Tagi - dyskusja

User avatar
Steffen
Posts: 134
Joined: 02 Jan 2006, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Steffen » 11 Nov 2010, 16:20

Przy czym tagowanie podjazdu też jest mile widziane, patrz np. kursujące 567 Tarnobrzeg - Lublin;Lublin - Kraków i Tarnobrzeg - Kraków;Kraków - Lublin (w pozostałe dni kończące powrót w RT)

Z szerszymi wyjaśnieniami mam nadzieję, że wyrobie się do wieczora ;)
User avatar
Steffen
Posts: 134
Joined: 02 Jan 2006, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Steffen » 12 Nov 2010, 07:05

Lekko spóźniony wyjaśniam...

Te zasady wymyśliłem ja - ani. Jako że Stefek udostępnił mi swój login i hasło, zaproponowałem je tutaj, a przy braku jakiejkolwiek dyskusji i sprzeciwów wprowadziłem to w życie, ponieważ tagując zdjęcia całymi firmami (generalnie bardziej na kursach dalekobieżnych i pospiesznych) uznałem że nie podoba mi się obecny, prymitywny sposób tagowania "od deski", który daje słabe, nieuporządkowane, nieraz ciężkie do przeanalizowania zbiory wozów na danej trasie. Do tagów wróce później.

Wyprzedzając ewentualne żale nadgorliwych i chcących się wykazać, jest tutaj kilka kont, z których korzystają dwie osoby (kto wie, może są nawet bardziej złożone przypadki) - niektórzy informują o tym publicznie, niektórzy nie - ja przyjąłem tą drugą opcję z racji tego, że z konta Stefka nie miałem zamiaru pisać komentarzy z osobistymi opiniami, które wymagałyby firmowania tego właśną ksywą; miałem tylko edytować dane, tam gdzie coś mi się nie podobało/ było coś do uzupełnienia plus zgłaszać rzeczy, których nie mogłem poprawić bez literek na forum. Stefek kiedyś sam zaproponował mi podzielenie się hasłem i zdecydowałem się na taką współpracę, kiedy skończyły mi się możliwości zgłaszania dubli - zawsze znajdowałem tego dużo, a forum zostało zamknięte dla nieposiadającyh konto, z początku zgłaszałem to Krzychowi, który sprzątnał wiele wozów, ale też nie miał nie wiadomo ile wolnego czasu; potem usiłowałem zainteresować tym jednego z użytkowników, który robił wtedy na TWB karierę i wydawało mi się, że jest bliski tematyki PKS - pierwsze zgłoszenie zostało niezauważone? , przy przypomnieniu uzyskałem odpowiedź w stylu "ojej, zapomniałem..." - ostatecznie nic nie zostało zrobione. Więc nie mająć ochoty na walkę z wiatrakami, zgłosiłem się do Stefka.

Zgłoszenie na forum znacznej ilości "nieporządków"(choć nie musiało to być decydującym powodem) plus poparcie kilku osób zaowocowało tym, że Stefek uzyskał uprawnienia edytorskie. Tak więc mając nowe możliwości, mogłem zabrać się za tagi z relacjami, w których panował nieporządek ze względu na tagowanie starym sposobem bez odsępów plus zacząłem uzupełniać nieoznaczone zdjęcia, żeby tagi były lepsze ilościowo, a za to chyba nikt się wcześniej nie zabrał.


Geograficznie - zegarowo otagowałem PKSy:
Kamień Pomorski, Kołobrzeg (wraz z przeniesiem zdjęc z kategorii, które mnie interesowały przy tagowaniu do odpowiednich przewoźników, bo założyliście PPKS i Connex, a za przeniesienie zdjęć z Veolii nikt już się nie zabrał), Koszalin wybiorczo, Bytów, Słupsk, Elbląg, Bartoszyce, Mrągowo, Białystok, Mława, WWA, Lublin, Hrubieszów, Biłgoraj, Tarnobrzeg, Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Wrocław, Jelenia Góra, Wołów, Zielona Góra wybiórczo, Wieluń, Sieradz, Łódź i Beskid Wroclaw z przenoszeniem zdjec (swego czasu ta firma była podzielona na osobne Beskidy: Wrocław i Nowy Targ, w tym roku NT został wyedytowany na dublujący drugi Wrocek)
przy porządkach załapały się więc także firmy niewymienione, które realizują kursy w relacjach prowadzonych przez w.w. przewoźników
plus kilka pojedynczych pojedynczych relacji, np. Gorzów Wielkopolski - Karpacz.

