Znikające tagi

User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Znikające tagi

Post by padamus » 27 May 2010, 18:14

Doskonale Was rozumiem, bo sam ostatnio otagowałem w ch... zdjęć :/
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Znikające tagi

Post by decomposed05 » 28 May 2010, 12:33

Tagi z 20-25 maja znikły - reszta jakoś się trzyma.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Znikające tagi

Post by Luke_Police » 28 May 2010, 20:21

Nie do końca Szefie, brakuje też sporo tagów dawniejszych. Czy to oznacza, że możemy już powoli zacząć przeglądać swoje zdjęcia wstecz i uzupełniać to co zniknęło? :( Swoją drogą, dobrze jest pisać relacje kursów PKS w opisach zdjęć...
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Znikające tagi

Post by decomposed05 » 28 May 2010, 21:01

Coś pomyślę ;)
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Znikające tagi

Post by empi » 29 May 2010, 13:50

Potwierdzam, że zniknęły też tagi starsze, dodane przeze mnie kilka miesięcy temu. W sytuacji w której dodaję kilkaset tagów tygodniowo jest to prawdziwy dramat :/
Miałem kiedyś pomysł "żelaznych tagów" - po przekroczeniu pewnej liczby (50? 100?) tag byłby niemożliwy do usunięcia w liście tagów. To by trochę uspokoiło mnie.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Znikające tagi

Post by empi » 30 May 2010, 13:40

W tagu LPG zostało 12 zdjęć :O przecież było około 200! co się dzieje!

Moje pytanie brzmi: czy mam zignorować to i od nowa pododawać te tagi, czy poczekać aż tagi zostaną jakoś zabezpieczone by sytuacja się nie powtórzyła? Zacząłem bardzo dobrze się czuć w tych tagach i coraz częściej z nich korzystałem, zniknięcie tagów z 5 dni jest do odrobienia i wykrycia, ale jeśli znikają tagi nie wiadomo kiedy dodane to tracę nad tym kontrolę i moja praca wydaje się syzyfowa.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
dominik.dovers
Posts: 119
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Kielce
Contact:

Re: Znikające tagi

Post by dominik.dovers » 30 May 2010, 16:25

empi wrote:W tagu LPG zostało 12 zdjęć :O przecież było około 200! co się dzieje!
Tak samo jest w tagu "yes we can", zostało... 11 zdjęć (z czego kilka zostało dodanych z powrotem po zniknięciu).
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Znikające tagi

Post by Luke_Police » 30 May 2010, 18:09

Jest wiele takich ogołoconych tagów. Wszędzie coś poznikało. "rzepak" po czystkach miał 14 zdjęć, a wcześniej spokojnie ze 2 strony zdjęć były. Chyba powoli zacznę uzupełniać swoje tagi, ale tak jak Empi mówi, nie chciałbym, aby sytuacja się w przyszłości powtórzyła. Jakoś trzeba to zabezpieczyć, aby praca włożona w tagowanie i pilnowanie porządku tagów nie szła do kosza. Jak się okazuje bez tagów pewne rzeczy są bardzo trudne do odnalezienia, choćby zdjęcia różnych autorów, pojazdów w charakterystycznym malowaniu w skośne pasy, które były w tagu "ex Verney Groupe". Na szczęście tam sporo zdjęć zostało. inny przykład - tag "kominiarka" - też trzochę ubyło. Jednak najbardziej drastyczny przykład jaki znalazłem to tag "NG Leobus" skupiający wszystkie pojazdy w charakterystycznym malowaniu, które przeszły odbudowę w Leobusie. Nie pamiętam, ile tego było (zapewne coś koło 40-50 zdjęć), a w tagu zostało... jedno.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Znikające tagi

Post by empi » 31 May 2010, 00:14

Luke_Police wrote:(...)najbardziej drastyczny przykład jaki znalazłem to tag "NG Leobus" skupiający wszystkie pojazdy w charakterystycznym malowaniu, które przeszły odbudowę w Leobusie. Nie pamiętam, ile tego było (zapewne coś koło 40-50 zdjęć), a w tagu zostało... jedno.
Przejrzałem zdjęcia wszystkich H9-tek z PKS Kalisz i Poznań i Kielce, było tam ostatnio chyba 70 zdjęć pod tym tagiem. Jestem załamany - dodałem tak dużo tagów, że nie wyobrażam sobie odtwarzania tego. Zresztą często nie da się, bo ja nie mam ot tak, w głowie tych setek zdjęć. Najbardziej patronowałem tagom kominiarka, obrzyn, ex Verney Groupe, NG Leobus. Mam nadzieję, że admin wykuma coś, żeby z automatu to się przywróciło. Jeśli się nie da, to ja rezygnuję z tego, szkoda czasu :/ i wracam do tematów
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
kmk
Posts: 2
Joined: 11 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Znikające tagi

Post by kmk » 01 Jun 2010, 10:07

Ja mam za to pytanko, czy owe tagi trzeba wprowadzić samemu raz jeszcze czy jakimś trafem wrócą na swoje miejsce :) Po pierwszej akcji, gdy zniknęło część tag-ów wprowadziłem je na nowo, dziś sprawdzam i znów ich brak. Co w momencie dodania nowego zdjęcia bo i przy nich tagi poznikały.

Pozdrawiam
Michał
Post Reply