Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

User avatar
piotr_kosz
Posts: 313
Joined: 27 Aug 2007, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by piotr_kosz » 15 Jul 2020, 19:45

rafix461 wrote:
15 Jul 2020, 19:30
@Pan M: I właśnie pokazałeś, że jedynym twoim celem jest zaszkodzenie mi z powodu osobistych odczuć. Nie rozumiem o co ta cała sensacja. Wyraziłem normalną opinię o tego typu opisach. Gdzie tu widzisz ryzyko nadużyć?
Jednak faktem jest, że z Rafałem (również kierowcą) też masz "na pieńku".

Jeżeli ranga cenzor byłaby tylko od moderowania zdjęć, to wszystko ok. (Nie)stety osoba mająca tę rangę również może wstawiać ostrzeżenia, a tu już budzi pewne wątpliwości. Uwzględniając tą możliwość oceny zachowań innych użytkowników i pewne sytuacje związane z Twoim stylem bycia na fotogalerii (sprawa z bezdomnym pokazała, że traktujesz swoje hobby wybitnie emocjonalnie, ale takie są prawa młodości - sam to widzę z perspektywy swojego czasu), że ja bym na miejscu decydentów po prostu poczekał z tą decyzją.

A jedynym postcenzorem o ile dobrze pamiętam, to jest JP (Jacek Pudło). Generalnie admini powinni zrobić naprawdę porządny "research" i wybrać kogoś z większym stażem. Chyba, że chcecie iść na łatwiznę, to wszystko rozumiem.
User avatar
rafix461
Posts: 42
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by rafix461 » 15 Jul 2020, 20:31

@piotr_kosz: Sprostowuję, że w ogóle mnie ta funkcja nie interesuje. Do niedawna nawet nie wiedziałem, że bloker może wydawać ostrzeżenia.
Moim zdaniem nie staż jest tu ważny, a czyny, które się dokonało. Można mieć długi staż, a niewiele wnieść na fotogalerię. Za moją kandydaturą przemawia coś więcej niż tylko staż. Nie będę ukrywał, że już kilku osobom pomogłem i dzięki temu robią teraz o wiele lepsze zdjęcia. Jeśli nie to jest ważne i lepiej wybrać kogoś innego z lepszym stażem i dziwić się, że poziom wśród nowych użytkowników spada, bo nie ma nikogo, kto chce im pomóc, to ok.

Może Cię zaskoczę, ale nie robię tego wszystkiego dlatego, że chcę mieć "władzę". Tak jak wcześniej napisałem, moim celem jest pomoc innym użytkownikom i przez to zwiększanie poziomu galerii od podstaw. Ucząc jak się coś robi, a nie blokując.
Każde przeciągnięcie tego sprawia tylko, że galeria się nie rozwija. Nie tracę ja, bo robię swoją robotę jak robiłem, tylko użytkownicy, którzy potrzebują pomocy.

Jeśli są jakieś wątpliwości co do nadużyć, nie widzę problemu. Nie boję się być rozliczany ze swoich przyszłych działań, bo nie zamierzałbym nic mieszać mając uprawnienia.
User avatar
piotr_kosz
Posts: 313
Joined: 27 Aug 2007, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by piotr_kosz » 15 Jul 2020, 20:35

rafix461 wrote:
15 Jul 2020, 20:31
Może Cię zaskoczę, ale nie robię tego wszystkiego dlatego, że chcę mieć "władzę". Tak jak wcześniej napisałem, moim celem jest pomoc innym użytkownikom i przez to zwiększanie poziomu galerii od podstaw. Ucząc jak się coś robi, a nie blokując.
Każde przeciągnięcie tego sprawia tylko, że galeria się nie rozwija. Nie tracę ja, bo robię swoją robotę jak robiłem, tylko użytkownicy, którzy potrzebują pomocy.
Podsumowując - możesz dalej uczyć innych bez literki "B" obok nicku. Prawda? :)
User avatar
rafix461
Posts: 42
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by rafix461 » 15 Jul 2020, 20:40

Empi w skrócie napisał czego nie można robić nie mając B. A poza tym, chyba lepiej, żeby literkę B miały osoby z powołaniem, które chcą pomóc, a nie beznamiętnie blokować.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by empi » 16 Jul 2020, 11:56

Tu nie chodzi tylko o powołanie. Te wszystkie literki dają pewne funkcje, którymi można narobić awantur albo nabałaganić. Dlatego nie tylko muszą to być osoby, które coś mają do powiedzenia lub zrobienia w danej kwestii, ale też takie, z którymi można się dogadać i współpracować. Oczywiście to ideał, bo różne przypadki są znane, ale to raczej dotyczy użytkowników z dużym stażem i czym innym zasłużonych. Jeżeli przejawiasz zachowania zaczepne, to uprawdopodabniasz obawy pozostałych użytkowników, z którymi masz na pieńku (mniejsza o to kto zaczął i jakich chwytów używał). Nikomu nie są potrzebne jeszcze większe awantury, trzeba robić robotę.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
rafix461
Posts: 42
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by rafix461 » 16 Jul 2020, 17:16

