Atrybuty przewoźnika

mariomj
Posts: 86
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Atrybuty przewoźnika

Post by mariomj » 31 Aug 2012, 19:08

Brakuje jeszcze przewoźnika realizującego przewozy tylko na własne potrzeby: wojsko, policja, zakłady, itp.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Atrybuty przewoźnika

Post by Amalio » 31 Aug 2012, 19:28

@deco gdybym ja jeszcze umiał rysować i zrobić coś na komputerze graficznego...

Kolejna rzecz - a przewozy pracownicze?
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Atrybuty przewoźnika

Post by empi » 01 Sep 2012, 11:56

Lista propozycji atrybutów nie będzie miała końca :>
Lepiej by było prościej: autobus - tramwaj - trolejbus
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Atrybuty przewoźnika

Post by decomposed05 » 01 Sep 2012, 12:11

Lista jest zamknięta. Dalsze propozycje nie są przyjmowane.

I tak lista ma swój koniec ;)
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Atrybuty przewoźnika

Post by vecto_529 » 01 Sep 2012, 14:16

Tato, a jak to robić? Jak dajmy na to mam przewoźnika, który jeździ na liniach normalnie, ale często wynajmuje swoje autobusy na wycieczki, to kliknąć mu obydwa atrybuty? Czy tylko jeden, ten główny?
ImageImageImage
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Atrybuty przewoźnika

Post by koziutek » 01 Sep 2012, 16:29

decomposed05 wrote:Lista jest zamknięta. Dalsze propozycje nie są przyjmowane.
I bardzo dobrze. Nie ma się co rozdrabniać na jakieś pierdy, tak jak tu niektórzy proponują.
empi wrote:Lepiej by było prościej: autobus - tramwaj - trolejbus
Zgadza się - taka nauka jazdy pojawiła się np. przy Tramwajach Warszawskich. To co, wszystkie przedsiębiorstwa z tramwajami, trolejbusami czy metrem mają dostać taki atrybut? W końcu każde z nich prowadzi jakieś tam kursy od czasu do czasu... ale ten atrybut był raczej przewidziany dla ogólnodostępnych szkół nauki jazdy? Im bardziej zaczniemy się bawić w szczegóły, tym bardziej niektóre atrybuty stracą sens, bo będzie je można dodać praktycznie do każdego przewoźnika.
hadrian2
Posts: 93
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Atrybuty przewoźnika

Post by hadrian2 » 26 Sep 2012, 20:11

Wchodząc w opcje edycji przewoźnika, w "Operators Attributes" jest coś takiego jak "złomiarz" i w związku z tym mam pytanie - Czy od tych nowo wprowadzonych zmian można dodawać na TWB złomiarzy, którzy się zajmują tylko i wyłącznie złomowaniem pojazdów?
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Atrybuty przewoźnika

Post by empi » 27 Sep 2012, 10:35

hadrian2 wrote:Wchodząc w opcje edycji przewoźnika, w "Operators Attributes" jest coś takiego jak "złomiarz" i w związku z tym mam pytanie - Czy od tych nowo wprowadzonych zmian można dodawać na TWB złomiarzy, którzy się zajmują tylko i wyłącznie złomowaniem pojazdów?
Jeżeli umiesz przekonać, że jest to niezbędne, to czemu nie.
Jest różnica między dodaniem jako przewoźnika pana Mietka, który przez tydzień ciął palnikiem H9-tke za stodołą, a firmą skupującą przemysłowo autobusy z całego kraju, część kasującą, część odsprzedającą.
Trzeba sobie zadać pytanie: jaki jest sens. Czy to jest potrzebne? Co nam to daje?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Atrybuty przewoźnika

Post by koziutek » 04 Oct 2012, 02:31

mrozard wrote:A przydałby się atrybut przewoźnika który już nie istnieje, założę się że znajdą się nadgorliwcy dodające je przy różnych WPK itd.
Dokładnie tak się stało. Oto przykłady:

http://open.phototrans.net/06,2,0,Wa_brzych.html - trzech przewoźników tramwajowych, WPK z trolejbusami, na bogato ;)
http://open.phototrans.net/06,392,0,Tallinn.html - dwaj pierwsi przewoźnicy już nie istnieją, zostali połączeni w jedno "MPK" (Tallinna Linnatranspordi AS)

Trudno jednak wymagać stosowania tej zasady zwłaszcza od kolegi z Estonii (znów mamy ustalenia zapisane po polsku gdzieś w czeluściach forum). Dlatego proponuje

- stworzyć jednak wersję historyczną - np. odhaczając odpowiednie pole obok atrybutu będzie się on wyświetlał na czarno-biało i oznaczać "atrybut historyczny". Albo wpisując daty, tak jak w edycji pojazdu, jeśli pole "atrybut ważny do" będzie zapełnione to automat zamieni atrybut na nieaktualny, a także wyświetli stosowną informację (typu "przewoźnik trolejbusowy 1946 - 1973")

- jeśli zostajemy przy zasadzie "atrybut dotyczy tylko bieżącej działalności" to przydałoby się przynajmniej dopisać odpowiednią uwagę w polu edycji przewoźnika oraz regulaminie.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Atrybuty przewoźnika

Post by decomposed05 » 04 Oct 2012, 10:25

Generalnie na samym początku zaplanowałem, że do przewoźnika dopisze się lata działalności ale to i tak by nie rozwiązało problemu.

I wiedziałem z tym atrybutami, że tak będzie ;)

Dopisałbym info w okienku edycji przewoźnika ale nie wiem jak to ubrać w słowa - szczególnie po angielsku. Więc jakby ktoś był chętny to czekam na propozycje.
Post Reply