Tagowałem generalnie kursy dalekobieżne, pospieszne na których jeżdżą porządniejsze wozy - tym tematem w komunikacji się interesuję,
plus jakieś relacje lokalne do miast wojewódzkich, studenckich, ośrodków turystycznych, które wydawały mi się interesujące, np.
Mława - Warszawa
Kołobrzeg - Świnoujście i w drugą stronę
Tarnobrzeg - Rzeszów
Jelenia Góra - Karpacz/Szklarska

Pisesz Luke, że tagowanie jakie zaproponowałem, może nie sprawdzać się w przypadku lokalów - miałem właśnie chęć na ogarnięcie tego w Bytowie, ale ze względu na złożoność obiegów, ich nieznajomość, realizowanie kursów przez centralę i PT Miastko oraz niemożność ogarnięcia tego z e-podróżnika, dałem sobie z tym spokój i otagowałem kilka zdjęc lokalnych z dechy, większość byłą już oznaczona przez Patryka.

Zalety wymieniłem w pierwszym akapicie, jak i w drugim poście na poprzedniej stronie - nie będę tego powtarzał.
Oprócz tego takie podejście może być wykorzystane w hipotetycznej sytuacji, kiedy młody Józek nieznający się w ogóle ale zainteresowany PKSem np. WWA wejdzie sobie w wykaz wszystkich kursów firmy na e-podróżniku http://pks.warszawa.e-podroznik.pl/rozk ... y/1462.pks a potem wejdzie sobie we wszystkie tagi zaczynające się na Waw http://phototrans.eu/autobusy.php?s=918&tag=War , poklika, pootwiera, poogląda
i już będzie miał jakiś obraz tego co i gdzie jeździ; wiadomo ze niekazdy kurs jest bogato obfocony, ale cos jest No i niekazda firma podaje wszystkie swoje kursy do e-podroznika, np. Szczecin cos mi biednie wyglada, a wykazu kursów takiego Kamienia Pom. nie moge znaleźć, mimo że jego kursy są na tej stronie zamieszczone.

Tagowanie to też nie ma być schematyczne a elastyczne:
-Łódź - Kołobrzeg i z powrotem - jest całoroczny nocny Veolii i Koszalina co 4 dni oraz EL co 2 plus dzienny sezonowy Veolii i łódzkich plus chyba w ostatnie wakacje doszedł Świdnik, który z jednym zdjęciem wcisnąłem od Łodzi żeby go nie mieszać już między dwie firmy w tagu od północy,
-Mielno/Koszalin - Krynica-Zdrój - dla przeciwwagi dla Koszalina, do którego Szczecinek ma bliżej, przerzuciłem ZSZ pod Krynicę i to samo zrobiłym z Mławą jeżdżącą nocą do Krynicy na zmianę z Warszawą (z tego kursu mławscy zdjęcia akurat nie mają),
-Jelenia Góra - Wrocław/Karpacz/Szklarska - od JG poustawiałem jedynego słusznego przewoźnika z tradycjami PKS, a w przeciwną stronę wrzuciłem prywaciarzy, oczywiście z "łącznikiem".

Łącznik - jeżeli wcześniej przewoźnicy byli przemieszani między sobą, to proponuję coś takiego, żeby tagować najnowsze zdjęcie z obu przeciwstawnych tagów w obie strony, żeby w przypadku dwóch firm tagowanych od dwóch różnych miast można było ujrzeć konkurencję. I to wcale nie wymaga tego, żeby ktoś kto wstawił ostatni łącznik pilnował, czy pojawia się kolejne zdjęcie tego kursu, żeby wyedytować tagi pod swoim zdjęciem - sam to potrafię przypilnować, tak że nawet nie chciało mi się o tym pomyśle pisać na forum.