Awantur nikt nie chce, wiadomo. Robię robotę i mam zamiar to kontynuować, tylko żeby robić to na większą skalę i bez utrudnień potrzebna jest literka. Nie narzucam się i zrozumiem jeśli osoba decyzyjna będzie przeciwna.
Z czasem ludzie się wypalają, więc jeśli decyzja będzie się przedłużać może się okazać, że nie będzie już do czego wracać. Z mojej strony mogę zapewnić, że żadnego burdelu nie zamierzałbym robić, tylko naprawdę zająć się robotą. A jeśli w praktyce okazałoby się inaczej, jak co niektórzy przewidują, nie widzę przeciwwskazań, by mnie osądzić.
User avatar
umoya
Posts: 225
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Grudziądz

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by umoya » 17 Jul 2020, 10:21

rafix461 wrote:
16 Jul 2020, 17:16
Awantur nikt nie chce, wiadomo. Robię robotę i mam zamiar to kontynuować, tylko żeby robić to na większą skalę i bez utrudnień potrzebna jest literka. Nie narzucam się i zrozumiem jeśli osoba decyzyjna będzie przeciwna.
Z czasem ludzie się wypalają, więc jeśli decyzja będzie się przedłużać może się okazać, że nie będzie już do czego wracać.
Mam wrażenie, że gdybyś nie dostał tej literki to galeria by upadła, bo nie będziesz miał jak pomagać początkującym i jakby ktoś Tobie owe pomaganie utrudniał bo nie masz literki. A chwilę wcześniej napisałeś:
Sprostowuję, że w ogóle mnie ta funkcja nie interesuje.
To ja już tu czegoś nie rozumiem, chyba że o ostrzeżenia, ale to i tak, skoro nie potrzebujesz ostrzeżeń, to nie potrzebujesz narzędzia do moderacji poczekalni i narzędzia do ścinania komentarzy. Do szeroko pojętego pomagania nie potrzebujesz literki i to jest fakt o którym już było wcześniej powiedziane. A czytając ostatni post idzie odnieść wrażenie, że uzależniasz poziom nowych użytkowników i całej galerii od tego, czy otrzymasz B. Rób swoje, a zostaniesz z pewnością doceniony, pierś po odznaczenia wypina się gdy już jest Ci przyznane. Bez ciśnienia. ;)
User avatar
rafix461
Posts: 42
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by rafix461 » 17 Jul 2020, 13:37

Mam wrażenie, że gdybyś nie dostał tej literki to galeria by upadła, bo nie będziesz miał jak pomagać początkującym i jakby ktoś Tobie owe pomaganie utrudniał bo nie masz literki.
Jeśli masz takie wrażenie, to twoja sprawa.
To ja już tu czegoś nie rozumiem, chyba że o ostrzeżenia, ale to i tak, skoro nie potrzebujesz ostrzeżeń, to nie potrzebujesz narzędzia do moderacji poczekalni i narzędzia do ścinania komentarzy. Do szeroko pojętego pomagania nie potrzebujesz literki i to jest fakt o którym już było wcześniej powiedziane. A czytając ostatni post idzie odnieść wrażenie, że uzależniasz poziom nowych użytkowników i całej galerii od tego, czy otrzymasz B. Rób swoje, a zostaniesz z pewnością doceniony, pierś po odznaczenia wypina się gdy już jest Ci przyznane. Bez ciśnienia. ;)
Chyba za bardzo się zapędziłeś. Decydowanie o czyimś losie w postaci przyznania mu ostrzeżenia oraz usuwanie komentarzy zalogowanych użytkowników to ostateczności używane, by kogoś ukarać, których na co dzień się nie używa. Zajęcie się moderacją zdjęć to rzecz skrajnie różna od wyżej wymienionych. Jak już wcześniej pisałem - gdybym dostał uprawnienia, chciałbym się tym zająć. Nie jest to sprawa upadku lub utrzymania się fotogalerii, ale faktem jest, że lepiej by było, gdyby zajmowała się tym osoba, która do niedawna sama była w podobnej sytuacji, rozumie co czują osoby, które mają moderację i domyślnie ma chęć pomocy, a nie tylko karnego blokowania. Nowi użytkownicy zmieniliby wtedy nastawienie do wizerunku blokera, jako że byłaby nim osoba, do której zawsze można zwrócić się o pomoc lub zgłosić się na lekcje doszkalające w obróbce / kadrowaniu. Ja wiem, że trudno jest sobie to wyobrazić, bo czegoś takiego jawnie nigdy tu nie było, dlatego potrzeba nowych osób, żeby były w tej kwestii jakieś zmiany.


Dlaczego tak usilnie próbujesz przekonać wszystkich, w tym mnie, do swojego przeciwnego mi zdania? Jeśli masz jakieś niespełnione ambicje, to chociaż nie blokuj innym możliwości spełnienia swojego celu.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by vecto_529 » 26 Jul 2020, 23:14

Pogodzę Was wszystkich! Mnie, mnie dajcie to cholerne B po tych długich, 13. latach. I tak nie chce mi się robić nowych zdjęć, więc moja twórczość już nie zaniża poziomu, co ważniejsze, obiecuję plusować każde zdjęcie Ikarusa w perspektywie "pl". ;)
ImageImageImage
User avatar
Szeryf
Posts: 141
Joined: 24 Apr 2008, 00:00
Location: Świdnica
Contact:

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by Szeryf » 12 Nov 2022, 17:21

Czas odgrzebać ten temat.
Uważam, że na literkę "B" zasługuje użytkownik 931. Zdjęcia tego autora już od dłuższego czasu są po prostu rewelacyjne. Takich osób w gronie blokerów właśnie nam trzeba!
ImageImage
Post Reply