Miasto w opisie

User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by Amalio » 24 Feb 2009, 21:18

krzychu wrote:
Weź Ty się, chlopie, zastanów co piszesz - ja cały czas mówię o WIOSKACH
I właśnie tu jest problem, bo dla Ciebie można wrzucić pod największą dziurę byle by było miastem ( a przypomnę, że najmniejsze mają nie cały tysiąc ), a masz problem jeżeli jest to wieś - co z tego, że zamieszkuje ją 10tys osób...


Podobnie jak Kremilek proponuję ustalić ile mieszkańców musi mieć miejscowość by pod nią wrzucać zdjęcia.
User avatar
krzychu
Posts: 1158
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by krzychu » 24 Feb 2009, 22:19

Wcale nie twierdzę, że nie należy nic z tym robić. Ale dopóki nie zostały zmienione OBECNE zasady, to należy ich się trzymać, a nie robić burdel.

A co powiesz o przypadkach błędnego opisywania - np. fotki z Białobrzegów, gm. Nieporęt, pow. legionowski, wrzucane, nie wiedzieć w jakim celu, pod Zegrze, które znajduje się w gminie Serock?
User avatar
Zielony
Posts: 220
Joined: 11 Jun 2006, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by Zielony » 25 Feb 2009, 14:16

Moim zdaniem przy wyborze miasta/wsi w opisie warto kierować się podziałem terytorialnym kraju- tzn. wrzucać zdjęcia pod osobne miejscowości do poziomu gminy. Schodzenie poniżej gmin to już jest zbyt duże rozdrobienie.
User avatar
Ventlan
Posts: 51
Joined: 19 Jun 2006, 00:00
Location: Łódź i okolice

Re: Miasto w opisie

Post by Ventlan » 25 Feb 2009, 17:19

Osobiście uważam, że nawet gminy to zbyt duże rozdrobnienie i spokojnie możnaby się było ograniczyć do poziomu powiatów. Niestety koalicja gminno-wiejska jest tutaj mocna.

Natomiast schodzenie poniżej poziomu gminy to już totalny bezsens. Nieważne, na jakim zadupiu jest akurat zameldowany jakiś kierowca z autobusem, podpinać pod ustalony poziom podziału administracyjnego (wolałbym powiat, ale pewnie nie da się uniknąć gminy), bo inaczej będzie coraz gorszy burdel. Tylko jasno i jednoznacznie ustalone zasady pozwolą zachować względny porządek, gdyby tylko instancja wyższa chciała jakieś takowe ustalić...
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Miasto w opisie

Post by Adam G.1 » 25 Feb 2009, 20:13

Ventlan wrote:bo inaczej będzie coraz gorszy burdel.
dlaczego?
ja uważam, że burdel zrobi się wtedy, kiedy będziemy podpinać pod zbyt ogólne jednostki, jakimi są powiaty. Jak dla mnie - jeśli w wiosce jest siedziba jakiejś firmy, to należy dodać ją do bazy i przewoźnika dopisać właśnie tam.
User avatar
Ventlan
Posts: 51
Joined: 19 Jun 2006, 00:00
Location: Łódź i okolice

Re: Miasto w opisie

Post by Ventlan » 27 Feb 2009, 17:07

Przynajmniej byłoby wiadomo gdzie szukać. Teraz natomiast mamy setkę nic nie mówiących nazw wiosek z całego województwa i szukaj wiatru w polu. Burdel jeszcze gorszy, bo zamiast w powiecie (bądź gminie), to w całym województwie.

A jak już jest wpisana wiocha, to zawszne znajdzie się chętny do podpięcia właśnie tam zdjęcia. Dodatkowo dochodzi paradoks, gdy przewoźnik jest podpięty w jednym miejscu, a zdjęcie z bazy pod tym samym adresem należy podpiąć gdzie indziej. Dopóki te zasady nie będą jednoznaczne, nie ma co marzyć o jakimkolwiek porządku i przejrzystości.
User avatar
pawel_slo
Posts: 85
Joined: 20 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Miasto w opisie

Post by pawel_slo » 23 Mar 2009, 16:13

W takim razie ja proponuję wprowadzenie podziału na powiaty. Lista taka pokazywałaby się po kliknięciu w nazwę województwa.
Nielubiany, chamski, cyniczny Křemílek :D
User avatar
Paul167
Posts: 106
Joined: 08 Feb 2005, 00:00
Location: Katowice - Giszowiec
Contact:

Re: Miasto w opisie

Post by Paul167 » 24 Mar 2009, 19:38

pawel_slo wrote:W takim razie ja proponuję wprowadzenie podziału na powiaty. Lista taka pokazywałaby się po kliknięciu w nazwę województwa.
Tak jakby admin nie miał nic do roboty. Może od razu dodamy wszystkie miasta, gminy, powiaty, wsie, przysiółki i dzielnice i wszyscy będą hepi :P
Image
© Paul167
User avatar
pawel_slo
Posts: 85
Joined: 20 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Miasto w opisie

Post by pawel_slo » 28 Mar 2009, 09:49

Zawsze może to zrobić ktoś inny :P
Nielubiany, chamski, cyniczny Křemílek :D
User avatar
krzychu
Posts: 1158
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by krzychu » 02 Apr 2009, 15:38

Może ktoś wie w jakim celu są do bazy TWB dodawane takie zadupia jak 5-tysięczne Gierałtowice, które są siedzibą gminy. Nie ma tam żadnego przewoźnika, więc dodawanie wiochy tylko dlatego, że ktoś zrobił zdjęcie w innej wiosce w tej gminie jest zdrowo bez sensu. Po co zaśmiecać bazę TWB niepotrzebnymi danymi?
Post Reply