No i ostatnia kwestia - tagi html w opisach zdjęć, które edytowałem. Nie wiem czy ja to usunąłem, bo edytowałem, czy same zniknęły przy ich wyłączaniu przez admina - jeżeli to moja wina to przepraszam. Widziałem forumowy temat, w którym była o nich mowa, ale nie mogłem przewidzieć że po wyłączeniu, zaraz
jednak będą przywracane - generalnie na tego typu bajerach słabo się znam, dopiero dziś skojarzyłem że to chyba to samo, co klikalne ikonki z pogrubieniami itp. na innych forach.

Jako ze panie z polskiego lubialy cytaty w wypracowaniach, takowym tez, dosyc adekwatnym do sytuacji zakończe: "U nas, gdzie opinię publiczną wytwarzają kanapy, ile razy pojawi się jakaś nowa myśl z zagranicy, natychmiast podnosi się taki wrzask, takie larum, że trzeba mieć chyba odwagę graniczącą z zuchwałością, by jakąś reformę lub w ogóle coś niebywałego chcieć wprowadzić." ;)
User avatar
Steffen
Posts: 134
Joined: 02 Jan 2006, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Steffen » 12 Nov 2010, 07:15

Snake Griffin wrote:Teraz tagujemy kursy od tego miasta gdzie przewoźnik podstawia autobus. Też uważam, że to bez sensu
Nie mogłeś napisać tego od razu, jak zabrałeś głos czy w międzyczasie zmieniłeś zdanie? Bo gdybys wtedy przedstawil rzeczowe argumenty co jest w tym zlego, które bym przyjął, a nie że bez sensu, to bym sie za to nie bral.

Luke wrote:Natomiast kursów lokalnych raczej bym nie ruszał z dwóch powodów:
- Często są wykonywane dosyć złożone obiegi i to, że autobus jedzie z miasta A do miasta B, nie musi wcale oznaczać, że będzie tą trasą wracał. W najprostszym przypadku może np. potem pojechać do miasta C i stamtąd do miasta B (np. Stargard - Ińsko, potem Ińsko - Szczecin, a potem Szczecin - Stargard - taki obieg istniał, ale zlikwidowano go w całości w czerwcu 2010).
- Zdarzają się sytuacje, gdzie PKS zaczyna w obcym mieście i kończy w obcym mieście np. PKS Szczecin ma kurs Pyrzyce - Gorzów Wielkopolski i potem powrotny, a żadne z tych miast nie jest nawet placówką terenową przewoźnika.
Przecież nie chcę zamieniać jednego tępego sposobu tagowania na drugi taki sam, przy podjazdach cały czas propaguje tagowania obiegami!, patrz taki akurat nielokalny obieg Rzeszów - Krynica-Zdrój - Lublin (z planową podmianą wozu na powrocie w RZ i noclegu w Lublinie) - zdjęcia z Krynicy tagowałem Rzeszów - Krynica-Zdrój;Krynica-Zdrój - Lublin a zdjęcia z Lublina i drogi powrotnej jako Lublin - Rzeszów, jako że wóz po podmianie od siedziby tagować nie mogłem, bo tworzyłbym fikcyjny kurs (co innego tagowanie kursem pozawakacyjnym przy sezonowcach, np. Łódź - Gdynia;Łódź - Władysławowo).
Nie wiem jak jest z tymi Pyrzycami, czy jest podjazd czy wóz na kwaterze - przy tym drugim wiadomo, że tagowałbym zgodnie z rzeczywistością, a np. przy tylko jednej firmie jeżdżacej w jednej relacji w obie strony i kursach realizowanych przez centralę i placówkę, można właśnie odpowiednio otagować zdjęcia tak, że było by wiadomo na których jedzie wóz z PT.
Luke wrote:Pytanie co robić z kursami dalekobieżnymi, na których pojawia się "obcy" przewoźnik (np. Transhand Słubice na kursie Gorzów Wielkopolski - Szczecin)? Tagujemy od miasta gdzie ma bliżej do siedziby, czy tak jak jedzie?
Nie znam obiegu i nie chce mi się go teraz próbować znaleźć, ale wydaje mi się że zaczyna to od Gorzowa oraz bliżej ze Słubic do FG, na trasie i tak już jeżdżą dwie firmy więc nie ma co tagować od Szczecina, żeby robić różnicę dla Gorzowa - tagowałbym od FG.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Luke_Police » 12 Nov 2010, 18:34

