Miasto w opisie

User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by Amalio » 24 Apr 2009, 18:32

krzychu wrote:Może ktoś wie w jakim celu są do bazy TWB dodawane takie zadupia jak 5-tysięczne Gierałtowice, które są siedzibą gminy. Nie ma tam żadnego przewoźnika, więc dodawanie wiochy tylko dlatego, że ktoś zrobił zdjęcie w innej wiosce w tej gminie jest zdrowo bez sensu. Po co zaśmiecać bazę TWB niepotrzebnymi danymi?

Po to żebym ja teraz z powrotem nie musiał dopisywać np Zebrzydowic z których znalazłem przewoźnika.
Już nie mówiąc o tym, że powiat Cieszyński jest za duży żeby uogólniać go do miasta Cieszyn, bo to parodia i na dodatek bliżej jest do Jastrzębia niż samego Cieszyna. Teraz podpięte pod Cieszyn zdjęcia autobusów PKM można skwitować uśmiechem politowania.
I tylko nie pisz, że porządek musi być - chciałbym zobaczyć twoją minę gdyby policjant wypisywałby Ci mandat za przekroczenie prędkości o.. 1km/h :]

Niech w końcu zostanie ustalone co i jak, bo może i nie warto dopisywać każdej najmniejszej wioski, ale obecne zasady są stare i przez to kompletnie nieżyciowe.
User avatar
Michalbc
Posts: 333
Joined: 23 Jul 2007, 00:00
Location: Bolesławiec
Contact:

Re: Miasto w opisie

Post by Michalbc » 04 Jun 2009, 14:17

User avatar
Michalbc
Posts: 333
Joined: 23 Jul 2007, 00:00
Location: Bolesławiec
Contact:

Re: Miasto w opisie

Post by Michalbc » 17 Jun 2009, 11:02

User avatar
Konrad Bek
Posts: 60
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Miasto w opisie

Post by Konrad Bek » 28 Jun 2009, 11:04

http://www.phototrans.eu/14,132431,0.html
http://www.phototrans.eu/14,132430,0.html

Proszę o zmianę miasta na Rybnik, ponieważ wieś Raszczyce to powiat rybnicki.
ImageImageImage
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by Luke_Police » 01 Jul 2009, 10:13

Panowie, myślę, że można w tym wszystkim szukać rozsądnego kompromisu. Swego czasu dodałem do bazy miejscowość Cieszyce - niby mała dziura, ale znajduje się w niej przewoźnik z dosyć sporą flotą Gimbusów i innych typowo PKS-owych pojazdów. Dlatego też dziwne wg mnie byłoby, gdybym zdjęcia pojazdów wykonane na terenie bazy przewoźnika dodawał pod Wrocław, gdyż gmina Kobierzyce, pod którą Cieszyce administracyjnie podlegają, nie ma swojej kategorii, ani swoich przewoźników (choć z tym akurat bym się kłócił, bo jakiś prywaciarz z Kobierzyc kupił sobie autokar marki Volvo, tylko jeszcze nie wiem kto to jest). Dlatego proponowałbym dodawanie zdjęć pod Cieszyce, jeżeli zostały wykonane na terenie bazy przewoźnika i analogiczne postępowanie przy innych małych wioskach.
User avatar
mike_1994
Posts: 135
Joined: 17 Dec 2007, 00:00
Location: ∫t∫ε't∫in

Re: Miasto w opisie

Post by mike_1994 » 01 Jul 2009, 18:25

Amalio wrote: chciałbym zobaczyć twoją minę gdyby policjant wypisywałby Ci mandat za przekroczenie prędkości o.. 1km/h :]
Wystawi mandat, jak przekroczy o 10 km/h w stosunku do obowiązującej. Od tej granicy zaczyna się taryfikator, a 1 km/h to się nawet nie zajmą :P
User avatar
endriju61
Posts: 40
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Zbrosławice

Re: Miasto w opisie

Post by endriju61 » 31 Dec 2010, 12:51

Pozwolę sobie odkopać temat, bo chciałbym żeby w końcu została ustalona wspólna wersja oznaczania miast w opisie - zarejestrowałem się i oznaczam moje zdjęcia tak samo jak wszyscy inni, czyli miasto powiatowe lub ewentualnie gmina jeśli istnieje w wykazie, natomiast pewna osoba zmienia za każdym razem opis na miasto powiatowe. Miałoby to sens w przypadku gdy każdy by tak robił, natomiast o ile u wszystkich w opisach widnieje gmina, o tyle u mnie jakoś musi być miasto powiatowe. Byłbym więc za tym by ustalono uniwersalną wersję postępowania, bo taka wybiórcza zmiana opisów to po prostu robienie bajzlu.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by Amalio » 31 Dec 2010, 13:20

Robi to Krzychu który to działa podobnie jak władze niektórych PKSów myślące, że dalej jest komuna nie zauważa pewnych zmian.
User avatar
MKM Lechu
Posts: 39
Joined: 02 Apr 2007, 00:00
Location: Katowice

Re: Miasto w opisie

Post by MKM Lechu » 31 Dec 2010, 15:03

endriju61 wrote:Pozwolę sobie odkopać temat, bo chciałbym żeby w końcu została ustalona wspólna wersja oznaczania miast w opisie - zarejestrowałem się i oznaczam moje zdjęcia tak samo jak wszyscy inni, czyli miasto powiatowe lub ewentualnie gmina jeśli istnieje w wykazie, natomiast pewna osoba zmienia za każdym razem opis na miasto powiatowe. Miałoby to sens w przypadku gdy każdy by tak robił, natomiast o ile u wszystkich w opisach widnieje gmina, o tyle u mnie jakoś musi być miasto powiatowe. Byłbym więc za tym by ustalono uniwersalną wersję postępowania, bo taka wybiórcza zmiana opisów to po prostu robienie bajzlu.
Konkretniej chodzi o to zdjęcie => http://www.phototrans.eu/14,460662,0,Ik ... _F390.html
Podejrzewam, że Krzychu dalej upiera się przy swoim jak mały rozwydrzony bachor. Jest to już irytujące, dlatego może żeby zaprzestać ciągłego zmieniania miejscowości pod tym zdjęciem i w przyszłości innymi, dobrze podpisanymi (ewidentnie powinny być tu Zbrosławice) koledze z Piotrkowa należałoby zabrać literkę "E" lub w ostateczności zagrozić ostrzeżeniem, bo racji w tym przypadku nie ma - Zbrosławice są gminą, a nie sołectwem.
User avatar
endriju61
Posts: 40
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Zbrosławice

Re: Miasto w opisie

Post by endriju61 » 02 Jan 2011, 14:32

Zdjęcia znów zostały zmienione na Tarnowskie Góry. Teraz jest tak, że wchodząc na zdjęcia ze Zbrosławic widzę zdjęcia wszystkich robione w Zbrosławicach, a wchodząc na zdjęcia z Tarnowskich Gór widzę zdjęcia robione w TG i moje robione w Zbrosławicach. Bez sensu.
Post Reply