Pytanie do Naczelnego - "Usunięte" metryczki

Post Reply
Maciej Zygowski
Posts: 237
Joined: 29 Oct 2008, 00:00
Location: CG

Pytanie do Naczelnego - "Usunięte" metryczki

Post by Maciej Zygowski » 20 Sep 2012, 21:30

Problem błędnie dodanych metryczek, najczęściej zdublowanych, nieuważnie przez użytkowników:

Staram się je "czyścić" z wszelkich możliwych danych (ale właściciel zostaje - bo musi, choć niekoniecznie ten sam, co oryginalnie), zwykle w komentarzu ("Inne informacje" przy edycji metryczki) dodając info, że metryczka jest do wykorzystania dla innego, nowego pojazdu. Pytanie - w jaki sposób wysupłać (odszukać) choć jedną taką metryczkę po czasie, by ją realnie wykorzystać do nowego pojazdu? Właśnie zmagam się z tym problemem. Da się takie coś zrobić? A może stworzyć coś w rodzaju kategorii (w właścicielach pojazdów? tak mi jedynie rozsądek podpowiada) i przenosić od tego momentu tam takie metryczki w miarę ich pojawiania się? Czy w polu wyszukiwania pojazdu można dołożyć pole, które umożliwi wyszukanie pojazdu po fragmencie tekstu zawartego w polu "Inne informacje" (jest takie pole przy edycji metryczki)?

Inny pomysł, który mi przychodzi do głowy - możliwość aktywacji (status domyślny) bądź deaktywacji metryczki (przełączane przez edytora metryczki) oraz zaopatrzenie wyszukiwarki np. w możliwość wyszukania wszystkich metryczek zdeaktywowanych.

I na koniec - dobrze mi świta we łbie, że w części autobusowej jest jakaś opcja "łączenia" metryczek zdublowanych pojazdów do jednej?
User avatar
decomposed05
Posts: 2652
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pytanie do Naczelnego - "Usunięte" metryczki

Post by decomposed05 » 21 Sep 2012, 09:21

Zobacz jak sobie z tym radzi niekolejowa część.
SU46-024
Posts: 65
Joined: 18 Aug 2006, 00:00
Location: Wrocław / Nysa

Re: Pytanie do Naczelnego - "Usunięte" metryczki

Post by SU46-024 » 21 Sep 2012, 23:33

Maciej wrzucaj np do kategorii przemysłowe, a w sekcji numery taborowe wpisz "czysty" czy coś, wtedy przez szukajkę będzie można to łatwo namierzyć. A część tych gdzie nic nie ma można znaleźć przeglądając spis pojazdów danego właściciela, dużo tego jest pewnie w PKP.
koziutek
Posts: 470
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Pytanie do Naczelnego - "Usunięte" metryczki

Post by koziutek » 22 Sep 2012, 14:49

Na części niekolejowej funkcjonuje kosz, ale tu widzę że takowego nie ma. Można go oczywiście utworzyć jako nowe "państwo" i dodać tam przewoźnika "Recycle", potem każdy kto chce dodać nowy pojazd może wyciągnąć taką metryczkę z kosza i przerobić na to co chce dodać.

Można też wejśc na http://trainpix.org.ua (jest tam spis większości pojazdów z b. ZSRR) - i przerabiać te zbędne metryczki na kolejne elektrowozy z kolei zachodnio-syberyjskiej albo TE116 z Kazachstanu ;)
Post Reply