Spostrzeżenia i sprawy poważne.

Post Reply
TKi3-120
Posts: 59
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Spostrzeżenia i sprawy poważne.

Post by TKi3-120 » 20 Mar 2021, 18:29

Witam:

Na początek zacznę od faktu, jakim jest problem z brakiem aktywnie uczestniczących na kolejowym TWB użytkowników posiadających uprawnienia do edytowania/blokowania zdjęć/metryczek. Osoby aktywnie udzielające się można policzyć na palcach jednej ręki, pozostali zapadli się po ziemię i ani widu, ani słychu ich działań. Proponuję zatem zrobić pewnego rodzaju audyt i część uprawnień wycofać, a część nadać nowym osobom.

Plus/minus lista osób z uprawnieniami:
E Eli
E gigabyt*
E Gola Marcin
BE Jacek 2004
E Jarzynka*
E Kamil Sikora*
E Kolins
BEG Kozłowski Piotr*
NE Krystian Jacobson
NBE Krzysztof Waszkiewicz
NB Leszek Matula*
NB Macias*
E Maciej Zygowski
B Norbert*
E Paweł Guraj*
BE Paweł Telega*
NL Pedro*
BE Piter P19*
E Piotr Synowiec*
NLBEG Pudełko Marcin
NLBEG Szymek
BE Talouseq

Nie kierując się żadnymi sympatiami, a jedynie chłodną kalkulacją opartą na "bieżącej i aktywnej" działalności wyżej wymienionych użytkowników, oznaczyłem * tych nieaktywnych. Uprawnienia tych osób proponuję rozdać dla innych użytkowników, od ręki na tej samej zasadzie co powyżej, a mianowicie na podstawie aktywności na galerii. Propozycja uprawnień wynikających z liter BE do dodania dla takich użytkowników:
Caroos, Filip Danielczyk, Kolins, Krystian Jacobson, KowiEU, Radek Kazimierowicz, TKi3-120, yanio, Voldemort - każdy z tych użytkowników posiada dość długi staż, zdjęcia na przyzwoitym poziomie oraz częste, najczęściej codziennie działanie w galerii, co powinno zapewnić wyłapywanie "zdjęć gniotowatych" oraz na bieżąco poprawienie metryczek, błędów w opisach/numerach linii itp.


Druga rzecz, to pytanie z gatunku wielkości limitu dla nowych użytkowników. Pojawił się, tak dla przykładu, nowy użytkownik kgramber - część zdjęć jest jak najbardziej dobra (przykładowo: http://rail.phototrans.eu/images/photos ... 143483.jpg http://rail.phototrans.eu/images/photos ... 143520.jpg ), część trochę niechlujna jeśli idzie o obróbkę, albo skadrowana tak, że woła to o zablokowanie zdjęcia (przykładowo: http://rail.phototrans.eu/images/photos ... 143455.jpg http://rail.phototrans.eu/images/photos ... 143505.jpg ). Mnie bardziej interesuje fakt, że limit 5 zdjęć na raz dla nowego użytkownika bez zweryfikowania jego twórczości to jednak trochę dużo i grozi to zasypywaniem całej strony przez jedną osobę. Limit dajmy na to 2-3 zdjęć byłby optymalny. W razie naprawdę dobrych zdjęć, limit zawsze można podnieść. Plus aktywne blokowanie zdjęć autentycznie słabych.

Proponuję takie zmiany nanieść jak najszybciej, jeśli coś na tej galerii nadal ma się dziać pozytywnie. Wszelkie wnioski i komentarze mile widziane.
Post Reply