Ani wrote:Te zasady wymyśliłem ja - ani. Jako że Stefek udostępnił mi swój login i hasło,
No proszę, a już chciałem nakrzyczeć na Stefka. Nie łatwiej było Ci postarać się o własne konto? Mieliśmy już przypadki kont tworzonych przez Admina nie w celach dodawania zdjęć, ale właśnie uzupełniania bazy danych.
Ani wrote:Geograficznie - zegarowo otagowałem PKSy:
Kamień Pomorski, Kołobrzeg (wraz z przeniesiem zdjęc z kategorii, które mnie interesowały przy tagowaniu do odpowiednich przewoźników, bo założyliście PPKS i Connex, a za przeniesienie zdjęć z Veolii nikt już się nie zabrał), Koszalin wybiorczo, Bytów, Słupsk, Elbląg, Bartoszyce, Mrągowo, Białystok, Mława, WWA, Lublin, Hrubieszów, Biłgoraj, Tarnobrzeg, Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Wrocław, Jelenia Góra, Wołów, Zielona Góra wybiórczo, Wieluń, Sieradz, Łódź i Beskid Wroclaw z przenoszeniem zdjec
Brawo! Kawał dobrej roboty, szkoda, że trochę po kryjomu zrobionej i zdążyłem nieco popsuć tego co zrobiłeś nie rozumiejąc istoty rzeczy ("jakim prawem ktoś mi grzebał w tagach, które były dodane zgodnie z panującymi zasadami!?"). Od razu uspokajam, że poprawki robiłem głównie pod zdjęciami mojego autorstwa, ale także niektórymi zdjęciami na trasie Gorzów - Karpacz. W wolnej chwili przywrócę jak powinno być.
Ani wrote:wiadomo ze niekazdy kurs jest bogato obfocony, ale cos jest No i niekazda firma podaje wszystkie swoje kursy do e-podroznika, np. Szczecin cos mi biednie wyglada, a wykazu kursów takiego Kamienia Pom. nie moge znaleźć, mimo że jego kursy są na tej stronie zamieszczone.
Szczecin najlepiej wygląda na stronie przewoźnika PKS Szczecin, gdzie w przeglądarce znaleźć można wszystkie kursy od/do dworców obsługiwanych przez PKS Szczecin (Szczecin D.A. i Gryfino p.dw.), a także inne kursy wykonywane przez przewoźnika PKS Szczecin. Co do e-podróżnika i stronki autobusowyrozkladjazdy.pl, raczej bym się tym nie sugerował, gdyż raczej one nie nadążają za zachodniopomorskimi przewoźnikami. Niemniej jednak nad zachodnią połową województwa zachodniopomorskiego staram się jakoś panować jeżeli chodzi o tagi (PKS Szczecin, Stargard, Kamień Pomorski, Gryfice, Myślibórz, po części również Szczecinek i Świdwin - pozostają mniej bliskie mi Kołobrzeg [aktualnie Veolia], Koszalin i Wałcz).
Ani wrote:Łącznik - jeżeli wcześniej przewoźnicy byli przemieszani między sobą, to proponuję coś takiego, żeby tagować najnowsze zdjęcie z obu przeciwstawnych tagów w obie strony, żeby w przypadku dwóch firm tagowanych od dwóch różnych miast można było ujrzeć konkurencję. I to wcale nie wymaga tego, żeby ktoś kto wstawił ostatni łącznik pilnował, czy pojawia się kolejne zdjęcie tego kursu, żeby wyedytować tagi pod swoim zdjęciem - sam to potrafię przypilnować, tak że nawet nie chciało mi się o tym pomyśle pisać na forum.
Naprawdę tego upilnujesz? Trzymam za słowo. Na forum nie napisałeś, a potem pod zdjęciami nieporozumienia w komentarzach powstają jak u Kuczego ostatnio ;)
Ani wrote:No i ostatnia kwestia - tagi html w opisach zdjęć, które edytowałem. Nie wiem czy ja to usunąłem, bo edytowałem, czy same zniknęły przy ich wyłączaniu przez admina - jeżeli to moja wina to przepraszam. Widziałem forumowy temat, w którym była o nich mowa, ale nie mogłem przewidzieć że po wyłączeniu, zaraz
jednak będą przywracane - generalnie na tego typu bajerach słabo się znam, dopiero dziś skojarzyłem że to chyba to samo, co klikalne ikonki z pogrubieniami itp. na innych forach.
