Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

User avatar
p_waclawek
Posts: 62
Joined: 08 Jan 2008, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by p_waclawek » 09 Apr 2011, 21:18

Czy jedynym sposobem pozbywania się knotów jest linkowanie ich tutaj?

http://phototrans.eu/14,473898,0.html
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by vecto_529 » 09 Apr 2011, 22:27

p_waclawek wrote:Czy jedynym sposobem pozbywania się knotów jest linkowanie ich tutaj?

http://phototrans.eu/14,473898,0.html
Zawsze można napisać prywatną wiadomość cenzorowi. Nie trzeba prać wszystkich brudów publicznie. ;)
ImageImageImage
User avatar
p_waclawek
Posts: 62
Joined: 08 Jan 2008, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by p_waclawek » 10 Apr 2011, 09:18

Cenzorzy sami powinni takie rzeczy wyłapywać i usuwać - od tego są?
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by vecto_529 » 10 Apr 2011, 10:50

p_waclawek wrote:od tego są?
Ale pamiętajmy, że są ludźmi i mają też jakieś swoje sprawy, lub coś w podobie i nie zawsze są w stanie wyłapać wszystko na bieżąco. Nie wierzę, by ktoś siedział na TWB przez caaały czas - 24 godziny, mają prawo nie widzieć wszystkiego. Dlatego też, moim zdaniem trzeba czasem ich wesprzeć i nie uznawać tego za jakąś łaskę. Ot, przeglądałem - jakość była fatalna, co nie pozostawiało złudzeń. Wysyłam wiadomość z linkiem, czy to na gg, czy jakkolwiek mam możliwość cenzorowi, który podejmuje odpowiednie kroki. A Ty na pewno znasz jakiegoś cenzora i masz z nim kontakt inny niż tu, na forum. Nie wiem, rób jak tam Ci wygodnie, ale ja tam wychodzę z założenia, że bez sensu podnosić larum o nic, gdy istnieje całkiem rozsądne wyjście. ;) I się cholera rozpisałem...
ImageImageImage
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by padamus » 10 Apr 2011, 13:14

Heh, kolega Przemysław usilnie próbuje zdobyć literę B, ale myślę, że publiczne podp... innych w tym nie pomaga.
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by Adam G.1 » 10 Apr 2011, 16:11

padamus wrote:Heh, kolega Przemysław usilnie próbuje zdobyć literę B, ale myślę, że publiczne podp... innych w tym nie pomaga.
Każdy ma prawo zgłosić swoje uwagi do dowolnego zdjęcia :) Cenzorzy nie są robotami i nie są w stanie obejrzeć każdego zdjęcia, to naturalne.
Tu przepalone są przody, reszta nie. Faktycznie, raczej kwalifikuje się do blokady, choć trzeba by się nad tym chwilę zastanowić :) Najbardziej razi mnie to, że przez 4 dni koleś niczego nie poprawił, ale może po prostu nie miał przez ten czas dostępu do internetu?
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by koziutek » 10 Apr 2011, 16:52

vecto_529 wrote:Ale pamiętajmy, że są ludźmi i mają też jakieś swoje sprawy, lub coś w podobie i nie zawsze są w stanie wyłapać wszystko na bieżąco. Nie wierzę, by ktoś siedział na TWB przez caaały czas - 24 godziny, mają prawo nie widzieć wszystkiego. Dlatego też, moim zdaniem trzeba czasem ich wesprzeć i nie uznawać tego za jakąś łaskę.
Dobrze napisane.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by koziutek » 10 Apr 2011, 17:00

Adam G.1 wrote: Tu przepalone są przody, reszta nie. Faktycznie, raczej kwalifikuje się do blokady, choć trzeba by się nad tym chwilę zastanowić :) Najbardziej razi mnie to, że przez 4 dni koleś niczego nie poprawił, ale może po prostu nie miał przez ten czas dostępu do internetu?
Razi też to, że autor należy do grupy wrzucających zdjęcia jak leci, na zasadzie "a może sie uda prześlizgnąć". Wystarczy spojrzeć na statystykę: 41 uploadów / 18 usuniętych / 12 bloków. Parę kolejnych fotek z Wrocławia też nie powala i zwracano mu na to uwagę (np. tu http://phototrans.eu/14,471601,0.html). W tym przypadku najwyraźniej bloki czy komentarze pod zdjęciami nie spełniają funkcji edukacyjnej.
User avatar
p_waclawek
Posts: 62
Joined: 08 Jan 2008, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by p_waclawek » 10 Apr 2011, 19:31

Czyli sugerujecie, że mam wyłapywać knoty i podsyłać linki cenzorom? To zdjęcie jest do bani i tylko porządna obróbka mogła by je uratować, ale autor do tego się nie pali.
btw, wybrano nowych cenzorów, miało nie być knotów - mam wrażenie, że ich przybywa.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by vecto_529 » 10 Apr 2011, 20:04

p_waclawek wrote:mam wrażenie, że ich przybywa.
Tu jak nigdy muszę się z Tobą zgodzić! Ostatnio nawet pod jakimś zdjęciem widziałem komentarz anonima, który brzmiał mniej-więcej tak: "Dwa lata temu tego zdjęcia by tutaj nie było."
To może dowodzić, że trochę spadł nam poziom. Może faktycznie czas wymagać nieco więcej, jednak bez przesady. Bowiem na mój chłopski rozum powinniśmy przedyskutować w szerszym gronie i przyjąć żelazne reguły techniczne zdjęcia. Bo wiadomym jest, że nie każdy tutaj z różnych względów będzie prezentować poziom doskonały jakościowo. Uwarunkowane jest to wieloma czynnikami. Jednakże, prawidłowy kadr itp. to już zagadnienia, które może spełnić każdy, kto choć trochę się przykłada do robienia zdjęcia. I tego powinniśmy wymagać. Jednak, jeżeli ktoś się chce pokazać również ze strony doskonałej jakościowo - po prostu to robi. I zostaje za to nagradzany zwiększeniem limitu. Wyjaśnijmy też sobie pojęcie zdjęcia dokumentacyjnego i jasno określmy reguły zdjęcia, które będzie łagodniej traktowane, ze względu na swój kronikarski charakter. Gdy przeczytałem, wyszło mi, że nie trzeba wnosić niczego nowego. Jedynie wystarczy siąść do rozmów, porozmawiać o wszystkim i angażować się w rozwój galerii. Bardzo chciałbym, abyśmy rozwijali się w każdym, byle dobrym kierunku.
ImageImageImage
Post Reply