Najlepsze zdjęcia

User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by JacekM1 » 08 Nov 2009, 21:48

Adam G.1 wrote:Uważam, że to właśnie wybór osób, które miałyby głosować, będzie największym problemem. No i oczywiście uważam, że głosowanie musiałoby być jawne - to pozwoli uniknąć stawiania złych not z powodu jakichś osobistych uprzedzeń.
moim zdaniem i tak, i nie. Jeśli to ma być głosowanie, takie jakie kiedyś było w skali od 0 do 6, to nie powinno być jawne - ktoś komuś da ziobro i znowu koło się zamyka... Ja bym jednak się ograniczył do stawiania plusów zdjęciom naprawdę wybitnym, by podkreślać te najlepsze. A tu nic nie zaszkodzi jak autor się dowie, kto mu dał przysłowiowego plusa ;) Te najgorsze i tak są blokowane, a niejako wywoływanie ich do zablokowania przez innych użytkowników będzie prowadzić do konfliktów.

Można też się zastanowic nad, po wyborze kilkudziesięciu zdjęć w tygodniu/miesiącu itd., wybieraniem najlepszego zdjęcia tygodnia / miesiąca / roku / pięciolatki... ;)
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by padamus » 08 Nov 2009, 21:51

Medal ma dwie strony, bo jeśli głosowanie będzie tajne, to znowu ktoś będzie bezkarnie walił 0, bo kogoś tam nie lubi.
User avatar
Crom
Posts: 106
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Location: Siemianowice, PL

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Crom » 08 Nov 2009, 23:52

Ocena i osoba która ją wystawiła może być przecież widoczna tylko dla literkowców. Wtedy oni mogą zareagować na prywatę danego oceniacza.
User avatar
Burdzio
Posts: 279
Joined: 08 May 2008, 00:00
Contact:

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Burdzio » 09 Nov 2009, 08:32

No i możew powstać kółeczko wzajemnej adoracji, gdzie będą sobie nawzajem dawać 6 ;)
Victory shall be mine!
Trajtek
Posts: 74
Joined: 30 Dec 2007, 00:00
Location: Gdynia

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Trajtek » 09 Nov 2009, 19:14

Mówicie o podwyższaniu poziomu w galerii? Jak widzę tego typu komentarze: http://www.phototrans.eu/14,368643,0,MA ... _2207.html (patrz: drugi), to mi się niedobrze robi...
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by egon » 09 Nov 2009, 19:25

Sam pomysł oceniania zdjęć jest dobry, ale - nikomu nie uchybiając - uważam, że trudno będzie dobrać odpowiednią ekipę. Musiałyby to być osoby dobrze znane Adminowi, co do których miałby pewność, że będą oceniać sprawiedliwie. Za "downego piyrwyj" oceny funkcjonowały i... różnie z tym bywało, no ale wtedy 0 lub 10 mógł postawić każdy. Po prostu - trzeba zrobić próbę, inaczej nigdy nie będziemy wiedzieli, jak to zadziała.
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
User avatar
Crom
Posts: 106
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Location: Siemianowice, PL

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Crom » 09 Nov 2009, 21:25

Trajtek wrote:Mówicie o podwyższaniu poziomu w galerii? Jak widzę tego typu komentarze: http://www.phototrans.eu/14,368643,0,MA ... _2207.html (patrz: drugi), to mi się niedobrze robi...
Blokerzy śpią i tyle. Powinno to być z mety zblokowane.
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Marcin Ciszewski » 09 Nov 2009, 22:12

Crom wrote:
Trajtek wrote:Mówicie o podwyższaniu poziomu w galerii? Jak widzę tego typu komentarze: http://www.phototrans.eu/14,368643,0,MA ... _2207.html (patrz: drugi), to mi się niedobrze robi...
Blokerzy śpią i tyle. Powinno to być z mety zblokowane.
Widywałem większe knoty.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
Trajtek
Posts: 74
Joined: 30 Dec 2007, 00:00
Location: Gdynia

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Trajtek » 09 Nov 2009, 22:34

Crom wrote:
Trajtek wrote:Mówicie o podwyższaniu poziomu w galerii? Jak widzę tego typu komentarze: http://www.phototrans.eu/14,368643,0,MA ... _2207.html (patrz: drugi), to mi się niedobrze robi...
Blokerzy śpią i tyle. Powinno to być z mety zblokowane.
Mniejsza z blokowaniem, bardziej miałem na myśli mentalność i nastawienie niektórych user'ów...
User avatar
kjacobson
Posts: 214
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by kjacobson » 09 Nov 2009, 23:10

Mam dość mieszane uczucia co do oceniania na twb2, z jednej strony poziom dramatycznie spadł, z drugiej strony - mając konto na twb kolejowym - widzę, że obecny system oceniania tam (niejawny) też nie do końca się sprawdza; zawsze pojawi się jakiś miły człowiek dający z automatu tzw "ziobro" ...

co do samej koncepcji wyłonienia zdjęć najlepszych - może każdy autor zgłaszałby sam takie zdjęcie do konkursu i potem podlegałoby ono głosowoaniu? albo tak jak ma to miejsce na wrp - ekipa administratorów wspólnie wybiera i głosuje na najlepsze prace.
Post Reply