nocnych z ręki. Mimo, że aparat mam dużo lepszy niż wtedy, do tej pory trzymam się tych zasad. I do tej pory gdy jesienią czy zimą popołudnie jest wyjątkowo ciemne, rezygnuję z robienia zdjęć w ruchu i łapię autobusy na przystankach, z większym czasem naświetlania i serią kilkunastu zdjęć, z których jedno musi wyjść dobre.
Obróbka tutaj wiele nie zmieni.
W słabych aparatach nigdy nie używałem ISO > 200. Teraz, w trochę lepszym, do zdjęć w ruchu używam w pochmurne popołudnia nawet ISO 800 (ale to jest max), za to pilnuję, aby czas naśwlietlania nie był dłuższy niż 1/320 s. Nocnych zdjęć nie robię, bo nie mam statywu, który utrzymałby mój aparat. A z ręki nie dam rady, bo ze starości już mi się trzęsą łapy ;)
O dziwo, w słabszych aparatach zdjęcia z dłuższym czasem naświetlania wychodziły mi lepiej niż w tym lepszym.
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Zmiany

Post by empi » 07 Jan 2020, 19:52

egon wrote:
05 Jan 2020, 15:08
empi wrote:
05 Jan 2020, 13:38
Jak miałem słaby aparat, to starałem się nie przekraczać ISO 200. ISO 800 jedynie dla zdjęć nocnych z ręki. Mimo, że aparat mam dużo lepszy niż wtedy, do tej pory trzymam się tych zasad. I do tej pory gdy jesienią czy zimą popołudnie jest wyjątkowo ciemne, rezygnuję z robienia zdjęć w ruchu i łapię autobusy na przystankach, z większym czasem naświetlania i serią kilkunastu zdjęć, z których jedno musi wyjść dobre.
Obróbka tutaj wiele nie zmieni.
W słabych aparatach nigdy nie używałem ISO > 200. Teraz, w trochę lepszym, do zdjęć w ruchu używam w pochmurne popołudnia nawet ISO 800 (ale to jest max), za to pilnuję, aby czas naśwlietlania nie był dłuższy niż 1/320 s. Nocnych zdjęć nie robię, bo nie mam statywu, który utrzymałby mój aparat. A z ręki nie dam rady, bo ze starości już mi się trzęsą łapy ;)
O dziwo, w słabszych aparatach zdjęcia z dłuższym czasem naświetlania wychodziły mi lepiej niż w tym lepszym.
Jak bardzo mocno przyciśniesz łokcie do tułowia a aparat do oka, to nawet przy parkinsonie powinno jedno z serii wyjść dobre!
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
kams6
Posts: 98
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Zmiany

Post by kams6 » 02 Mar 2020, 23:27

Może już było, ale przy obecnym poziomie pozyskiwania wiedzy, myślę, że te dwie pozycje zasługują na bycie stałym elementem: wprowadzenie w karcie pojazdu osobnego pola daty pierwszej rejestracji oraz wyrejestrowania pojazdu w przypadku kasacji. Obecnie jest to wrzucane do innych informacji, niekiedy często pośród niebagatelnych informacji jak data wydania dowodu rejestracyjnego czy też województwo rejestracji pojazdu. Osobne pole pomoże ładnie wyeksponować te informacje, których z dnia na dzień przybywa.
User avatar
niedziul05
Posts: 254
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Karczew

Re: Zmiany

Post by niedziul05 » 03 Mar 2020, 20:13

Pole wyrejestrowania jest zbędne. Wystarczy data zezłomowania.
Tomson Image
User avatar
robertbartkiewicz612
Posts: 115
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Zmiany

Post by robertbartkiewicz612 » 04 Mar 2020, 11:16

Jestem za.
Post Reply