Moderacja komentarzy

User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Re: Moderacja komentarzy

Post by justforfun » 04 Aug 2012, 15:47

Prosiłem o usunięcie komentarzy tej baby a nie gościa który się żali na kierowcę. A to jest różnica.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Moderacja komentarzy

Post by Amalio » 04 Aug 2012, 15:51

Justforfun napiszę w ten sposób. To, że Ty (mam taką nadzieję) wychodzisz z inicjatywą z dobrych pobudek (i tylko i wyłącznie), to nie znaczy, że każdy taki jest, a takich którzy by prędzej czy później zrobili "zło" z taką opcją jest sporo. Więc nie ma najmniejszego sensu przyznawać takich uprawnień. A nie ma takiej opcji żeby przeegzaminować kilkaset (o ile nie więcej - nie wiem ilu jest userów) osób pod kątem tego czy mają aby na pewno równo pod sufitem. Mamy każdego na badania psychiczne wysłać żeby sprawdzić czy w jego rękach to się sprawdzi?
Nawet w "ekipie" jest grupa ludzi która w różnych aspektach galerii robi syf, a co dopiero żeby dać jakieś uprawnienia wszystkim.
User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Re: Moderacja komentarzy

Post by justforfun » 04 Aug 2012, 16:26

Nie mówiłem o wszystkich. Kilka osób gdyby dostało takie uprawnienia na galerii mógłby zapanować większy porządek. Zwłaszcza region Tarnowa gdzie ostatnio doszło nam dwóch "miłośników" którzy za wszelką cenę chcą nam zepsuć reputację to w dodatku spamują bezsensownie.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Moderacja komentarzy

Post by Luke_Police » 05 Aug 2012, 10:58

Amalio wrote:W tej sytuacji nie ma złotego środka. Działanie osób uprawnionych jest czasem niewystarczające lub złe, ale bardzo dużo racji ma ERKa. Z galerii wyparowała by połowa komentarzy, bo komuś czyiś komentarz jest nie na rękę (bo np nie potrafi przyswoić krytyki na temat jakości zdjęcia). Dlatego ja uważam, że powinno zostać tak jak jest i jestem na NIE dawaniu wszystkim możliwości moderacji komentarzy osób niezalogowanych.
Myślę, że złotym środkiem w dyskusji byłoby przydzielenie wszystkim użytkownikom możliwości usuwania tylko i wyłącznie niezalogowanych komentarzy pod swoimi zdjęciami. Wówczas nie będą mieli możliwości usunąć komentarza cenzora, który zwróci im uwagę, że zdjęcie jest krzywe/nieostre/ciemne/przeswietlone/tragicznie_wykadrowane itp. Niemniej jednak takie rozwiązanie też stwarza pewne ryzyko, że pewne pomocne komentarze osób niezalogowanych będą usuwane z lenistwa. Mam na myśli sytuację, kiedy ktoś ogarnięty w tamacie napisze pod zdjęciem używanego pojazdu, jaki był jego poprzedni właściciel, a autor zdjęcia, któremu nie chce się szukać, dopisywać do bazy, edytować dane, po prostu usunie komentarz.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Moderacja komentarzy

Post by Amalio » 05 Aug 2012, 11:29

Luke właśnie moim zdaniem uprawnienie do moderacji komentarzy osób niezalogowanych jest czymś znacznie gorszym od możliwości moderacji komentarzy osób posiadających konto. Dlaczego? No bo jeżeli ktoś kogoś nie lubi i będzie usuwał jego komentarze, to taka osoba zrobi o to dym i ktoś kto nadużywa swojej władzy szybko narobi sobie gnoju. Osoby nieposiadające konta mają znacznie ograniczone możliwości do dochodzenia swoich praw, a tym gorzej jeżeli dla świata zewnętrznego galeria zyskałaby złą sławę z powodu cenzury polegającej na tym, że krzywego słowa nie można powiedzieć. A wszystko przez to, że komentarz może usunąć każdy.
User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Re: Moderacja komentarzy

Post by justforfun » 05 Aug 2012, 11:52

To może jeszcze zaproponuje weryfikację komentarzy przez cenzorów? Z tym było by już mnóstwo roboty no ale zawsze lepsze coś niż nic. Decyzję i tak podejmie góra, ja tylko proponuje.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Moderacja komentarzy

Post by Amalio » 05 Aug 2012, 12:20

Przecież jest moderacja komentarzy przez cenzorów. Wszystko co ma dynamiczne IP i nie ma konta przechodzi przez moderację. A to co ma stałe jest wyświetlane od razu. Zapewne dlatego, że stałe IP można zbanować i spokój.

Moim zdaniem powinny się pojawić proponowane już kiedyś konta wyłącznie do pisania komentarzy. Na TWB udziela się regularnie wiele osób które dysponują niezłą wiedzą, a niestety ich komentarze idą do moderacji. Takim przydałoby się konta.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Moderacja komentarzy

Post by Luke_Police » 05 Aug 2012, 14:38

Amalio wrote:Osoby nieposiadające konta mają znacznie ograniczone możliwości do dochodzenia swoich praw, a tym gorzej jeżeli dla świata zewnętrznego galeria zyskałaby złą sławę z powodu cenzury polegającej na tym, że krzywego słowa nie można powiedzieć. A wszystko przez to, że komentarz może usunąć każdy.
Moim pomysłem było, aby komentarz mógł usunąć każdy, ale tylko pod swoim zdjęciem. Aczkolwiek tak jak napisałeś, stwarza to pewne ryzyko wybiórczej moderacji ze strony autorów.
Moim zdaniem powinny się pojawić proponowane już kiedyś konta wyłącznie do pisania komentarzy. Na TWB udziela się regularnie wiele osób które dysponują niezłą wiedzą, a niestety ich komentarze idą do moderacji. Takim przydałoby się konta.
I to jest jeden z ciekawych pomysłów na rozwiązanie problemu. Sam znam kilka takich osób w moim regionie, które znają wielu kierowców różnych firm transportowych i co jakiś czas zdobywają informacje, których nie da się zdobyć wyłącznie na podstawie obserwacji i zdjęć (w którym roku dana firma powstała, kiedy kupili taki autobus, kiedy i komu go sprzedali, skąd sprowadzili kolejny i w którym roku, w którym roku dany autobus został wyprodukowany...). Takim osobom przydałoby się konto. Zresztą spójrzmy na Mrozarda z Koszalina. Przez długi czas udzielał się wyłącznie komentując, a z czasem kilka osób zgodnie potwierdziło, że przydałoby mu się konto i takowe otrzymał. Teraz nawet całkiem solidne zdjęcia robi. :)
User avatar
stoch_95
Posts: 52
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Police

Re: Moderacja komentarzy

Post by stoch_95 » 07 Aug 2012, 20:03

Luke_Police wrote: Moim pomysłem było, aby komentarz mógł usunąć każdy, ale tylko pod swoim zdjęciem.
No właśnie... Od czasu do czasu pojawiała mi się możliwość moderacji komentarzy niezalogowanych użytkowników pod moimi zdjęciami. Dlaczego tak się działo?
User avatar
krzkawa
Posts: 115
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Kraków
Contact:

Re: Moderacja komentarzy

Post by krzkawa » 10 Aug 2012, 15:23

http://phototrans.pl/14,571852,56001,1.html
Pierwszy komentarz do wywalenia.
Image
Image
Post Reply