I tak i tak. Początkowo tagi zostały całkowicie wyłączone i w momencie zapisywania zmian w opisie zdjęcia automatycznie znikały. Aktualnie jest tak, że część się zapisuje (np. wspomniane przeze mnie "<br>" - tag przejścia do nowej linii), ale wyświetlają się tylko w widoku miniaturek zdjęć. Część natomiast jest wyłączona np. <font color="ABCDEF">. Jeżeli edytowałeś opisy (tagi) w momencie, kiedy html w opisach był zupełnie wyłączony, to popsuły się opisy zdjęć. Zauważyłem to pod moimi zdjęciami w relacjach Kołobrzeg - Jelenia Góra i przeciwnych i poprawiłem tyle ile się dało, czyli wszystko oprócz koloru czcionki ;)
Ani wrote:Przecież nie chcę zamieniać jednego tępego sposobu tagowania na drugi taki sam, przy podjazdach cały czas propaguje tagowania obiegami!, patrz taki akurat nielokalny obieg Rzeszów - Krynica-Zdrój - Lublin (z planową podmianą wozu na powrocie w RZ i noclegu w Lublinie) - zdjęcia z Krynicy tagowałem Rzeszów - Krynica-Zdrój;Krynica-Zdrój - Lublin a zdjęcia z Lublina i drogi powrotnej jako Lublin - Rzeszów, jako że wóz po podmianie od siedziby tagować nie mogłem, bo tworzyłbym fikcyjny kurs (co innego tagowanie kursem pozawakacyjnym przy sezonowcach, np. Łódź - Gdynia;Łódź - Władysławowo).
Tylko, że te obiegi trzeba znać. Jak ktoś jedzie na wakacje do obcego miasta i fotografuje PKS-y, raczej wątpliwe jest, że od razu wybada jak wyglądają pełne obiegi danych pojazdów. Poza tym co jakiś czas obiegi się zmieniają, gdyż któryś z kursów staje się nierentowny, a inne wciąż są opłacalne. Dlatego przy kursach lokalnych apeluję o pozostanie przy tagowaniu, jak to określiłeś, "od deski", czyli "Miejscowość Początkowa - Miejscowość Końcowa".
Ani wrote:Nie wiem jak jest z tymi Pyrzycami, czy jest podjazd czy wóz na kwaterze - przy tym drugim wiadomo, że tagowałbym zgodnie z rzeczywistością, a np. przy tylko jednej firmie jeżdżacej w jednej relacji w obie strony i kursach realizowanych przez centralę i placówkę, można właśnie odpowiednio otagować zdjęcia tak, że było by wiadomo na których jedzie wóz z PT.
Z Pyrzycami to w ogóle była złożona historia. Od dawna ten powiat obsługiwany był przez PKS Stargard. natomiast ten PKS popadł w problemy finansowe i w ostatnich latach masowo wycinał kursy. W czerwcu 2010 zmienił się prezes i PKS Stargard praktycznie wycofał się z Pyrzyc, dworzec został sprzedany wycięto praktycznie wszystkie kursy lokalne oprócz trzech par. Nie wiem jak to się stało, że PKS Szczecin nagle uruchomi kurs z Pyrzyc, podejrzewam, że kierowca PKS Stargard z Pyrzyc zmienił miejsce zatrudnienia na PKS Szczecin, a Szczecin podesłał do Pyrzyc swój wóz i uruchomił parę kursów Pyrzyce - Gorzów (w spadku po PKS Stargard). Żeby było śmieszniej, aktualnie taki kurs już nie istnieje - poranny skrócono do Barlinka, ale uruchomiono także drugą parę po południu - również do Barlinka. Wniosek jest taki, że jak się na bieżąco nie śledzi zmian w rozkładach, to potem trudno się połapać. Z drugiej strony trudno co miesiąc wyszukiwać wszelkich możliwych kursów w wyszukiwarkach, a jeśli przewoźnik na swojej stronie internetowej nie informuje o uruchomieniu/skróceniu/wydłużeniu/likwidacji kursu, to potem są niespodzianki.
Ani wrote:Nie znam obiegu i nie chce mi się go teraz próbować znaleźć, ale wydaje mi się że zaczyna to od Gorzowa oraz bliżej ze Słubic do FG, na trasie i tak już jeżdżą dwie firmy więc nie ma co tagować od Szczecina, żeby robić różnicę dla Gorzowa - tagowałbym od FG.
Kiedyś szukałem to znalazłem, że jest kurs Słubice - Gorzów, potem czasowo wypada Gorzów - Szczecin, a następnie kursy powrotne.
User avatar
Zielony
Posts: 220
Joined: 11 Jun 2006, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Zielony » 14 Nov 2010, 22:18

