Najlepsze zdjęcia

User avatar
m3ntor
Posts: 144
Joined: 07 Oct 2007, 00:00
Location: Wrocław - Zalesie

Najlepsze zdjęcia

Post by m3ntor » 07 Nov 2009, 12:18

Brakuje mi w częsci niekolejowej tego co jest w kolejowej - czyli rankingu najlepszych zdjęć.

Ogólnie w sumie wypadałoby, żeby coś takiego było, tylko w tej chwili, nawet jeżeli admin by coś takiego na niekolejowym uruchomił, to setki znakomitych zdjęć dodanych kupę czasu temu nie ma szans wybić się na górę, bo są daleko i trzeba je odkopać, a klaty takie jak http://phototrans.eu/14,188332,0,Ikarus ... 23_55.html http://phototrans.eu/14,123224,0,Konstal_105Na_601.html na pewno są warte zobaczenia i stanowią klasę samą w sobie (to akurat zdjęcia z portfolio autorów :P).

W sumie można admina ubłagać o coś takiego albo tutaj na forum jakoś wspólnymi siłami wyszukać i przedstawić te najlepsze, warte obejrzenia, czy cuś?

Czasem człowiek po prostu ma ochotę pooglądać takie porządne klaty jak wyżej. Na kolejowym ma taką możliwość. Poza tym - system na kolejowym nie dopuszcza do życia knotów.
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by padamus » 07 Nov 2009, 15:31

Jestem jak najbardziej za!
Z tym, że powinno zostać wybrane jury, bo stare TWB pokazało, że niektórzy do głosowania nie dorośli.
User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Lukasy » 07 Nov 2009, 18:59

Pozwolę sobie stwierdzić, że TWB2 zalewa chłam i dobre zdjęcia często nie mają jak się wybić, bo przytłacza je masówka niektórych autorów. Bez jury się nie obejdzie, ale będzie tak samo, jak z cenzorami - czyli wyzwiska w zamian za brak plusika czy inną pierdołę. Zresztą, niektórzy się czepiają, jak się coś krytycznego napisze, ale to temat na wypracowanie :]

PS. Wiem, że to baza pojazdów i zdjęcia są dobrą ilustracją do metryczki i nieraz bez masówek się nie obejdzie.
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by padamus » 07 Nov 2009, 19:29

Caly czas potarzam, że we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek.
Co do jury, to grono musi być zdecydowanie większe niż cenzorzy, jednak starannie dobrane. No i musi musi być odpowiedni regulamin, który będzie dyscyplinował jurorów, by np. nie uprawiali prywaty.
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Marcin Ciszewski » 07 Nov 2009, 20:56

padamus wrote:Caly czas potarzam, że we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek.
Co do jury, to grono musi być zdecydowanie większe niż cenzorzy, jednak starannie dobrane. No i musi musi być odpowiedni regulamin, który będzie dyscyplinował jurorów, by np. nie uprawiali prywaty.
Może jak w skokach narciarskich najlepsze i najgorsze noty będziemy odrzucać? :mrgreen:
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Adam G.1 » 08 Nov 2009, 00:50

eee tam, tyle lat żyjemy już bez głosowania i jest w miarę w porządku ;) naprawdę fajne zdjęcia mają zazwyczaj masę pozytywnych komentarzy, czyli jednak są zauważane :)
User avatar
m3ntor
Posts: 144
Joined: 07 Oct 2007, 00:00
Location: Wrocław - Zalesie

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by m3ntor » 08 Nov 2009, 07:09

Są zauważane, temu nie da się zaprzeczyć, aczkolwiek mi chodzi o to, żeby - jak na części kolejowej - w każdej chwili, kazdy kto zapragnie, mógł sobie te "najlepsze" przejrzeć. W tej chwili - trzeba kopać i to niemało.
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by padamus » 08 Nov 2009, 10:28

Adam G.1 wrote:eee tam, tyle lat żyjemy już bez głosowania i jest w miarę w porządku ;) naprawdę fajne zdjęcia mają zazwyczaj masę pozytywnych komentarzy, czyli jednak są zauważane :)
Zapewne nie pamiętasz TWB z rankingiem zdjęć. Ja pamiętam i to, że zdjęcie lądowało w 50-tce było motywujące. A teraz o dobrym zdjęciu pamięta się miesiąc czy dwa, a później pamiętają już tylko nieliczni.
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by JacekM1 » 08 Nov 2009, 10:39

padamus wrote:
Adam G.1 wrote:eee tam, tyle lat żyjemy już bez głosowania i jest w miarę w porządku ;) naprawdę fajne zdjęcia mają zazwyczaj masę pozytywnych komentarzy, czyli jednak są zauważane :)
Zapewne nie pamiętasz TWB z rankingiem zdjęć. Ja pamiętam i to, że zdjęcie lądowało w 50-tce było motywujące. A teraz o dobrym zdjęciu pamięta się miesiąc czy dwa, a później pamiętają już tylko nieliczni.
Jestem za jakąś formą wyróżniania - tylko jak tu wybrać grono głosujących ;)
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
User avatar
Burdzio
Posts: 279
Joined: 08 May 2008, 00:00
Contact:

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Burdzio » 08 Nov 2009, 10:41

Głosowanie to bardzo dobry pomysł- Obecni cenzorzy+ kilka, kilkanaście innych osób chyba dałoby radę. Pomysł z odrzucaniem najlepszej i najgorszej oceny też bardzo dobry.
Victory shall be mine!
Post Reply