Znikające tagi

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Znikające tagi

Post by empi » 01 Jun 2010, 15:00

kmk wrote:Ja mam za to pytanko, czy owe tagi trzeba wprowadzić samemu raz jeszcze czy jakimś trafem wrócą na swoje miejsce :) (...)
decomposed05 wrote:Wstawiłem te tagi co się dało od nowa.
Kryzys opanowany :)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Znikające tagi

Post by Luke_Police » 01 Jun 2010, 17:17

Widzę, że tagi wróciły. Niesamowicie się cieszę :) Jednak zauważyłem jedną dziwną rzecz. W przypadku tagów dotyczących kursów PKS, gdzieniegdzie pojawiły się one dwukierunkowo i zastanawiam się czy to celowe działanie, czy jeszcze jakiś błąd. Pierwszy z brzegu przykład: zdjęcia kursu "Rewal - Szczecin", którym przywrócono tagi mają w tej chwili dodatkowo tag "Szczecin - Rewal", czyli tag relacji przeciwnej. W sumie jest to pikuś łatwy do poprawienia w porównaniu z sytuacją poprzednią, jednak zaskoczyło mnie to.
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Znikające tagi

Post by Marek Landowski » 01 Jun 2010, 17:51

Adminie - zmieniłem 200 zdjęć z "PKS Wejherowo " na "PKS Wejherowo" i te tagi zniknęły. Przed chwilą patrze - są, ale były zarówno "PKS Wejherowo" jak i "PKS Wejherowo ", więc chciałem ten ze spacją usunąć. Kliknąłem usuń i ku mojemu zdziwieniu zniknął tag bez spacji. (wiem co kliknąłem). Nie da się tego jakoś naprawić?
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Znikające tagi

Post by Luke_Police » 01 Jun 2010, 18:23

Odnośnie mojego poprzedniego postu: jednak widzę, że ten przypadek tagów dwukierunkowych jest odosobniony, przy innych sprawdzonych przeze mnie relacjach kursów jest wszystko ok.
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Znikające tagi

Post by Marek Landowski » 01 Jun 2010, 18:38

Ktoś z tamtych rejonów tagował właśnie w dwie strony. :)
User avatar
Michalbc
Posts: 333
Joined: 23 Jul 2007, 00:00
Location: Bolesławiec
Contact:

Re: Znikające tagi

Post by Michalbc » 01 Jun 2010, 18:54

Tak się właśnie zastanawiam, czy nie przydałoby się przypadkiem tagować w obydwie strony albo ustalić jeden tag i jego stosować, a nie tworzą się 2 oddzielne tagi, dajmy u mnie: Bolesławiec - Ocice i Ocice - Bolesławiec a tu jest jedna trasa. To tak jakby tagować linię 1 w obydwie strony inaczej :>
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Znikające tagi

Post by empi » 01 Jun 2010, 20:56

Michalbc wrote:Tak się właśnie zastanawiam, czy nie przydałoby się przypadkiem tagować w obydwie strony albo ustalić jeden tag i jego stosować, a nie tworzą się 2 oddzielne tagi, dajmy u mnie: Bolesławiec - Ocice i Ocice - Bolesławiec a tu jest jedna trasa. To tak jakby tagować linię 1 w obydwie strony inaczej :>
Na samym początku ustalania zasad było to dyskutowane i uznaliśmy, że najprościej będzie tagować relację.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Znikające tagi

Post by empi » 01 Jun 2010, 20:58

Marek Landowski wrote:Adminie - zmieniłem 200 zdjęć z "PKS Wejherowo " na "PKS Wejherowo" i te tagi zniknęły. Przed chwilą patrze - są, ale były zarówno "PKS Wejherowo" jak i "PKS Wejherowo ", więc chciałem ten ze spacją usunąć. Kliknąłem usuń i ku mojemu zdziwieniu zniknął tag bez spacji. (wiem co kliknąłem). Nie da się tego jakoś naprawić?
Z tego co zauważyłem przywrócone zostały także tagi usuwane ręcznie, np. czasem popełniałem literówkę i teraz przywrócone zostały oba tagi - i z literówką i bez ;) ale to już drobiazg do opanowania.
A tag PKS Wejherowo to w ogóle do wykasowania, nie tagujemy przewoźników :P
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Znikające tagi

Post by Marek Landowski » 01 Jun 2010, 21:17

Tag odróżniający przewozy regionalne od przewozów na rzecz ZKM Gdynia i ZTM Gdańsk. ;)
kmk
Posts: 2
Joined: 11 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Znikające tagi

Post by kmk » 02 Jun 2010, 11:56

Widzę, że sytuacja została opanowana i tagi powróciły. Występują jednak miejscami błędy (najczęściej powtarzające się tagi), czy owe powtórzenia zmienić już na własną rękę?

Pozdrawiam
Michał
Post Reply