EXIF pod zdjęciem

User avatar
piotr_kosz
Posts: 313
Joined: 27 Aug 2007, 00:00

Re: EXIF pod zdjęciem

Post by piotr_kosz » 23 Oct 2010, 09:46

pawel_slo wrote:Po prostu chodzi o to, aby nie pisać pod każdym zdjęciem: "czym focone", "jakie parametry" itd.
Ja takie pytania widzę bardzo rzadko, więc uznaję problem za zbyteczny.
User avatar
oolek15
Posts: 164
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Jastrzębie-Zdrój
Contact:

Re: EXIF pod zdjęciem

Post by oolek15 » 23 Oct 2010, 10:01

pawel_slo wrote:Ale to się dzieje automatycznie przy zapisywaniu pliku w programie graficznym ;-)
Zależy w jakim programie zapisujesz i jakie opcje zapisu w nim wybierasz.
pawel_slo wrote:A gdyby w exifie pojawiła się nazwa aparatu w postaci Sony Ericsson, Nokia czy HTC, to można się zastanowić nad zablokowaniem zdjęcia
To widać po zdjęciu. Komórki jeszcze długo nie będą miały takiej optyki jak nawet najtańsze aparaty (choćby mój A580 - dałem za niego jakiś czas temu 450zł). Poza tym ten fakt można "zamaskować" - zmieniając lub usuwając EXIF.
Pozdrawiam, Olek
User avatar
pawel_slo
Posts: 85
Joined: 20 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: EXIF pod zdjęciem

Post by pawel_slo » 24 Oct 2010, 21:03

piotr_kosz wrote:
pawel_slo wrote:Po prostu chodzi o to, aby nie pisać pod każdym zdjęciem: "czym focone", "jakie parametry" itd.
Ja takie pytania widzę bardzo rzadko, więc uznaję problem za zbyteczny.
Skoro coś takiego jest na kolejowym TWB, to dlaczego nie może być tutaj? A poza tym myślisz, że komuś by się chciało pod każdym zdjęciem zadawać jedno i to samo pytanie? Przynajmniej kilka zdjęć dodanych przez ostatni miesiąc moim zdaniem wygląda jakby były zrobione komórką.
Nielubiany, chamski, cyniczny Křemílek :D
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: EXIF pod zdjęciem

Post by mirekmiras73 » 24 Oct 2010, 21:38

Jeśli zdjęcie jest słabe technicznie, to po prostu blokknąć je... nie ważne, czym byłoby robione, Nokią czy Canonem 5D Mark II ;)
User avatar
pawel_slo
Posts: 85
Joined: 20 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: EXIF pod zdjęciem

Post by pawel_slo » 25 Oct 2010, 21:56

mirekmiras73 wrote:Jeśli zdjęcie jest słabe technicznie, to po prostu blokknąć je... nie ważne, czym byłoby robione, Nokią czy Canonem 5D Mark II ;)
Na dzień dzisiejszy żadne zdjęcie z komórki nie będzie dobre.
Nielubiany, chamski, cyniczny Křemílek :D
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: EXIF pod zdjęciem

Post by Adam G.1 » 27 Oct 2010, 00:15

pawel_slo wrote:
mirekmiras73 wrote:Jeśli zdjęcie jest słabe technicznie, to po prostu blokknąć je... nie ważne, czym byłoby robione, Nokią czy Canonem 5D Mark II ;)
Na dzień dzisiejszy żadne zdjęcie z komórki nie będzie dobre.
Oj, czasy się jednak zmieniają i uwierz mi, w przypadku zdjęcia w idealnym słońcu, to z komórki wcale nie będzie takie złe. Knot jest knotem - niezależnie od tego, czy zrobiony telefonem, czy też aparatem.
User avatar
pawel_slo
Posts: 85
Joined: 20 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: EXIF pod zdjęciem

Post by pawel_slo » 29 Oct 2010, 17:21

Adam G.1 wrote:
pawel_slo wrote:
mirekmiras73 wrote:Jeśli zdjęcie jest słabe technicznie, to po prostu blokknąć je... nie ważne, czym byłoby robione, Nokią czy Canonem 5D Mark II ;)
Na dzień dzisiejszy żadne zdjęcie z komórki nie będzie dobre.
Oj, czasy się jednak zmieniają i uwierz mi, w przypadku zdjęcia w idealnym słońcu, to z komórki wcale nie będzie takie złe. Knot jest knotem - niezależnie od tego, czy zrobiony telefonem, czy też aparatem.
Jutro ma być fajna pogoda, to powrzucam kilka zdjęć z komórki ;)
Nielubiany, chamski, cyniczny Křemílek :D
User avatar
kilof
Posts: 40
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: EXIF pod zdjęciem

Post by kilof » 29 Oct 2010, 19:56

Fajnie by było rzucić okiem na to, czym zostało dane zdjęcie zrobione i ewentualnie przy jakich nastawach. Szczególnie przydało by się to przy zdjęciach nocnych, choć nie ukrywam że przy panningach czy wieczornych z ręki z czystej ciekawości sobie sprawdzam exif. Wiadomo- zawsze to jakaś informacja do wykorzystania w przyszłości.
A że byłoby to dostępne na stronie, to tylko ułatwiło by sprawdzanie tych informacji. Wszak miejsca dużo nie zajmuje i strony całej chyba nie rozwali :)
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: EXIF pod zdjęciem

Post by decomposed05 » 03 Nov 2010, 11:34

Kiedyś może będzie.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: EXIF pod zdjęciem

Post by Luke_Police » 13 Nov 2010, 20:15

Ja czasami po obróbce zapisuję w bitmapie i osobnym programem przerabiam na JPG, bo tam mogę ustawić Chroma Subsampling na 4,4,4 co jest niezbędne aby znacząco nie popsuła się jakość zdjęcia, kiedy pojazd (lub tło) ma barwy np. czerwono-niebieskie. Składowa czerwona jest najbardziej podatna na psucie jakości przy innych parametrach CS niż 4,4,4. Przy takim działaniu, jak opisałem, Exifu pod zdjęciem brak.
Post Reply