Co prawda teraz to już po sprawie... Ale nowy wzór tagowania jak dla mnie jest przekombinowany i zamotany.
User avatar
Adrian Henszel
Posts: 342
Joined: 23 Oct 2006, 00:00
Location: Wałbrzych

Re: Tagi - dyskusja

Post by Adrian Henszel » 14 Nov 2010, 22:51

Dość popularne jest ostatnio obklejanie wozów i wystawianie ich na różnych wiecach, więc może tag "wybory" dla takich pojazdów?
Tabor MPK w Wałbrzychu w latach od 1982 do 2010:
Image
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Amalio » 14 Nov 2010, 23:12

Adam G.1 wrote:mam tylko nadzieję że nie będziesz bił, gdy nie będziemy czasem pamiętać o wpisywaniu tego "DB Stadtverkehr" :P
Sporo jest tych przewoźników :)
To nie jest aż tak trudne, bo wszystkie nowe wozy są okraszone logiem DB ;) Miejskie są czerwone, a dalekobieżne w barwach niemieckich IC(E) czyli białe z czerwonym paskiem ;) Co do starszych wozów, to po prostu trza będzie sprawdzać na liście ;)
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi - dyskusja

Post by empi » 18 Nov 2010, 23:54

Burdzio wrote:Czytaj temat ;) Teraz tagujemy kursy od tego miasta gdzie przewoźnik podstawia autobus. Też uważam, że to bez sensu :P
No ja przepraszam, ale zasad to się chyba nie zmienia tak nagle? Ja się kompletnie z tym nie zgadzam, bo to jest zbyt skomplikowane do ogarnięcia. Zasada jest prosta - tagujemy relację pokazaną na zdjęciu. Nie obchodzi mnie kto gdzie jaki autobus podstawiał, sprawdzam relację.
Steffen wrote:uznałem że nie podoba mi się obecny, prymitywny sposób tagowania "od deski", który daje słabe, nieuporządkowane, nieraz ciężkie do przeanalizowania zbiory wozów na danej trasie.
Chodzi o uchwycenie przekroju taboru obsługującego daną linię - idealną sytuacją byłoby stworzenie tagu dla linii, a więc łączącego obie relacje w przeciwnych kierunkach, ale jako że nie mogliśmy ustalić kolejności miast w relacjach, stanęło na rozbiciu linii na dwa kierunki.
Jeżeli ktoś chce sobie zobaczyć tabor danego przewoźnika, w wyszukiwarce zdjęć wpisuje "szukaj zdjęć" "PPKS Warszawa" "tag: Warszawa - Krynica". Wszystko załatwione.

