Moderacja komentarzy

User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Moderacja komentarzy

Post by justforfun » 04 Aug 2012, 00:26

Witam. Chciałbym poruszyć kwestię moderowania komentarzy.

Ostatnio pod zdjęciami z mojego miasta (pewnie nie tylko) narasta spam niezalogowanych użytkowników. Czasami mam dostępną moderację tych postów, czasami nie (nie wiem czym to idzie ale nie ważne). Czy dałoby się zrobić takie coś, by każdy zalogowany użytkownik phototransu mógł moderować komentarze osób niezalogowanych pod swoimi zdjęciami? Czasami jest to irytujące gdy "miłośnik" albo ktoś oburzony lub z kompleksami się wyżala. Też byłem dzieckiem, też się wyżalałem przez co dawałem moderatorom robotę (gdy jeszcze nie miałem konta) lecz lat przybywa i człowiek staje się poważniejszy, zaczyna myśleć przed wypowiedzeniem zdań etc. Taka opcja moderowania odciążyłaby obecnych edytorów a złośliwe lub bezsensowne komentarze zwyczajnie nie zaśmiecałyby naszej fotogalerii.
Zapraszam do dyskusji.
User avatar
evalyen
Posts: 178
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Moderacja komentarzy

Post by evalyen » 04 Aug 2012, 11:29

Obawiam się, że mogłoby wtedy dochodzić do takich sytuacji, że użytkownicy odrzucaliby komentarze, które są im po prostu nie na rękę, albo np. pochodzą od osoby której nie lubią, nawet jeśli wnosiłyby coś do dyskusji.
Tryb otwarty nie boli! :evil:
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Moderacja komentarzy

Post by vecto_529 » 04 Aug 2012, 12:12

evalyen wrote:Obawiam się, że mogłoby wtedy dochodzić do takich sytuacji, że użytkownicy odrzucaliby komentarze, które są im po prostu nie na rękę, albo np. pochodzą od osoby której nie lubią, nawet jeśli wnosiłyby coś do dyskusji.
Jednak z drugiej strony hamowałoby spam. Głównie trzeba coś zrobić z tym, by cenzorzy nie akceptowali wszystkiego jak leci (m.in. spam trolla spod Osinobusów) - tylko analizowali treść komentarzy i gdy te są jakimiś pierdołami/spammem (przecież to widać na pierwszy rzut oka) po prostu tego nie akceptowali. To chyba nic trudnego. Czasami żałuję, że edytorzy nie mają już opcji moderowania komciów...
ImageImageImage
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Moderacja komentarzy

Post by Amalio » 04 Aug 2012, 12:54

W tej sytuacji nie ma złotego środka. Działanie osób uprawnionych jest czasem niewystarczające lub złe, ale bardzo dużo racji ma ERKa. Z galerii wyparowała by połowa komentarzy, bo komuś czyiś komentarz jest nie na rękę (bo np nie potrafi przyswoić krytyki na temat jakości zdjęcia). Dlatego ja uważam, że powinno zostać tak jak jest i jestem na NIE dawaniu wszystkim możliwości moderacji komentarzy osób niezalogowanych.
User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Re: Moderacja komentarzy

Post by justforfun » 04 Aug 2012, 15:19

Wolisz czytać kłótnie tych, którzy nie umieją przyjąć na siebie krytyki czy uniknąć zbędnego SPAMu, który się szerzy? Ja jednak wolę tą drugą opcję.
Już kilka dni temu prosiłem o usunięcie komentarzy spod tego zdjęcia: http://phototrans.pl/autobusy.php?s=501 ... d_data=tag a one nadal widnieją. Dlatego będę utwierdzał się przy pomyśle wprowadzenia moderowania swoich komentarzy. Ewentualnie można powołać specjalnych ludzi od moderowania tychże komentarzy. Niech każde większe miasto ma jednego takiego "ochroniarza" który będzie monitorował komentarze i usuwał te zbędne na prośby użytkowników. To jest druga opcja która też mogłaby się sprawdzić.
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Moderacja komentarzy

