Pytanie podstawowe

User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Pytanie podstawowe

Post by decomposed05 » 23 Mar 2013, 12:05

Mam do was pytanie z gatunku podstawowych. Po co istnieje fotogaleria transportowa? przydaje się wam do czegoś?
User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Re: Pytanie podstawowe

Post by justforfun » 23 Mar 2013, 12:11

Według mnie istnieje po to by oglądać różne zdjęcia z różnych miast (transportowe zdjęcia czyli pociągi, tramwaje, trolejbusy, busiki, autobusy oraz ciężarówki). Dzięki TWB mogłem podejrzeć do jakiego miasta warto pojechać czy na zdjęcia czy ogólnie pozwiedzać. Można też dowiedzieć się o sytuacji miejskich przewoźników (stan taboru i ogólne funkcjonowanie firmy), o tym jak funkcjonuje komunikacja miejska w danych miastach czy krajach. Dzięki tej stronie nauczyłem się robić dość dobre zdjęcia przy składaniu kandydatur a potem jak wiadome trening czyni mistrza.
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Pytanie podstawowe

Post by mrozard » 23 Mar 2013, 12:37

Za siebie nie odpowiem, bo nie wiem co napisać, ale dla niektórych to jest styl i sens życia - dostać się na TWB, dodawać słit focie... :P
User avatar
umoya
Posts: 225
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Grudziądz

Re: Pytanie podstawowe

Post by umoya » 23 Mar 2013, 14:33

Bo TWB to nie tylko fotogaleria, ale i baza danych - w pewnym sensie tworzymy internetową kronikę taboru w kraju i po części poza jego granicami. Można też powiedzieć, że utrwalamy na zdjęciach historię - możemy się łatwo cofnąć wstecz i podziwiać (lub narzekać), jak to wszystko wyglądało lata temu. Już teraz można porównać stan obecny zbiorkomu w danym regionie 11 lat temu i teraz. Zdjęcia, baza danych pojazdów - to się składa na świetne źródło informacji.
User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: Pytanie podstawowe

Post by Lukasy » 23 Mar 2013, 20:13

1. Zajebista baza danych.
2. Sporo fajnych zdjęć z dawnych lat.
3. Okazja do podyskutowania o zainteresowaniach.
4. Kuźnia młodych żagli (oczywiście tych, którzy chcą się czegokolwiek nauczyć).
5. Co jakiś czas także dawka humoru ;)
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Pytanie podstawowe

Post by Marcin Ciszewski » 23 Mar 2013, 21:23

Najlepsza strona do ściemniania w pracy /no może poza wawkomem/ :mrgreen: bo żadna blokada tego nie obejmuje, chyba że szef jest przekumaty i wyczai gdzie najczęściej zaglądają jego pracownicy ;) a tak na poważnie to wstawiając tu foty nauczyłem się robić jako takie zdjęcia i dalej doskonalę swój warsztat, a poza tym jak mi się nudzi to wyszukuję ciekawe miasta na świecie posiadające komunikację miejską /szczególnie tramwaje/, które warto odwiedzić
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
warejbyko
Posts: 93
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Dąbrowa Białostocka

Re: Pytanie podstawowe

Post by warejbyko » 23 Mar 2013, 22:01

Ja od Siebie dodam że fotogaleria to nie tylko zdjęcia, bazy danych i historia. To także wielu ludzi, z którymi można porozmawiać, podyskutować, posiedzieć przy piwku. Ogólnie mówiąc dzięki TWB poznało się sporo tych 'pozytywnie pierdzielniętych' i kontakt ma się do dziś, z jednymi dobry z drugi lepszy.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pytanie podstawowe

Post by empi » 23 Mar 2013, 22:52

Straciłem tutaj najpiękniejsze lata swojego życia, ale jestem już za stary i za brzydki, żeby to zmienić, więc z przyzwyczajenia wciąż tu mendzę.

Czerpię stąd wiedzę i realizuję w tym obszarze swoje kompulsywne zachowania dzięki czemu jestem nieco mniej upierdliwy na co dzień. A czasami jak coś sobie pouzupełniam albo odkryję to z satysfakcji aż zacieram rączki.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: Pytanie podstawowe

Post by egon » 24 Mar 2013, 14:36

Gdyby nie ta fotogaleria to:
1. Chyba nigdy nie zainteresowałbym się fotografią z powodu podanego poniżej,
2. Ponieważ jestem częściowym daltonistą, chyba nigdy nie zainteresowałbym się soczewkami korygującymi moją wadę wzroku, być może nawet nie wiedziałbym, że takowe istnieją.
Jest to jedno z moich hobby, które pozwala mi oderwać się od problemów w pracy. Dodatkowo uganianie się za pojazdami zapewnia mi choć trochę ruchu, którego w pracy ewidentnie mi brakuje. A publikowanie zdjęć na galerii daje więcej radości, niż chowanie ich tylko dla siebie (oczywiście o ile są udane). Przypomnijcie sobie taki dowcip jak rabin uczył się grać w golfa ;-) - jeśli go nie znacie, to zapodam.
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
Gustawek
Posts: 15
Joined: 29 Nov 2008, 00:00

Re: Pytanie podstawowe

Post by Gustawek » 24 Mar 2013, 14:42

Im dłużej się siedzi na twb, tym lepiej można się podszkolić z topografii nie tylko swojego miasta. Poza tym dzięki tak dużej liczbie zdjęć, chętnie obserwuje jak na przestrzeni lat zmienia się tabor w poszczególnych miastach, a nawet same miasta. I to jest też argument, że przy okazji zdjęcia autobusu/tramwaju warto pokazać też coś więcej. A dzięki tej masie zdjęć, powstało swoiste "komunikacyjne street view" :P .
Post Reply