Zasady tagowania mają być możliwie jak najprostsze i jednoznaczne (czyli PRYMITYWNE), by mogły stać się popularne, a jednocześnie pełnić dobrze swoją rolę. W przedstawionej propozycji, która nagle - jak się przypadkiem dowiedziałem - jest już zasadą, opis jest tak skomplikowany, że trzeba przeczytać cały elaborat, na dodatek mnożą się wyjątki. Nie widzę żadnej zalety, a widzę ogromną wadę: bałagan, polegający na tym, że część osób będzie stosowała stare zasady, część nowe, część błędnie i jedne i drugie. Koszmar. Poza tym jest jeszcze jedna wada: przy tagowaniu linii można przejrzeć całość taboru wszystkich przewoźników, a podzbiory można precyzować wyszukiwarką - przy zawężeniu tagów do poszczególnych przewoźników nie da się obejrzeć całości taboru i wszystkich przewoźników obsługujących relację.
Tak więc nie zgadzam się z tym sposobem, nie widzę powodu wprowadzania zamieszania i proszę o nieedytowanie tagów z Mazowsza.

Poza tym uważam, że Ani powinien mieć własne konto z uprawnieniami edytora - bardzo proszę Admina o utworzenie, tak samo konto na forum. Jak widać po tym co napisał używając konta Stefka, a także można obejrzeć po komentarzach pod zdjęciami, bardzo aktywnie uczestniczy we współtworzeniu TWB, a Jego własne konto wszystkim nam by ułatwiło i dyskusję, i współpracę.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Steffen
Posts: 134
Joined: 02 Jan 2006, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Steffen » 20 Nov 2010, 00:35

Luke wrote:No proszę, a już chciałem nakrzyczeć na Stefka. Nie łatwiej było Ci postarać się o własne konto? Mieliśmy już przypadki kont tworzonych przez Admina nie w celach dodawania zdjęć, ale właśnie uzupełniania bazy danych.
Generalnie mi to ryba, czy działam tu jako ja, czy "pod" Stefkiem, pomnika mi na RDA czy na Zachodnim w stolicy i tak nikt za to nie postawi ;) Miałem w sumie kiedyś zagadać z tatusiem TWb o koncie, ale ostatni raz widziałem Tomka na Zemunie w DG i nie chciałem mu zawracać głowy w czasie relaksu ;)
Siedzę tu w sumie jakieś 5 lat a kont stricte edytorskich jeszcze tutaj nie zauważyłem.
Luke wrote:Kawał dobrej roboty, szkoda, że trochę po kryjomu zrobionej
Przedstawiłem zarys koncepcji, ale nie widząc z początku wielkiego zainteresowania i żadnych obiekcji, w tym przede wszystkim od głównodowodzącego empiego, odebrałem to jako zezwolenie do działania.
empi wrote:Tak więc nie zgadzam się z tym sposobem, nie widzę powodu wprowadzania zamieszania i proszę o nieedytowanie tagów z Mazowsza.
W tej sytuacji już nic nie będę edytował po swojemu, nie tylko Mazowsze, zresztą i tak poleciałem z większa ilością firm niż z początku planowałem.
empi wrote:Jeżeli ktoś chce sobie zobaczyć tabor danego przewoźnika, w wyszukiwarce zdjęć wpisuje "szukaj zdjęć" "PPKS Warszawa" "tag: Warszawa - Krynica".
Wyszukiwarka muli przy jej włączaniu i trzeba się bawić we wklepywanie - w przypadkach typu jak ten przedstawiony przez Ciebie (dwie firmy) chciałem mieć w moim sposobie wszystko przedstawione już klikając w tag.
empi wrote:przy zawężeniu tagów do poszczególnych przewoźników nie da się obejrzeć całości taboru i wszystkich przewoźników obsługujących relację
Przewoźników to się sprawdza w internetowych rozkładach ;)

