Wybór najlepszego fotografa miesiąca/roku

User avatar
man04868
Posts: 35
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Wybór najlepszego fotografa miesiąca/roku

Post by man04868 » 12 Feb 2013, 22:10

Witam. Ostatnio tak myślałem jak zrobić, żeby zmotywować kogoś do lepszych zdjęć (m.in. siebie). Może by tak rozważyć pomysł nad wyborem najlepszego fotografa miesiąca. Osoba musiałaby sieć wzorowe, bezbłędne zdjęcia, a pod koniec roku zrobić podsumowanie i wybrać fotografa roku TWB. ;) Także nie wiem. Wszystko zależy od Was.
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Wybór najlepszego fotografa miesiąca/roku

Post by mrozard » 12 Feb 2013, 22:34

I tak nie dostaniesz wyższego limitu.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Wybór najlepszego fotografa miesiąca/roku

Post by decomposed05 » 13 Feb 2013, 11:13

Haha ;)
Możecie sobie policzyć ile kto ma razy notowane zdjęcie:
http://phototrans.pl/801,0,0.html
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Wybór najlepszego fotografa miesiąca/roku

Post by Marcin Ciszewski » 13 Feb 2013, 14:17

man04868 wrote:Witam. Ostatnio tak myślałem jak zrobić, żeby zmotywować kogoś do lepszych zdjęć (m.in. siebie). Może by tak rozważyć pomysł nad wyborem najlepszego fotografa miesiąca. Osoba musiałaby sieć wzorowe, bezbłędne zdjęcia, a pod koniec roku zrobić podsumowanie i wybrać fotografa roku TWB. ;) Także nie wiem. Wszystko zależy od Was.
Podbijam. Co według Ciebie kryje się pod pojęciem "wzorowe, bezbłędne zdjęcia", kto miałby to oceniać i według jakich kryteriów? A także jak wyeliminować głosowanie na swoich znajomych, "ałtorytetów", partnerów, itp.?
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
umoya
Posts: 225
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Grudziądz

Re: Wybór najlepszego fotografa miesiąca/roku

Post by umoya » 13 Feb 2013, 14:58

mrozard wrote:I tak nie dostaniesz wyższego limitu.
Jakże potrzebny komentarz.
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Wybór najlepszego fotografa miesiąca/roku

Post by mrozard » 13 Feb 2013, 15:11

umoya wrote:
mrozard wrote:I tak nie dostaniesz wyższego limitu.
Jakże potrzebny komentarz.
Jasin, daj spokój. Doskonale wiemy, że w 90% przypadków takie pomysły o to się rozchodzą. I ten temat znajduje się w tych 90%. Chce wyższy limit? Niech się stara. A wystarczającą motywacją dla większości fotografów są plusy stawiane przez innych. Nie trzeba żadnych konkursów.
User avatar
umoya
Posts: 225
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Grudziądz

Re: Wybór najlepszego fotografa miesiąca/roku

Post by umoya » 13 Feb 2013, 15:20

mrozard wrote:
umoya wrote:
mrozard wrote:I tak nie dostaniesz wyższego limitu.
Jakże potrzebny komentarz.
Jasin, daj spokój. Doskonale wiemy, że w 90% przypadków takie pomysły o to się rozchodzą. I ten temat znajduje się w tych 90%. Chce wyższy limit? Niech się stara. A wystarczającą motywacją dla większości fotografów są plusy stawiane przez innych. Nie trzeba żadnych konkursów.

Ja tam nie widzę, żeby kolega szczególnie prosił się o wyższy limit czy coś w tym stylu. Było po prostu napisać, że pomysł nie ma sensu (bo moim zdaniem nie ma), a nie od razu dogryzać i wyzłośliwiać się. Mnie takie teksty irytują.

Co do samego pomysłu - przydałby się siakiś odnośnik na głównej do topki na każdy miesiąc, jak to jest do teraz na części kolejowej, ino żeby ułożyć to właśnie według najlepszych zdjęć z danych miesięcy, a nie lat. Tyle wystarczy.
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Wybór najlepszego fotografa miesiąca/roku

Post by mrozard » 13 Feb 2013, 15:29

Może i wprost to tak nie wygląda, ale - wbrew pozorom - wiem, na co niektórych stać i wiem o co biega w tej sytuacji. Może jednak nie ciągnijmy tego tematu dalej.
User avatar
man04868
Posts: 35
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Wybór najlepszego fotografa miesiąca/roku

Post by man04868 » 13 Feb 2013, 20:54

Chciałem tylko podsunąć pomysł, wykazać się, a widocznie większość traktuje mnie jako gimbusa, którego trzeba wyeliminować. Wiem, że na początku byłem jaki byłem, ale chyba trochę szacunku mi się należy...
User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Re: Wybór najlepszego fotografa miesiąca/roku

Post by justforfun » 13 Feb 2013, 20:59

mrozard wrote:
umoya wrote:
mrozard wrote:I tak nie dostaniesz wyższego limitu.
Jakże potrzebny komentarz.
Jasin, daj spokój. Doskonale wiemy, że w 90% przypadków takie pomysły o to się rozchodzą. I ten temat znajduje się w tych 90%. Chce wyższy limit? Niech się stara. A wystarczającą motywacją dla większości fotografów są plusy stawiane przez innych. Nie trzeba żadnych konkursów.
Też myślę, że plusy stawiane przez użytkowników są motywacją dla innych. Dla mnie na pewno. Gdy zobaczyłem plusa od blokera przy swoim zdjęciu od razu pomyślałem, że w końcu jest szansa na główną. Niestety nie udało się. Ale to, że było blisko motywuje do wstawania wcześniej rano by zrobić jakieś ładne zdjęcie by w końcu na tej głównej się znaleźć. W moim przypadku tak to akurat działa i myślę, że w większości innych też :)
Post Reply