Post by mrozard » 04 Aug 2012, 15:31

justforfun wrote:Wolisz czytać kłótnie tych, którzy nie umieją przyjąć na siebie krytyki
W tym przypadku nawet by czytania nie było. Wsio odrzucane.
User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Re: Moderacja komentarzy

Post by justforfun » 04 Aug 2012, 15:35

Jeśliby został wprowadzony pomysł z moderacją komentarzy pod swoimi zdjęciami to wtedy owszem, kłótni by nie było. A tak to, zakompleksiona baba twierdzi pod moim zdjęciem, że to jej zrobiłem zdjęcie i chodzi z tym po sądach a tam się z niej zapewne śmieją, a mi jednak działa na nerwy dość konkretnie. Dlatego jeden z moich pomysłów chyba jest wart rozpatrzenia.
User avatar
oolek15
Posts: 164
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Jastrzębie-Zdrój
Contact:

Re: Moderacja komentarzy

Post by oolek15 » 04 Aug 2012, 15:40

justforfun wrote:Jeśliby został wprowadzony pomysł z moderacją komentarzy pod swoimi zdjęciami to wtedy owszem, kłótni by nie było.
Kiedyś chyba przez chwilę takie coś było ale znikło. Tylko przy takim czymś niektórzy usuwaliby "niewygodne" komentarze a niekoniecznie te niepożądane. Nie wszyscy tu potrafią przyjąć słuszną krytykę - co było wspomniane już w tym temacie.
Last edited by oolek15 on 04 Aug 2012, 15:41, edited 1 time in total.
Pozdrawiam, Olek
User avatar
evalyen
Posts: 178
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Moderacja komentarzy

Post by evalyen » 04 Aug 2012, 15:41

justforfun wrote:Już kilka dni temu prosiłem o usunięcie komentarzy (...)
A właśnie. Spam niezalogowanych użytkowników to jedno, zalogowani użytkownicy dający się wciągnąć w kłótnie z niezalogowanymi to drugie. Z całym szacunkiem, najpierw prowadzisz w komentarzach wojnę z niezalogowanym użytkownikiem, potem prosisz o usunięcie i życzysz sobie lepszej moderacji niezalogowanych komentarzy? Nie podoba Ci się że ktoś oburzony się wyżala, ale odpowiadasz w takim samym tonie, nakręcając dyskusję długą na paręnaście komentarzy, grożąc komuś "palnięciem przez łeb"... :?

Gdyby zalogowani użytkownicy zgłaszali do usunięcia prowokujące komentarze, zamiast dać się wciągać w bezsensowne i obraźliwe dyskusje, być może trollom w końcu by się znudziło.
Tryb otwarty nie boli! :evil:
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Moderacja komentarzy

Post by vecto_529 » 04 Aug 2012, 15:44

justforfun wrote:Niech każde większe miasto ma jednego takiego "ochroniarza" który będzie monitorował komentarze i usuwał te zbędne na prośby użytkowników. To jest druga opcja która też mogłaby się sprawdzić.
Czyli wracamy do tego, by edytorzy znów moderowali komentarze? Może słusznie, może nie...
justforfun wrote:A tak to, zakompleksiona baba twierdzi pod moim zdjęciem, że to jej zrobiłem zdjęcie i chodzi z tym po sądach a tam się z niej zapewne śmieją, a mi jednak działa na nerwy dość konkretnie.
Uważaj, bo chodzi... Za bardzo dajesz się ponieść emocjom. ;)
evalyen wrote:Gdyby zalogowani użytkownicy zgłaszali do usunięcia prowokujące komentarze, zamiast dać się wciągać w bezsensowne i obraźliwe dyskusje, być może trollom w końcu by się znudziło.
Ewa, to są trolle - one się nigdy nie nudzą. Ale masz rację, zalogowani użytkownicy pod żadnym pozorem nie powinni ich karmić.
ImageImageImage
Post Reply