W międzyczasie od mojego ostatniego postu otagowałem jeszcze 5 firm, tak więc podsumowuję:
Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Koszalin, Bytów, Słupsk, Gdańsk, Elbląg, Bartoszyce, Mrągowo, Suwałki, Białystok, Mława, Warszawa, Lublin, Hrubieszów, Biłgoraj, Tarnobrzeg, Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Wrocław, Jelenia Góra, Zgorzelec, Wołów, Żary, Zielona Góra, Wieluń, Sieradz i Łódź.
empi wrote:Poza tym uważam, że ani powinien mieć własne konto z uprawnieniami edytora - bardzo proszę Admina o utworzenie, tak samo konto na forum.
W razie czego proszę o instrukcje, do którego urzędu mam się udać po hasła ;) ani.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi - dyskusja

Post by empi » 20 Nov 2010, 09:27

Steffen wrote: Przedstawiłem zarys koncepcji, ale nie widząc z początku wielkiego zainteresowania i żadnych obiekcji, w tym przede wszystkim od głównodowodzącego empiego, odebrałem to jako zezwolenie do działania.
Jestem o tyle głównodowodzącym, że kiedyś wywołałem tę dyskusję i żywo interesowałem się zmianami. Żadnej mocy decydowania nie mam, mogę tak jak każdy uczestniczyć w dyskusji. Niestety przez kilka ostatnich miesięcy nie miałem stałego dostępu do netu i przestałem trzymać rękę na pulsie.
Steffen wrote:
empi wrote:Jeżeli ktoś chce sobie zobaczyć tabor danego przewoźnika, w wyszukiwarce zdjęć wpisuje "szukaj zdjęć" "PPKS Warszawa" "tag: Warszawa - Krynica".
Wyszukiwarka muli przy jej włączaniu i trzeba się bawić we wklepywanie - w przypadkach typu jak ten przedstawiony przez Ciebie (dwie firmy) chciałem mieć w moim sposobie wszystko przedstawione już klikając w tag.
Tak, to jest wygodniejsze - ale w ten sposób tracimy dane, których nie da się uzyskać w żaden inny sposób, a więc zdjęcia autobusów innych przewoźników obsługujących tę trasę. To tak jakbyśmy otagowali zdjęcia autobusów obsługujących linię 116 w Warszawie w ten sposób: "116ITS", "116R6", "116R7". Mielibyśmy pod tagami tabor poszczególnych przewoźników, ale nie wiedzielibyśmy jak wygląda ogólnie tabor na linii i nie dałoby się tego odzyskać. Rozwiązaniem jest wprowadzenie dodatkowych tagów oprócz tych zwyczajnych - ale wydaje mi się to zbędne, biorąc pod uwagę wyszukiwarkę zdjęć.
Steffen wrote:
empi wrote:przy zawężeniu tagów do poszczególnych przewoźników nie da się obejrzeć całości taboru i wszystkich przewoźników obsługujących relację
Przewoźników to się sprawdza w internetowych rozkładach ;)
Ale zdjęć autobusów obsługujących daną linię już nie. Poza tym nie wszyscy przewoźnicy mają jednakowo rozwiniętą publikację rozkładów w internecie.
Steffen wrote: W międzyczasie od mojego ostatniego postu otagowałem jeszcze 5 firm, tak więc podsumowuję:
Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Koszalin, Bytów, Słupsk, Gdańsk, Elbląg, Bartoszyce, Mrągowo, Suwałki, Białystok, Mława, Warszawa, Lublin, Hrubieszów, Biłgoraj, Tarnobrzeg, Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Wrocław, Jelenia Góra, Zgorzelec, Wołów, Żary, Zielona Góra, Wieluń, Sieradz i Łódź.
Masz energię! Ideał edytora :)
Steffen wrote:
empi wrote:Poza tym uważam, że ani powinien mieć własne konto z uprawnieniami edytora - bardzo proszę Admina o utworzenie, tak samo konto na forum.
W razie czego proszę o instrukcje, do którego urzędu mam się udać po hasła ;) ani.
No zobaczę na ile ja mogę trafić do Admina, wydaje mi się że Wam jest łatwiej ;P

Ogólnie jeżeli zależy Ci na uwypukleniu jakichś danych z rejonu "Twoich" PKS-ów, wprowadź własne tagi, inne niż te obowiązujące. Wtedy nikt nie zaprotestuje, a jak pomysł będzie dobry to i inni zaczną stosować :)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply